Niedziela, 21.07.2024, Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (34)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ czerepak umie siedzieć :)
  Czwartek, 28.11

  W czasach gdy dzisiejszy "prezydent" (administrator) "kierował" wydziałem strategii, wybudowano nowoczesne wysypisko z sortownią , kompostownią. Miało być samo wystarczalne - odzyskiwać gaz ze "śmieci" i używać go do napędu gazowych turbin elektrycznych. Kompost miał być sprzedawany. Załoga samo finansująca swoje pensje z zysków przedsiębiorstwa. jak każde przedsięwzięcie stratega tak i to nie wypaliło. Były słowa i tylko słowa. co roku straszenie , że mam segregować. Segreguję maniakalnie od wielu lat (dla zasady), jednak ludzie administratora , aby wymóc podwyżki, pakują wszystko cuzamen do jednej komory. Kto powinien być w wariatkowie - segregujący, administrator czy RM? Jak i kto będzie sprawował nadzór nad realizacją takiej uchwały? I czy Rubno jest "nowoczesne" czy tylko jak Epec?

 2. 2
  +11
  ~ płaski mózg?
  Czwartek, 28.11

  Przy takiej aktywności myślowej "radnych" wystarczyło by ich 2-3. Sama nazwa mówi "radny" , czyli człowiek zaradny, poszukujący, radzący, pomagający, ..., a nie ćwiczący ciągle wymachy ramion pod kierunkiem wysportowanego administratora. Zasłanianie się ustawą i rządem jest nieuprawnione, poza wyjaśnieniem że potrzeba forsy na podwyżki pensji i świadczeń urzędniczych. To wstyd, że tylko tyle potrafią "radni" i urzędnicy administratora. A redukcja etatów w UM i spółkach miejskich? Kiedy pożegnanie czerepaka? Będzie kasa dla ulubionych.

 3. 3
  --6
  ~ kazek
  Czwartek, 28.11

  Podwyżka za utylizację odpadów komunalnych jest konieczna i to z powodów na które ani Prezydent Miasta ani RM nie ma żadnego wpływu. Odpady komunalne niestety produkujemy MY, obywatele tego miasta. Za ich ilość i jakość odpowiadamy również MY. Czy Miasto ma płacić za NAS? NIE. MIASTO dotuje przecież działalność kulturalną, sportową , oświatową, bilety komunikacji miejskiej. DLACZEGO? NIE Z TYCH DÓBR NIE KORZYSTAJĄ WSZYSCY MIESZKAŃCY. ODPADY PRODUKUJEMY MY. MIASTO MA OBOWIĄZEK ODEBRAĆ I ZAGOSPODAROWAĆ ODPADY, KTÓRE MY WYTWORZYMY - WSZYSCY. TAK WIĘC należy iść PO ROZUM DO GŁOWY, produkować mniej, segregować rzetelnie. TAKA JEST PRAWDA. Można oczywiście się oburzać, ale to nic nie da. STALIŚMY SIĘ SPOŁECZEŃSTWEM KONSUMPCYJNYM - JEMY CORAZ WIĘCEJ, KUPUJEMY CORAZ WIĘCEJ towarów w plastykach.

 4. 4
  +8
  ~ reguła
  Czwartek, 28.11

  im miej roboty przy segregacji tym opłata wyższa

 5. 5
  +15
  ~ bredzisz kazek
  Czwartek, 28.11

  ~Kazek - myślisz prymitywnie i czuję czerepaka. Po co w takim razie jest sortownia i utylizacja w Rubnie ? Za chwilę powiesz, że Arnold Boczek wypróżnia się w złej konsystencji, zapachu, kolorze, i musi za to zapłacić. Powszechnie wiadomo ( ty udajesz, że nie wiesz) że z podwyżek za media i odpady miasto utrzymuje dwór. Człowiek produkował odpady zawsze. Współcześnie produkuje kolosalnie dużo ale większoćś odpadów podlega recyklingowi i wytwarza sporo energii. Trzeba to zagospodarować. demagogia w śmieciach śmierdzi kasą dla dworu. Nie wolno traktować mieszkańców jak bezwolne narzędzia do głosowania zbędna na 5 lat. Poczuj się mieszkańcem z 2500 netto na 4 osoby ,a nie z 10 000 pensji dla czerepaka. Po to jest RM i UM aby szukać rozwiązań przyszłościowych a nie obciążać tylko mieszkańców

 6. 6
  --9
  ~ Mózg z siedzeniem
  Czwartek, 28.11

  Ferdek znowu śmietnik w głowie. Ty już tylko na wysypisko nadajesz się, bo nawet posegregowac się nie da, a za niesegrowane więcej trzeba będzie zapłacić.

 7. 7
  +14
  ~ okropność
  Czwartek, 28.11

  Patologia w RM tak ludzie wybieracie im więcj włożycie wysiłku i starania własnego w segregację tym wyższe wam stawki wyznaczą

 8. 8
  +9
  ~ Bogatemu łatwo ..
  Czwartek, 28.11

  Radna Urbaniak i Rady Turlej raz po raz serwują podwyżki osiedlom , bez mrugnięcia okiem . Proszę zajrzeć na ich oświadczenia majątkowe dostępne na stronie Urzędu Miejskiego .

 9. 9
  +6
  ~ Z elblaskiej wsi rzadzonej przez nieudacznikow
  Czwartek, 28.11

  Rzygac mi sie chce macie te swoje rozdawanie pieniedzy 13 emerytury , 500 plus za rok dwa stad wyjezdzam mam dosc tego gowna a to jeszcze nie koniec ludzie kiedy wkoncu otworzycie oczypigonic te bandy non stop z nas kroja kase to sa haracze dla mafii rzadzacych mafia w bialych rekawiczkach

 10. 10
  +5
  ~ ccc
  Czwartek, 28.11

  i pewnie podrzucają śmieci do spóldzielczych śmietników jak ta z Bartniczej

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1682980060577