Czwartek, 2.04.2020, Imieniny: Maria, Franciszek, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +25
  ~ Zafalowany
  Środa, 22.03

  Rozwiązanie problemu istnieje od 5lat jest nią OBWODNICA WSCHODNIA! Co za małomiasteczkowa krótkowzroczność - tu trzeba rozwoju (rozbudowy infrastruktury) a nie kolejnych zakazów. Wprowadzając zakaz nie zlikwidujemy korka - pojawi się gdzie indziej. Lecz jak zwykle w kasie pusto. 90% kierowców od Łęczyckiej przez Bema skręca w Kościuszki z stąd te korki. Proszę więc o pomyślunek i długofalowe myślenie - RONDO na Łęczyckiej i obwodnicę Łęczycka - Chrobrego!!! Plany już istnieją jak zwykle "ktoś" zarobił na projekcie, który poszedł do kosza?!

 2. 2
  +2
  ~ Nagel
  Środa, 22.03

  @Jako komisja panu zabraniam - widać, że wypowiada się ktoś, kto nie ma pojęcia. Tam już istnieje pas do skrętu w lewo z Bema na teren mleczarni.

 3. 3
  +8
  ~ HvK
  Środa, 22.03

  Zakaz skretu w lewo w pulaskiego spowoduje ze zwiększy się korek na zeromskiego. Możliwe ze będzie tez większy korek przed skretem w Mickiewicza bo ludzie będą jechali w Mickiewicza, potem Asnyka, zeromskiego, Bema i w prawo w Pułaskiego. Nic w przyrodzie nie ginie tylko zmienia położenie.

 4. 4
  +10
  ~ alonedb
  Środa, 22.03

  Temat trwa ponad 10 lat jak nie dłużej, jeżeli będziemy stawiać same zakazy to nasze miasto przestanie być uniwersalne w poruszania się po nim. W mieście powstają nowe budynki mieszkalne a brakuje dodatkowych ulic. W ratuszu dużo mówiło się o obwodnicy wschodniej, rondzie na łęczyckiej - te inwestycje powinny być priorytetowe. Zbudowano wielki most na modrzewinę a nie wiele się tam dzieje. Można wiele wskazywać takich zakorkowanych ulic w naszym mieście. W centrum miasta powstaje wieżowiec sądu ? po co nie mógł na modrzewinie ? nie lepiej jeszcze zakorkować Płk Dąbka - bo pracownicy i interesanci do tego budynku na pewno będą pieszo przychodzili. Kiedy w końcu nasze miasto zacznie się rozbudowywać ? bo jak na razie to się kisi we własnych spalinach.

 5. 5
  +6
  ~ tr
  Środa, 22.03

  Czego oczekiwać od fachoFców z UM? Tylko w tym mieście powstają: z dwóch pasów w jednym kierunku - jeden pas. Przykład: skrzyżowanie przy Shellu, skrzyżowanie Rycerska - Wigilijna, czy cała Ogólna. Synchronizacji świateł nie ma nigdzie. Przykładowo na samej Bema, zapala się zielone przy pętli tramwajowej Saperów, jedziemy w kierunku Żeromskiego tak z 30 km/h, Ponieważ szybciej nie ma sensu, dojeżdżamy do skrzyżowania z Żeromskiego i zapala się zielone. Co ciekawe w drugą stronę jest to samo. Gdyby kierowcy mogli poruszać się płynnie, z 50 km/h, to korki byłyby mniejsze.

 6. 6
  +7
  ~ GOŚĆ
  Środa, 22.03

  podziękujmy Panu Wilkowi za likwidację rozbudowy ulicy Wschodniej,był już rozstrzygnięty przetarg ale Pan Wilk wstrzymał inwestycję bo kaska była na wybory potrzebna. A teraz wystarczyłoby wybudować łacznik od Chrobrego do Wschodniej i obwodnica gotowa i Bema pusta.Dodam że tą decyzję poparł też aktualny Prezydent Wróblewski http://www.skanska.pl/pl/media/wywietl-komunikat/?nid=RNbMdpi8 https://www.portel.pl/wiadomosci/miasto-zwroci-300-tysiecy-ulicy-wschodniej-nie-bedzie-aktualizacja/73217?sort=asc&th=0&wt=0&ns=2

 7. 7
  +4
  ~ realista
  Środa, 22.03

  Oczywiscie jak zwykle Salomonowe rowiazanie - wprowadzic zakaz. To moze od razu zrobic bema jednokiernkową i korki znikna momentalnie. Czy miasto elblag nie stac na kwalek wiaduktu w tym miejscu? P.S. miedzy bogiem a prawda w UM siedza same...zobaczcie jak spaprali Konopnickiej i jak probowali z tego wyjsc z twarza jak ludzie zaczeli sie burzyc.

 8. 8
  +3
  ~ STOP ZAKAZOM
  Środa, 22.03

  Może zrobić zakaz ruchu na Puławskiego? - wtedy zniknie również problem wyjazdu z tej uliczki. A tak poważnie wystarczy postawić regularnie patrol który będzie karał za blokowanie skrzyżowania - przez zatrzymanie się na środku. A może by tak sygnalizację przestawić w ten sposób by obejmowała również ten kawałek z Puławskiego. No i jak patrzę na kierowców skręcających w lewo z Kościuszki w Królewiecką to się zastanawiam skąd oni mają prawo jazdy, lub dla czego mają innych w pupie, powinny przejechać 1 - 3 samochody przejeźdża 0.

 9. 9
  +4
  ~ Alik
  Środa, 22.03

  Jest okazja podłączyć Zw. Jaszczurczego do ul Grunwaldzkiej, remont mostu. Zmniejszyło to na Hetmańskiej Nitschmana. Dokończyć przelot ul Grobla św. Jerzego od Willa Syrena..Brakuje ronda ul. Grottgera ul.Łęczycka.Ul. Podchorążych przebudować na dwukierunkową. Działki są rezerwą miasta. Czemu nie można zawracać na skrzyżowaniu z ul. Zw. Jaszczurczego z ul.Grobla jadąc od mleczarni a trzeba jechać do skrzyżowania z 12 Lutego.

 10. 10
  +2
  ~ OBWODNICA WSCHODNIA !!!
  Środa, 22.03

  OBWODNICA WSCHODNIA!!! OBWODNICA WSCHODNIA!!! OBWODNICA WSCHODNIA!!! OBWODNICA WSCHODNIA !!! OBWODNICA WSCHODNIA !!! OBWODNICA WSCHODNIA !!! OBWODNICA WSCHODNIA !!! OBWODNICA WSCHODNIA !!! KTO mieszka przy ul. BEMA, Kościuszki to wie od lat , że jest to palący problem i sam nie zniknie! Ale Prezydenci to mieszkają w innych dzielnicach naszego pięknego miasta Elbląga.

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.