Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2023

Czy Antoni Czyżyk planuje startować w wyborach na urząd Prezydenta Elbląga?

24.04.2022, 18:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czy Antoni Czyżyk planuje startować w wyborach na urząd Prezydenta Elbląga?

Termin wyborów samorządowych nie jest jeszcze znany. Prawdopodobnie odbędą się one jesienią 2023. Nie wykluczone jednak, że zostaną przełożone na wiosnę 2024. Partie polityczne już zaczynają się do nich przygotowywać. Prowadzone są rozmowy o tym, kto wystartuje, kto z kim wejdzie w koalicję. Zapytaliśmy kilku polityków, czy rozważają ubieganie się w nadchodzących wyborach o fotel Prezydenta Elbląga.


 

Na stronie Rady Miasta w Elblągu czytamy, że Antoni Czyżyk „swoje doświadczenie buduje na współpracy z członkami wszystkich ugrupowań i dla dobra społeczności lokalnej, czego przykładem jest projekt i wprowadzenie budżetu obywatelskiego. W swoim okręgu chce udrożnić komunikację, zwiększyć liczbę miejsc parkingowych, zagospodarować Wyspę Spichrzów, radny widzi też potrzebę ożywienia elbląskiej Starówki, portu i przystani. W Radzie Miasta mówi o konieczności zadbania o lepszą edukację dzieci i młodzieży oraz stworzenia przyjaznego klimatu dla biznesu. Uważa, że istotna jest umiejętność pozyskiwania środków unijnych, w tym na tworzenie miejsc pracy w różnych branżach. Menadżer kultury - dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, instytucji, przy której trenują utytułowani tancerze. Założyciel Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar", trener tańca sportowego i sędzia klasy międzynarodowej w tańcu towarzyskim, wielokrotnie wyróżniany przez marszałka województwa oraz MKiDN. Popularyzator sportu tanecznego, wiceprezes ds. Rozwoju Światowej Federacji Tańca Sportowego, prezes Federacji Tańca Sportowego, członek Stowarzyszenia Klub Gentlemana”.
 

Antoni Czyżyk (Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej) pełni mandat radnego trzecią kadencję (od 2010 r.). Pełni też funkcję Przewodniczącego Rady Miasta. Pojawiły się pogłoski jakoby był On brany pod uwagę jako kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach na urząd Prezydenta Elbląga. Ile w tym prawdy?


Postanowiliśmy sprawdzić u źródła. Jak tę pogłoskę skomentował Antoni Czyżyk? - Jak zwykle przy różnych inicjatywach wyborczych takie plotki się pojawiają. Pamiętam czasy, kiedy w 2012 r. też szukano różnych rozwiązań – mówił w rozmowie z nami.

 

 

Ja powiedziałem, że moim celem jest skończyć przebudowę, rozbudowę Światowida. Teraz jest czas, żeby wypełniać treścią to, co jest w Światowidzie. A wybory jeszcze przed nami. Zawsze takie informacje przyjmuję z dużą pokorą. Teraz bardziej interesuje mnie to, co dzisiaj mogę realnie tworzyć w Światowidzie

 

– zaznaczył Antoni Czyżyk.


Przez wielu Antoni Czyżyk oceniany jest jako najbardziej apolityczny (na tyle, na ile jest to możliwe) z dotychczasowych Przewodniczących RM. - Praca z zespołami w Światowidzie i tymi, które zdobywały Mistrzostwa Świata uczyła szukania kompromisów, stawiania wspólnych celów, pokazywania, co jest dla nas najważniejsze. Elbląg rozwija się dobrze, bo widać, że w tym trudnych czasach, które nas spotykają mamy bezpieczny budżet. Oczywiście chciałoby się więcej, ale myślę, że pan Prezydent Wróblewski to, co sam obiecywał w swoim programie to realizuje – zapewniał Antoni Czyżyk. - Myślę, że trzeba pozostawić przyszłości to, co nowe rzeczywistości przyniosą.


Czy to oznacza, że Antoni Czyżyk nie wyklucza wystartowania w wyborach na urząd Prezydenta Elbląga? - Miasto Elbląg rzeczywiście jest w punkcie mojego zainteresowania – mówił Antoni Czyżyk. - To dlatego, że to miasto rozwinęło moje pasje, moje działania. Zawsze mam dużo pomysłów, ale czy tylko i wyłącznie będąc u władzy można realizować swoje pomysły?

 

Uważam, że tak, jak mogłem realizować swoje pomysły w Światowidzie to zawsze konsekwentnie można coś zrealizować dla dobra miasta i mieszkańców. Wcale nie oznacza to, że nie można rozmawiać w kompromisie z tymi, którzy będą mieli do powiedzenia być może więcej niż ja jeżeli chodzi o samorząd miejski

 

– dodał Antoni Czyżyk.


