Środa, 22.03.2023, Imieniny: Boguslaw, Katarzyna, Oktawian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii Odwiedzamy elbląskie ulice

Odwiedzamy elbląskie ulice: Okrzei (odc. 33)

08.08.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Odwiedzamy elbląskie ulice: Okrzei (odc. 33)
Fot. Adrian Sajko
Do końca wakacji będziemy codziennie prezentować różne ulice naszego miasta w ramach cyklu "Odwiedzamy elbląskie ulice". Pokażemy zarówno te mało znane, jak i te często uczęszczane przez elblążan i turystów. Jak obecnie się prezentują? Zapraszamy do obejrzenia naszych fotogalerii.
 
W naszym mieście są ulice znane wszystkim. Są i takie, które kojarzymy z nazw choć niekoniecznie kiedykolwiek tam byliśmy albo takie, których nazwy znają tylko nieliczny (czyli osoby przy nich mieszkające, taksówkarze i znawcy historii Elbląga).
 
Postanowiliśmy sprawdzić je wszystkie (a przynajmniej większość). Kwiecień i maj br. poświęciliśmy na stworzenie galerii do naszego cyklu. Jak prezentują się ulice, chodniki, budynki? Co znajduje się przy poszczególnych ulicach?
 
Dziś prezentujemy ul. Okrzei.
 
Uwaga!
 
Zachęcamy do dzielenia się z nami zdjęciami elbląskich ulic sprzed lat! Jeśli macie zdjęcie ulicy, na której np. kiedyś mieszkaliście (lub Wasi rodzice, dziadkowie) i chcielibyście pokazać je na łamach naszego dziennika prosimy o przesłanie zdjęć na adres redakcja@info.elblag.pl - w tytule wpisując „Odwiedzamy elbląskie ulice”, a w treści podając nazwę ulicy, autora i rok zrobienia zdjęcia (a jeśli to możliwe okoliczności, w jakich zostało zrobione).
 
Poznawajmy wspólnie Elbląg!

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Ulica Okrzei ( zdjęć 20 )
Dodano: 2021-08-08 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Rewolucjonista czy pilot.
  Niedziela, 08.08

  Tak do końca nie jest jasne kto patronuje tej ulicy. W historii Polski było dwóch bohaterów o imieniu Stefan. Mianowicie Stefan Aleksander Okrzeja był rewolucjonistą okresu zaborów, członkiem PPS, straconym przez carskie władze w 1905 roku na stokach Cytadeli, a Stefan Stanisław Okrzeja był wybitnym pilotem, który zginął w dniu 5 września 1939 roku. Więc konkurs, który z nich jest patronem tej ulicy.

 2. 2
  +3
  ~ Elk
  Niedziela, 08.08

  Okrzei ładna ulica (wspólnoty mają wyremontowane budynki) lecz zarząd dróg zapomniał o tej ulicy co widać na odcinku od Rechniewskiego do Daszynskiego

 3. 3
  0
  ~ to tyn to tyn łun ci łon
  Poniedziałek, 09.08

  Stefan Stanisław Okrzeja (ur. 24 kwietnia 1907 w Warszawie, zm. 5 września 1939 w Kręgach pod Wyszkowem) – porucznik pilot Wojska Polskiego, kawaler Krzyża Srebrnego Orderu Wojennego Virtuti Militari.

 4. 4
  0
  ~ ...
  Wtorek, 17.08

  Zdjęcie nr 20 pokazuje fragment ""ulicy "" nie istniejącej na planach miasta . Rozpoczyna się zrujnowanym chodnikiem z wieczna kałużą od ul. Okrzei , przecina trawniki , dalej prowadzi między blokami w stronę placu i ul. Rechniewskiego . I nikogo to , ani miasta , ani wspólnot nic nie obchodzi .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4623310565948