Czwartek, 7.12.2023, Imieniny: Agata, Ambrozy, Marcin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (30)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ abc1
  Piątek, 03.07

  Uchwała z 1997 roku mówi o retrowersji ale też o rekonstrukcji fasad najcenniejszych kamienic (domu pod wielbłądem i domu octowego) gdzie to wszystko w tym projekcie jest , szykuje się drugi Malbork w latach 60 zabudowany (szajsem) na następne 100 lat. Władze miasta powinny współpracować z inwestorem nad rekonstrukcją owych fasad nawet częściowo współfinansując je. Jako samorząd mają dużo większą siłę przebicia jeżeli chodzi o dotację z ministerstwa kultury na rekonstrukcję niż prywatny inwestor. ps. Kilka lat temu byłem świadkiem kiedy para turystów oglądała wypociny Szczepana Bauma na ulicy Wieżowej . Po chwili rozglądania się padło sakramentalne słowo BEZNADZIEJA . Do dzieła władzo samorządowa.

 2. 2
  --5
  ~ do abc1
  Piątek, 03.07

  Porównywanie Elbląga z Malborkiem do już kompletne obłąkanie!

 3. 3
  --12
  ~ kryguza
  Piątek, 03.07

  A mnie bardzo podoba się styl w jakim jest zabudowywane Stare Miasto. Budowanie nowych budynków w starym stylu jest jakimś nieporozumieniem. Buduje się teraz i powinno to być świadectwem czasów obecnych. Przecież to zostaje dla następnych pokoleń. Dlaczego uważamy, że miniona estetyka jest lepsza od współczesnej? W Elblągu nie było nigdy możliwości (kasy) na rekonstrukcje starych kamienic. Twórzmy zatem nowoczesne kamienice i bądźmy wreszcie z nich dumni. Ja jestem.

 4. 4
  --6
  ~ antoni
  Piątek, 03.07

  400 osób jest niezadowolonych. Może spytać pozostałych 100 tysięcy mieszkańców? Ja myślę, że starówka im się bardzo podoba.

 5. 5
  --5
  ~ Gosc
  Piątek, 03.07

  ANTONI dokladnie jest fajnie i juz komus cos nie na reke jak samolot latajacy ludzie problemow nie maja albo do roboty niech sie wezma a nie kocoboly wymyslaja .

 6. 6
  +12
  ~ Normalny
  Piątek, 03.07

  To typowa opinia tzw chołoty zza Buga. Byle było i fajnie, że to lepsze od naszych lepianek. O co chodzi ? Na przykładzie zrujnowanego zamku w Malborku to wg tych debilnych entuzjastów wygloałoby to tak. Wszelkie ubytki i dziury zamurowujemy białym gazobetonem i cieszymy się, że jest fajnie. Nawet chwalą nas na świecie, zamiast wyburzyć załataliśmy. To nic, że wygląda to jak pół dupy zza krzka ale sukces. Hurra ! Banda samozadowolonych prostaków.

 7. 7
  0
  ~ tak tylko
  Sobota, 04.07

  400 osób decyduje o losach starówki...? Wow.

 8. 8
  +2
  ~ Bramka
  Sobota, 04.07

  Link do petycji: https://www.petycjeonline.com/elblanie_mowi_nie_pudekowej_starowce

 9. 9
  --2
  ~ mis
  Sobota, 04.07

  a kto sie bedzie przejmowal jakas grupka nawiedzonych ktorym odbija nierobstwo moze cofnijcie sie do sredniowiecza a macie na takie rekonstrukcje kase ?puknijcie w wasze ciasne lepetyny dlaczego do fanaberii jakis nawiedzonych ma doplacac ratusz Z NASZYCH PODATKOW ? a moze sami sie dodatkowo opadatkujecie na rzecz rekonstrukcji starej hitlerowskiej przedwojennej starowki

 10. 10
  --2
  ~ Bicie piany.....
  Sobota, 04.07

  No to faktycznie szał ciekawe ilu było z Elbląga i ilu mieszka na starówce lub inaczej ilu stać aby zainwestować i kupić mieszkanie na starym mieście?! Rozumiem , że chcą dalej budować domy z pustaka i styropianu ale z fasadą nawiązująca do historii? Okey, a do historii z jakiego okresu?

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.99386882781982