Środa, 19.02.2020, Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Most Dolny zmorą Miasta. Kolejny remont ma rozwiązać problem

08.05.2018, 12:00:19 Rozmiar tekstu: A A A
Most Dolny zmorą Miasta. Kolejny remont ma rozwiązać problem
Fot. Ryszard Biel

Most Dolny, który łączy ul. Studzienną z ul. Orłą został oddany do użytku w lipcu 2013.r. Od tego czasu jego nawierzchnia wciąż musi być naprawiana.


Nawierzchnia Mostu Dolnego ułożona była z kostki dębowej. Po zaledwie kilku miesiącach nawierzchnia zaczęła pękać. Remontowana była już kila razy. Niestety nadal nie zdaje ona egzaminu.


Przed Majówką na biurko wiceprezydenta Elbląga Janusza Nowaka trafiły propozycje kolejnej nawierzchni, jaka tym razem mogłaby zostać zastosowana.

 

Nawierzchnia z kostki drewnianej nie zdała egzaminu. Ona się idealnie nadaje na mosty przeznaczone dla ruchu pieszego. Przypomnę, że w założeniach tak miało być, że Most Dolny miał służyć tylko pieszym

- mówił Janusz Nowak.


Zdecydowano jednak, że jeden z mostów zostanie udostępniony dla samochodów i tu zaczęły się problemy. - Na chwilę otworzyliśmy go dla ruchu kołowego i tak się stało, że samochody jeździły cały czas - wyjaśniał wiceprezydent.


Jak ten problem zostanie rozwiązany? - Niestety ta nawierzchnia nie wytrzymuje, dlatego będziemy chcieli zmienić ją na syntetyczną, która będzie zbliżona wyglądem do drewna, ale będzie bardziej odporna i na drgania i na warunki atmosferyczne, czyli mrozy, deszcze - dodał Janusz Nowak.


Jeśli jednak i to tworzywo zawiedzie w budżecie Miasta są przewidziane środki na kolejne naprawy. - Sukcesywnie, w miarę, jak będą pokazywały ubytki będziemy w ramach budżetu na remonty, je robić - zapewniał wiceprezydent.

Obecnie trwa doraźna naprawa.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ taki klimat
  Wtorek, 08.05

  Ktoś odwalił fuszerkę a teraz ponownie za nią zapłacimy a winnych nie ma ani po stronie urzędu ani wykonawcy. Nic nie dała gwarancja choć pieniądze nie zwrócone. Tą nawierzchnie to powinien wykonawca wykonać na swój koszt bo ta kostka rozłaziła się też przy ruchu pieszym.

 2. 2
  +16
  ~ zapadła decyzja
  Wtorek, 08.05

  Kto wymyślił dwa mosty piesze Kto zarządził rozbiórkę i sprzedał stary most zwodzony za Słoniny. Kto dopuścił ruch samochodów na moście do tego nieprzystosowanym. Czy ci ludzie co marnotrawią nasze pieniądze nie mają nazwisk, funkcji, odpowiedzialności i nie pobierają z naszych podatków słusznych pensji.

 3. 3
  +8
  ~ w koło Macieju
  Wtorek, 08.05

  Ci sami ludzie powtarzają ten sam scenariusz i nikt z tym nic nie robi ani administracja ani prokurator ani mieszkańcy.

 4. 4
  +13
  ~ łapaj złodzieja
  Wtorek, 08.05

  Nawet złodzieja starego mostu zabytkowego nie mogli znaleźć bo to było tylko kilkanaście lub kilkadziesiąt ton Nikt tego nie pilnował nikt za to nie odpowiadał normalka we Wolsce. Wiadomo drobne rzeczy mogą się zapodziać przy tak szaleńczym rozwoju miasta

 5. 5
  +15
  ~ kovalski
  Wtorek, 08.05

  dziennie po tym moście przejeżdża kilkadziesiąt samochodów powyżej dopuszczalnej masie jaka widnieje na znaku drogowym przed tym mostem i ja się pytam po jaką cholerę jest monitoring po obu stronach tego przybytku ?????

 6. 6
  --2
  ~ turban
  Wtorek, 08.05

  lewandowski powinien za ta fuszerke siedziec w ***lu

 7. 7
  +7
  ~ Heniutka
  Wtorek, 08.05

  zanim udostępniono przejazd samochodom,to już od dawna z tymi"klepkami" były problemy...

 8. 8
  +2
  ~ Obserwując
  Wtorek, 08.05

  Przyczyną może też być jazda debili przez most jadą z kosmicznymi prędkościami. A ta kostka to drewniana. Jest Monitoring i zero reakcji a są znaki.

 9. 9
  +4
  ~ BEZ SCIEM proszę
  Wtorek, 08.05

  Przyczyną wypadania kostek z drewnianego bruku jest to, że jeżdżą tam samochody a taka nawierzchnia nadaje się tylko dla pieszych. A teraz zostanie tam wystawiona kostka syntetyczna, która według wiceprezydenta będzie odporna na warunki atmosferyczne. Więc co jest przyczyną wypadania kostek: ruch samochodów czy warunki atmosferyczne?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.