Poniedziałek, 27.09.2021, Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ zgrywus
  Poniedziałek, 02.11

  Mała ta obrotnica tylko 180 centymetrów?!;) Generalnie ten tekst jest jakimś bełkotem tytuł o Waterfroncie, a sam tekst raczej o porcie?;)

 2. 2
  +6
  ~ kez
  Poniedziałek, 02.11

  było to tak Nowaka pytał Czyżyk, później była zmiana Czyżyk pytał Nowaka - były cztery zmiany, ile to razy był Czyżyk pytany?

 3. 3
  +9
  ~ pioan
  Poniedziałek, 02.11

  Dopóki ważniejszy będzie nowy wiadukt tramwajowy w Olsztynie (vide bizantyjskie koszty rozbudowy tramwaju tamże) od inwestycji w port w Elblągu - to się nic nie zmieni. O jakich bocznicach (odgałęzieniach czego?) mówimy, kiedy pogrzebano właśnie chyba ostatnią szansę na reaktywację linii kolejowej HUB (Nadzalewowej, P.O.Tropy - Braniewo przez Tolkmicko i Frombork) w ramach Programu KOLEJ PLUS. Wystarczy zobaczyć ogłoszoną mapę z tego programu w kontekscie WARM-MAZ. Nawet idiota zrozumiałby, że planowy regularny remont istniejącej infrastruktury zawsze będzie tańszy od budowy "greenfield" od nowa. Z uwagą wiec obserwujmy poczynania Rządzących, zwłaszcza naszym pięknym Miastem, patrząc im na ręce.

 4. 4
  +2
  ~ nopięknie
  Poniedziałek, 02.11

  1. Miasta powstawały nad rzekami z powodu wody pitnej, możliwości brania kąpieli, pojenia zwierząt i robienia prania. ponadto w pobliżu rzeki łatwiej było o żywność. 2. Rząd, owszem, może wygospodarować środki. Problem leży (na dobrą sprawę leży i kwiczy) u władz wojewódzkich. Olsztyn kładzie łapę na wszystkim i prominentni liderzy elbląskiej sceny politycznej mają w tym znaczący udział.

 5. 5
  +5
  ~ co co
  Poniedziałek, 02.11

  O czym wy piszecie przecież to stek objetnic i życzeń. Oni rządzą od lat i nic mądrego nie zrobili NIGDY. Gdzie są pieniądze które miały byc na port w Elblągu co to niby PO dało ,co poszły na olsztyn. Wojewoda ,Marszałek i reszta tej świty nie widzi że most kolejowy zardzewiał,że kolej nadzalewowa to ruina.Jak mają towary wozić gdy przekop będzie .Przemysł morski gdzie na mazurach.Tam budujecie jachty i inne .Kiedy ruszy remont trasy kolejowej.Statki top mkiedys były gdy wy nie rządziliście nawet wodoloty były.Teraz marzycie. Skończcie ze snami i konkretne decyzje i powsające obiekty .

 6. 6
  +6
  ~ najlepiej
  Poniedziałek, 02.11

  Ładowac kase w bankruta lotnisko Szymany i utrzymywac nierobów.Ten objekt powinien splajtowac a winni że powstał do więzienia.

 7. 7
  +3
  ~ mamy swoje "władze"
  Poniedziałek, 02.11

  Znowu głos mają idioci narzekający na Olsztyn i wszystkich tylko nie swoich wybrańców. Wybraliście RM i "prezydenta". Spytajcie ich, nawet nie trzeba pytać bo oni sami chwalą się "pracą, jak walczą o Miasto. Zapytajcie ile wniosków o dotacje UE sporządzono i ile nie przeszło jako nie formalne. Zapytajcie ich na co wnioskowano. Wróblewski jasno oświadczył i za zgodą RM zrolował dług do 2030. Zapytajcie jaki jest koszt obsługi tego zrolowanego długu. Jedyny realizowany program przez władze miasta, to ich koryto i obfita emerytura po tej kadencji. Narzekanie że Olsztyn nie ma żadnego sensu. trzeba pytać co robią nasze władze, jak popierają psl pomagający Olsztynowi, i należy zapytać jak władze Olsztyna potrafią zabiegać o swoje miasto. Pamiętacie wyprawę Wróblewskiego do W-wy z Energą?

 8. 8
  +3
  ~ Elbinger
  Wtorek, 03.11

  Teraz, kiedy inwestycja pt. Przekop jest dosyć zaawansowana - to już nie jest czas na gdybanie i pustosłowie ze strony RM i Prezydenta miasta - dodajmy Miasta, które jest potencjalnie największym beneficjentem nowego przejścia morskiego - teraz potrzeba KONKRETÓW. "Lanie wody" to było może dobre przed wyborami. Co załatwiliście Panowie dla Portu w Elblągu przez te ostatnie dwa lata trwania przekopu? Gdzie są gotowe plany obrotnicy czy nowych nabrzeży? Dlaczego linia kolejowa, do której przecież mają dochodzić bocznice portowe pozostaje dalej w katastrofalnym stanie? Jaki jest status projektu mostu obrotowego w Nowakowie? Gdzie planowane są tory rozrządowe dla stacji przeładunkowej? Co z drogami dojazdowymi? Itd., itp. pytania można mnożyć...Tyle, że nie usłyszałem odpowiedzi na żadne

 9. 9
  +3
  ~ Ilikeelblag
  Wtorek, 03.11

  Waterfront - jak najbardziej, ale nie taki, jak najnowszy architektoniczny "gniot" pod dyktando (chciwych) deweloperów - czyli BULVAR, a zwłaszcza wcześniej powstały "Gargamel z balkonikami" vis a vis Katedry, obecnie zasłaniający jedyne historyczne fasady przy Św. Ducha. Historyczna zabudowa Fisch Marktu jest dobrze udokumentowana, wystarczy odtworzyć historyczną pierzeję. Nie zabijajcie GENIUS LOCI - ducha miejsca, co niestety dla Starego Miasta ma obecnie miejsce.

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.