Niedziela, 24.10.2021, Imieniny: Marty, Marcina, Rafala
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii Odwiedzamy elbląskie ulice

Odwiedzamy elbląskie ulice: 3 Maja (odc. 21)

27.07.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Odwiedzamy elbląskie ulice: 3 Maja (odc. 21)
Fot. Adrian Sajko
Rozpoczęliśmy nowy cykl „Odwiedzamy elbląskie ulice”. Do końca wakacji będziemy codziennie prezentować różne ulice naszego miasta. Pokażemy zarówno te mało znane, jak i te często uczęszczane przez elblążan i turystów. Jak obecnie się prezentują? Zapraszamy do obejrzenia naszych fotogalerii.
 
W naszym mieście są ulice znane wszystkim. Są i takie, które kojarzymy z nazw choć niekoniecznie kiedykolwiek tam byliśmy albo takie, których nazwy znają tylko nieliczny (czyli osoby przy nich mieszkające, taksówkarze i znawcy historii Elbląga).
 
Postanowiliśmy sprawdzić je wszystkie (a przynajmniej większość). Kwiecień i maj br. poświęciliśmy na stworzenie galerii do naszego cyklu. Jak prezentują się ulice, chodniki, budynki? Co znajduje się przy poszczególnych ulicach?
 
Dziś prezentujemy ul. 3 Maja.
 
Uwaga!
 
Zachęcamy do dzielenia się z nami zdjęciami elbląskich ulic sprzed lat! Jeśli macie zdjęcie ulicy, na której np. kiedyś mieszkaliście (lub Wasi rodzice, dziadkowie) i chcielibyście pokazać je na łamach naszego dziennika prosimy o przesłanie zdjęć na adres redakcja@info.elblag.pl - w tytule wpisując „Odwiedzamy elbląskie ulice”, a w treści podając nazwę ulicy, autora i rok zrobienia zdjęcia (a jeśli to możliwe okoliczności, w jakich zostało zrobione).
 
Poznawajmy wspólnie Elbląg!

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Ul. 3 Maja ( zdjęć 60 )
Dodano: 2021-07-27 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Czytelnik66
  Wtorek, 27.07

  3-go Maja, dawna Parkowa z pawilonami handlowymi i hotelem pracowniczym. Później wybudowano ,,Jagiellonke", na dole piekarnia a na piętrze kawiarnia gdzie w sobotę były dyskoteki.

 2. 2
  0
  ~ Kasujcie komentarze dalej
  Wtorek, 27.07

  Brawoo

 3. 3
  0
  ~ Ytron
  Wtorek, 27.07

  Jedną z pierwszych "inwestycji" na tej ulicy, wtedy jeszcze Parkowej, było zagospodarowanie w 1960 roku terenu byłego cmentarza św. Jana jako Parku Wojska Polskiego. Był to dar Wojska Polskiego Garnizonu Elbląg . Dziś świadczy o tym mocno zdewastowany obelisk z tablicą pamiątkową. Praktycznie tablica jest mało czytelna, a nie widać, aby ktokolwiek był zainteresowany jej renowacją. Teraz nastały czasy, że o tamtych latach niechętnie się mówi, nawet bardziej nagłaśnia się sprawę likwidacji przedwojennych cmentarzy na terenie naszego miasta. W sumie do 1945 roku w Elblągu było 25 cmentarzy, głównie parafialnych, różnych wyznań. Wiele z nich już wtedy było nieczynnych, a część zdewastowanych. Jeden, żydowski (Browarna - Brzeska), został zniszczony w 1934 roku w ramach prześladowań Żydów prowadzonych przez władze III Rzeszy.

 4. 4
  +1
  ~ Zdjęcia
  Środa, 28.07

  Dlaczego nie pokazujecie tego pastwiska obok co prawda boli. Środek MIASTA a takie kwiatki. Niech U M ratusz pozwoli krowy wypasac jak już kombajny po mieście jeżdżą.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.