Poniedziałek, 26.02.2024, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Komentarze do artykułu (98)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ TUBYLEC
  Poniedziałek, 21.03

  Zamiast wypłacac radnym diety a prezydentowi, zarządowi i urzędnikom miejskim pensje, należałołoby doprowadzic aby pracowali oni bez wynagrodzeń, przeciwnie żeby do tej pracy jeszcze dopłacąli równowartośc swoich obecnych apanaży. Jest to oparte na podobnej logice, jaką kieruje się Robert Turlej. Dla miasta oznacza to olbrzymie oszczędności, bo wiadomo ile kosztuje utrzymanie armii ludzi, z których niektórzy najwyrażniej zaczynają się kwalifikowac na specjalistyczne leczenie w odpowiednich zakładach lecznictwa.

 2. 2
  +3
  ~ tez z wiejskiej
  Poniedziałek, 21.03

  jak byscie mieszkali na wiejskiej o też by sie wam udzieliło. uliczka przy kórej mieszka pan Turlej ma ze 3 m szerokości i w żaden sposób 2 auta sie nie moga minąć a na 6 klatek jest może z 15 miejsc parkingowych! wniosek ? pan Turlej na najbliższej radzie wniesie o likwidacjie miejsc parkingowych( i zajezdzanie zieleńców) ale życzę mu jak najlepiej.

 3. 3
  +15
  ~ dariusz
  Poniedziałek, 21.03

  Jeśli o zbiorową komunikację miejską to milczy Pan rzecznik w wielu istotnych kwestiach - istotnych z punktu widzenia potencjalnego klienta. Uniemożliwiony jest w dalszym ciągu - dodajmy: lat kilku - swobodny dostęp do niskopodłogowych tramwajów wzdłuz głównej arterii miasta, al. Grunwaldzkiej. Niezadysponowanie takich tramwajów które obecnie stanowią 20% miejskiego taboru tramwajowego uważam za co najmniej niewłaściwe. Wzdłuż tej nitki znajduje się także linia nr 2 - najprostsza droga by dotrzeć do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego znajdującego się przy ul Królewieckiej. Ponadto stan taboru też można i należy uznać za mało atrakcyjny - mam tu na myśli czystość wewnątrz i komfort podróży. Oczywiście śmiecą ludzie, ale mi chodzi o dobry zwyczaj i obowiązek utrzymania czystości z uwagi na fakt że TE posiadane tramwaje mają niejako spółka miasta pod opieką jako mienie publiczne. Tymczasem bród jest "wżarty" od braku systematycznych porządków a nie kilku papierków które z pewnością są uprzątane zaraz po zakończeniu dziennego kursu.

 4. 4
  +2
  ~ aj
  Poniedziałek, 21.03

  Kto głosował na tego człowieczka? Pijani kibole?

 5. 5
  +5
  ~ moi
  Poniedziałek, 21.03

  a co tu w elblagu poszerzac? w duzych miastach (500 tys+) wystarczy zabrac po 1 pasie na autobus i wystarczy. cos pan Turlej sie naczytal, ale to jest strasznie glupie. Ja rozumiem chec wybicia sie, ale na to potrzeba wieloletniej pracy a nie wydumanych pomyslow. dobrze jednak, ze zglasza sie cos nowego do debaty, bo jest chociaz o czym przy pwie pogdybac ;) przy piwie, ale nie w radzie!

 6. 6
  +5
  ~ TAK dla rowerów
  Poniedziałek, 21.03

  Przeczytajcie najpierw kim jest Gehl i dopiero zacznijcie krytykować Duński urbanista od czterdziestu lat naprawia miasta na całym świecie. Zaczął od rodzinnej Kopenhagi, potem pracował w metropoliach na wszystkich kontynentach. Opracował strategię, dzięki której stolica Danii do 2015 r. ma stać się najbardziej przyjaznym miastem na świecie. Jak? - Poprzez tworzenie kolejnych placów, parków, deptaków, tras rowerowych i pieszych, przez sadzenie drzew. Chcemy, by ludzie byli jeszcze bardziej zadowoleni z życia w mieście i spędzali tam jeszcze więcej czasu - wyjaśnia Gehl. Wybitny urbanista Jan Gehl razem z władzami Nowego Jorku zamknął Broadway dla ruchu samochodowego i zachęca Amerykanów, by przesiedli się na rowery. Z Kopenhagi chce zrobić najbardziej przyjazne ludziom miasto na świecie.

 7. 7
  +3
  ~ xyz
  Poniedziałek, 21.03

  niech ten inteligent z rady miasta mozg se zwezi, elblag i tak jest tragiczny w stosunku co do jazdy a on jeszcze zwezac chce...

 8. 8
  +8
  ~ karolg
  Poniedziałek, 21.03

  ahh Gehl, taaak :) pomysł nie taki zły, szerokie ulice mogłyby zostać w newralgicznych miejscach. brawo dla zdrowej postawy piszących tutaj np. dariusz, Łukasz23. to jest jednak taki temat rzucony pod dyskusję, warto inicjować takie debaty, warto.

 9. 9
  +4
  ~ wyborca roberta
  Poniedziałek, 21.03

  No Turlej, bez przesady!

 10. 10
  0
  ~ ekspert z TVN
  Poniedziałek, 21.03

  ludzie czy nie chcecie aby Elbląg stal się drugim Nowym Jorkiem? czy nie chcecie aby Elbląg stał sie chociaz druga Kopenhagą? jesli chcecie nalezy niezwłocznie zamknac dla ruchu wszystkie gólwne ulice, zamknac na amem, zwężanie nic nie pomoze, ulice trzeba zamknąć i koniec, wtedy będziemy mieszkac jak Nowojorczycy,

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.86121511459351