Sobota, 1.04.2023, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Podstrony / Wioletta Piasecka

Wioletta Piasecka

Wielka wrażliwość, dojrzałość literacka, a jednocześnie duch dziecka cechują pisarzy bajek i baśni. Te cechy posiada także Wioletta Piasecka – elblążanka, autorka twórczości dla najmłodszych.

Pisarka urodziła się 34 lata temu w naszym mieście. Ukończyła Wydział Historyczno - Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, wybierając specjalizację z zakresu literatury dla dzieci i młodzieży pod okiem prof. dr hab. Gertrudy Skotnickiej.

Zadebiutowała w 1999 roku książką Zaczarowana kraina bajek, w której znalazło się siedem siedem utworów. W 2003r. wydała serię pięciu książek pt.: Baśnie Wioletty Piaseckiej, w skład której wchodzą: Zaczarowane bąbelki, Bajka na dobranoc, Dwie Małgosie, Bajka o królewnie, Sześć życzeń Natalki.

Jej baśnie zostały przyjęte z entuzjazmem przez dzieci. Opowieści urzekają prostotą stylu i fabuły, a jednocześnie głębią refleksji. Pełne ciepła i humoru, niosą optymistyczne przesłanie. Dodają dzieciom pewności siebie, wiary w swoje siły i możliwości. Sprawiają, że dzieci wierzą w realizację swoich marzeń. Najważniejszymi wartościami dla pisarki są miłość, praca, wiara w drugiego człowieka oraz w sens swoich poczynań i to te wartości znalazły swe odzwierciedlenie w literaturze.

Lekkość, zręczność stylu i ciekawe dialogi sprawiają, że baśnie znakomicie nadają się na przedstawienia teatralne. Jedno z nich odbyło się w Gdańsku w czasie trwania Jarmarku św. Dominika w sierpniu 2003 r.

Oprócz baśni na dorobek literacki Piaseckiej złożyła się także biografia Hansa Chrystiana Andersena, pt. W poszukiwaniu szczęścia. Baśniowa biografia Andersena.

Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.023624897003174