Wychodzi na to, że kandydatury Antoniego Czyżyka nie można ani potwierdzić, ani wykluczyć. Podobnie, jak w przypadku obecnego wiceprezydenta Elbląga Michała Missana. - Wszystko przed nami. Dzisiaj uważam, że nawet będąc wiceprezydentem w mieście to Koalicja Obywatelska pokazuje, jak chce realizować pewne założenia dla naszego miasta i pewnie czas pokaże co dalej – stwierdził. - Czasami coś dynamicznie się zmienia i na wszystko trzeba być przygotowanym.


Kogo  Antoni Czyżyk widziałby w roli kandydata na urząd Prezydenta Elbląga w szeregach Prawa i Sprawiedliwości bądź Sojuszu Lewicy Demokratycznej? - Na pewno różne partie mają swoje pomysły i na pewno jacyś kandydaci się znajdą, ale nie chciałbym wskazywać, bo nie będę nikomu niczego narzucać - podkreślił.  

 

W mojej ocenie każdy kandydat czy już Prezydent Elbląga będzie Prezydentem wszystkich mieszkańców i nie powinien patrzeć na przynależność polityczną tylko powinien pracować na rzecz wszystkich elblążan niezależnie od ich poglądów politycznych. Każdemu się wydaje, że to jest łatwe, ale to łatwe nie jest

 

– zaznaczył Antoni Czyżyk.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (31)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +22
  ~ Kryspin
  Niedziela, 24.04

  Czy was porąbało? Nie macie o czym pisać? Czas na kampanie wyborcze jeszcze przyjdzie. Nikt o zdrowych zmysłach nie powie teraz że będzie kandydował, a i my nie chcemy nawalanki i bicia piany na rok przed wyborami.

 2. 2
  +25
  ~ Stara nomenklatura
  Niedziela, 24.04

  Czekamy na kandydata minus 60 , a 40 plus !

 3. 3
  +20
  ~ Twój podpis
  Niedziela, 24.04

  Zgadzam się z Kryspin. Lepiej spytać co tam ze schronem?

 4. 4
  +17
  ~ jarosław
  Niedziela, 24.04

  Przecież pan Czyżyk nie ma żadnych szans . Ja się raczej zapytam , czy poseł Leonard Krasulski planuje startować w wyborach na stanowisko Prezydenta Elblaga.

 5. 5
  +30
  ~ bn
  Niedziela, 24.04

  o kolejny leser na stołek, żenada

 6. 6
  +13
  ~ Yeti
  Niedziela, 24.04

  „Wszystko przed nami. Dzisiaj uważam, że nawet będąc wiceprezydentem w mieście to Koalicja Obywatelska pokazuje, jak chce realizować pewne założenia dla naszego miasta i pewnie czas pokaże co dalej – stwierdził.” - to widać i czuć. Czy obsadzanie stanowisk to także jedna z strategii realizacji waszych założeń. Wasz wice to za bardzo aktywny i kreatywny nie jest.

 7. 7
  +22
  ~ Czas na nową kartę historii
  Niedziela, 24.04

  Czy ktoś nowy , mądry i młody ma tu w ogóle szansę? Oto jest pytanie!

 8. 8
  +19
  ~ Hihi
  Niedziela, 24.04

  Następny. Ludzie dajcie spokój.

 9. 9
  +21
  ~ Pitu Pitu
  Niedziela, 24.04

  Jakie typowe dla pana Czyżyka tu cytuję "...Wychodzi na to, że kandydatury Antoniego Czyżyka nie można ani potwierdzić, ani wykluczyć...."

 10. 10
  +27
  ~ skandal
  Poniedziałek, 25.04

  Antoni Czyżyk dostaje dyrektorską pensję w światowidzie jest przewodniczącym rady miejskiej wybranym nie przez ilość głosów mieszkańców bo akurat zdobył ich mniej niż niejeden radny tylko przez kolegów, po godzinach w pracy zostaje w światowidzie lub jedzie do promyka na lekcje tańca i na dodatek jeździ służbowym samochodem do domu, z domu gdzieś. Służbowym samochodem podwozi córkę do pracy. W promyku tanecznym zajecia prowadzi jego starszy syn z synową, jego młodszy syn z dziewczyną i jego córka z narzeczonym. Przez kilkanaście lat systematycznie pracowała żona ale jej jakoś mniej ostatnio widać. Niech w końcu PO zrobi z tym porządek. i na dokładkę zatrudnił Kluge w Światowidzie a jej tam nikt nie widzi

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0708940029144