Czwartek, 24.09.2020, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (47)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ xyl
  Środa, 23.10

  Na tablicy Grobu Nieznanego Żołnierza w W-wie umieszczono Birczę a potem ją z tej tablicy zdjęto. Miasteczka broniły: 2 i 3 batalion 9. Drezdeńskiej Dywizji Piechoty i batalion zbiorczy 17. Dywizji Piechoty = Wojsko Polskie, które wcześniej tłukło Niemców pod Dreznem. Przypadek ? Tzw. "dobra zmiana" nie przepada za WP.....

 2. 2
  --1
  ~ jan-49
  Środa, 23.10

  czy nie ma gdzie palic zniczy ?tylko na rondach?od tego sa inne miejsca a nie rondo moze jeszcze krzyze i odprawianie miesiecznic glupota tych ludzi przeskoczyla juz wszystkie normy

 3. 3
  +5
  ~ synonimy
  Środa, 23.10

  ~Andrzej - nie umiesz czytać ze zrozumieniem i nadal mentalnie tkwisz w kureniu z lat zbrodni. Znam dość dobrze historię i lud Galicji i nie wybielam żadnej strony. Chcę pamięci dla mordowanych bestialsko kobiet i dzieci. Jasno i bezstronnie opisałem (w skrócie) relacje i ich zezwierzęcenie na tym krwawym padole. Tam nie ma niewinnych poza bestialsko mordowanymi. Mordujący i ich mocodawcy są po obu stronach "bohaterami". Wiem Andrzeju, że widząc tych dwóch ludzi pamiętających o ofiarach rzezi dokonanej przez twoich rodaków wypiłeś nieco więcej i stąd taki dziwny wpis. Potwierdza on jedynie to co mówił Sycz - nienawiść do Lachiv buzuje w najmłodszych pokoleniach furkowców z 1947. Mimo postępu cywilizacyjnego, upływu czasu, oceny zdarzeń z dystansu, mentalność pozostaje bez zmian.

 4. 4
  +4
  ~ Lewą marsz
  Środa, 23.10

  Historia oficjalna zawsze była własnością aktualnej władzy. Kiedyś niechętnie mówiono o AK i żołnierzach polskich walczących na zachodzie, chociaż nie licząc lat stalinizmu, ich wysiłek był uwzględniany i w drugiej połowie lat 60- ub. wieku publikacje oraz książki takich kombatantów były dość często wydawane przez polskie wydawnictwa. Ten kierunek kontynuowano do końca PRL. Natomiast po 1989 roku systematycznie odsuwano w niebyt lewicowych partyzantów i Wojsko Polskie walczące na frontach wschodnich. Trwa to do dziś i nie ma już nawet ulic jak przykładowo Armii Ludowej czy Rodziny Nalazków. Kuriozalna swego czasu była wypowiedź byłego posła Solidarności w TVP z 1991 roku, a podchwycona przez innych działaczy nowej władzy, który stwierdził , że na wschodzie nie było Wojska Polskiego, a jedynie polskojęzyczne formacje wojskowe. Stąd nie dziwi mnie już nic co ma powiększać zapomnienie o tych co byli po innej stronie nie tej, którą propaguje aktualna władza.

 5. 5
  --7
  ~ andrzej
  Środa, 23.10

  Synonimy. Nie ma we mnie nienawiści do Lachów, jest nienawiść do nieprawdy. Trzymaj się.

 6. 6
  --1
  ~ Anatol
  Środa, 23.10

  Ten starszy pan był żołnierzem WP i bardzo aktywnym . Wiele rodzin wojskowych miało przez tego pana problemy. Terz sie nawrócił? Cuda.

 7. 7
  --2
  ~ Anatol
  Środa, 23.10

  Ten starszy pan był żołnierzem WP i bardzo aktywnym . Wiele rodzin wojskowych miało przez tego pana problemy.

 8. 8
  --5
  ~ andrzej
  Środa, 23.10

  Synonimy. Przykro mi, nie piję. A fałszowanie historii niektórzy mają we krwi.

 9. 9
  +3
  ~ synonimy
  Środa, 23.10

  ~Andrzej - czyli "na trzeźwo" twierdzisz, że oun, upa, banderowcy tylko się bronili nikomu krzywdy nie czyniąc. Ciągle, jak opój płotu, trzymasz się teorii o fałszowaniu historii. W którym miejscu ją fałszuję? Skoro nie pijesz, jako powiadasz, to czemu tak głupio gadasz? Zostało naćpanie lub nie dokończone gimnazjum, albo to co twierdzi Sycz.

 10. 10
  --3
  ~ andrzej
  Środa, 23.10

  Synonimy. Widzę, że nerwy puszczają. Tak to jest jak się nie ma argumentów. Dyskusja robi się niżej pasa. Nie wchodzę w to. Nie będę odpisywał. Czuj się zwycięzcą.

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.