Poniedziałek, 25.10.2021, Imieniny: Ingi, Darii, Sambora
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii Odwiedzamy elbląskie ulice

Odwiedzamy elbląskie ulice: Legionów (odc. 23)

29.07.2021, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Odwiedzamy elbląskie ulice: Legionów (odc. 23)
Fot. Adrian Sajko
Rozpoczęliśmy nowy cykl „Odwiedzamy elbląskie ulice”. Do końca wakacji będziemy codziennie prezentować różne ulice naszego miasta. Pokażemy zarówno te mało znane, jak i te często uczęszczane przez elblążan i turystów. Jak obecnie się prezentują? Zapraszamy do obejrzenia naszych fotogalerii.
 
W naszym mieście są ulice znane wszystkim. Są i takie, które kojarzymy z nazw choć niekoniecznie kiedykolwiek tam byliśmy albo takie, których nazwy znają tylko nieliczny (czyli osoby przy nich mieszkające, taksówkarze i znawcy historii Elbląga).
 
Postanowiliśmy sprawdzić je wszystkie (a przynajmniej większość). Kwiecień i maj br. poświęciliśmy na stworzenie galerii do naszego cyklu. Jak prezentują się ulice, chodniki, budynki? Co znajduje się przy poszczególnych ulicach?
 
Dziś prezentujemy ul. Legionów.
 
Uwaga!
 
Zachęcamy do dzielenia się z nami zdjęciami elbląskich ulic sprzed lat! Jeśli macie zdjęcie ulicy, na której np. kiedyś mieszkaliście (lub Wasi rodzice, dziadkowie) i chcielibyście pokazać je na łamach naszego dziennika prosimy o przesłanie zdjęć na adres redakcja@info.elblag.pl - w tytule wpisując „Odwiedzamy elbląskie ulice”, a w treści podając nazwę ulicy, autora i rok zrobienia zdjęcia (a jeśli to możliwe okoliczności, w jakich zostało zrobione).
 
Poznawajmy wspólnie Elbląg!

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / Ulica Legionów ( zdjęć 42 )
Dodano: 2021-07-29 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Parapet
  Czwartek, 29.07

  Trochę skróciliście Legionów o odcinek po prawej stronie aż za pocztę i za skrzyżowanie z Ogólną...

 2. 2
  +3
  ~ słabo z topografią
  Czwartek, 29.07

  Legionów jest tez po drugiej stronie Ogólnej :)

 3. 3
  +2
  ~ zez
  Czwartek, 29.07

  fotograf to artystą raczej nie jest i zapomniał o jej części willowej poza glownym ciagiem , a to też Legionów ,ale trudno skoro tak w pospiechu codziennie nowa ulica , że czytelnicy nie zdążą przeczytać i obejrzeć zdjęcia ze zrozumieniem . Ten pośpiech nie wynika chyba z obawy , że PiS ,czy Obajtek przejmie INFO . Legionów a to ciekawa i różnorodna ulica wymagająca więcej czasu na omówienie .

 4. 4
  +1
  ~ taxi
  Czwartek, 29.07

  Może będzie druga część bo się klisza skończyła w połowie :):):):) . Legionów ciągnie się od Piłsudskiego do Sobieskiego.

 5. 5
  +2
  ~ Lorak Skram.
  Czwartek, 29.07

  Do 1990 roku była to ulica XXXV - Lecia PRL. W tym cyklu warto wspomnieć o poprzednich nazwach elbląskich ulic, a zmian tych było wiele. Skoro w innych artykułach podaje się w niektórych przypadkach nazwy z czasów przed 1945 rokiem, to można też te zasady stosować odnośnie nazewnictwa ulic z lat 1945 - 1989. A to też historia !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.