Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Szczepionka Nuvaxovid dostępna od 6 grudnia

07.12.2023, 10:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Szczepionka Nuvaxovid dostępna od 6 grudnia

Od wczoraj (6.12.) można zaszczepić się szczepionką Nuvaxovid zaktualizowaną dla podwariantu XBB.1.5. Szczepionkę Nuvaxovid może przyjąć osoba, która ukończyła 12 lat i wcześniej nie szczepiła się przeciw COVID-19 i ta, ktora szczepiła się przeciw COVID-19, ale od ostatniego szczepienia upłynęło co najmniej 6 miesięcy.

 Szczepionkę Nuvaxovid (firmy Novavax) można więc przyjąć w ramach podstawowego szczepienia albo jako dawkę przypominającą.


Osoby, które jeszcze nie szczepiły się przeciw COVID-19 powinny przyjąć 2 dawki szczepionki w odstępie 3 tygodni.


Zalecamy przyjęcie szczepionki Nuvaxovid jako kolejnej dawki przypominającej osobom z tzw. grup ryzyka:

w wieku powyżej 60 lat,
w wieku powyżej 12 lat z niedoborami odporności lub chorobami współistniejącymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19,
pracownikom ochrony zdrowia, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentem lub materiałem zakaźnym.
 

Szczepienia są dobrowolne i bezpłatne.


Pacjenci mogą zapisać się na szczepienie:


za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta,
w placówce POZ lub w aptece (wykaz dostępny na: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/.)
przez e-Rejestrację na stronie pacjent.gov.pl,
przez infolinię 989 (w godz. w godz. 7.00 – 20.00) – od 16 grudnia 2023 r. infolinia nie będzie działała.
 

 

gov.pl

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --13
  ~ Arc
  Czwartek, 07.12

  Szprycujta się szprycujta bo naglica czeka :DStaszny Kraken was pożre, uważajcie...- już po samych nazwach tych wariantów widać,za jakich ograniczonych dzieciuchów mają ci u góry tych,którym wciśnie się każdą bajke o strasznej ośmiornicy,bo tak sztucznie muszą nakłaniać do szpryc,bo naturalnie nie ma zagrożenia większego niż takie jak u grypy,więc trzeba straszyć coraz to nowszymi nazwami wielkich potworów z bajek :)Dla mnie możecie wszyscy łykający te brednie się wyszprycować po 100 razy,bylebyście tylko nie wciskali tego innym na siłę(albo dając "propozycje nie do odrzucenia" ala mafia sycylijska). Szkoda oczywiście, że m.in. z moich podatków rujnujecie szprycami swoje zdrowie -wolałbym abyście robili to za swoje prywatne, no ale niech wam będzie -doceńcie -nie mogę powiedzieć na zdrowie

 2. 2
  +3
  ~ Xyz
  Czwartek, 07.12

  Aleś ty mądry

 3. 3
  --3
  ~ Qwerty
  Czwartek, 07.12

  Szkoda ze nie napisano, że jest to normalna szczepionka, a nie tak jak te wcześniejsze preparaty. Poza tym jest to nowość, czyli dopiero się okaże czy w dużej skali nie wyjdą nowe skutki uboczne. Po wpadkach z poprzednimi szczepionkami myślę, że nie będzie dużego zaufania. BTW czy tylko ja widzę że dużo osób choruje teraz na raka?

 4. 4
  +3
  ~ żyrafa
  Czwartek, 07.12

  ~ Xyz,bo to dyżurny trol na tym forum.on zamieszcza komentarze prawie do każdego artykułu.myśli ,że zna sie na wszystkim,ale nikt nie traktuje go poważnie.

 5. 5
  --1
  ~ obywatel za twoje
  Czwartek, 07.12

  czip TUSKa bo Kaczora już mamy

 6. 6
  +3
  ~ Kass
  Czwartek, 07.12

  Po doświadczeniach z tymi na kolanie legalizowanymi eksperymentami medycznymi rozsądni ludzie boją się nawet prawdziwych szczepionek. O ile ta jest takową.

 7. 7
  0
  ~ aaa
  Czwartek, 07.12

  Dobrze ze ludzie zaczynaja widziec o co tu chodzi. Juz w USA i UK sie zabrali za koroporacje medyczne mowiace ze szczepionki byly "Safe and Effective", nie ma czegos takiego jak bezpieczna szczepionka, zawsze sa skutki uboczne. I tak zwiekszylo sie wystepowanie raka po szprycach. Wszystko wg planu. Ale ciemnota dalej idzie po pomidora...

 8. 8
  +3
  ~ Prawo wyboru
  Czwartek, 07.12

  Szczepienia nie są obowiązkowe. Każdy ma wybór. Więc nie bardzo rozumiem tutaj komentarze osób będących przeciwnikami szczepień. Przestrzegacie i niby uświadamiacie innych przed czym? Próbujecie przekonać innych do swoich wyborów? Po co? Każdy ma swój rozum i sam decyduje co dla niego najlepsze. Ja na przykład jestem zwolennikiem szczepień i antyszczepionkowe pseudo argumenty do mnie i tak nie trafią. A fakty na dzień dzisiejszy są takie, że w Elblągu nie ma szans na przyjęcie nowej białkowej szczepionki Novavaxu, bo ich po prostu fizycznie nie ma. Punktów szczepień teoretycznie jest 6, ale żaden w najbliższych dniach nie zrealizuje szczepienia. Bardzo to dziwne, bo skoro w Elblągu jest tylu przeciwników szczepień to dostępność szczepionki powinna być bez problemu. A tak nie jest.

 9. 9
  +4
  ~ Tadd
  Czwartek, 07.12

  Jak gov.pl taki mądry to niech spróbuje się zapisać przez e-Rejestrację. Życzę powodzenia. Poza tym szczepionka powinna być dostępna ze dwa miesiące temu a nie w szczycie zakażeń.

 10. 10
  --2
  ~ gdzie jest mysz
  Czwartek, 07.12

  Jakie prawo wyboru? Ograniczenie praw niezaszprycowanych to forma przymusu. Groźba zwolnień z pracy to jest forma przymusu. A to wszystko pod rządami miękkiej ZP. Teraz dopiero się zacznie! Do władzy wrócili ci, którzy do demonstrantów otwierali ogień z broni palnej. A na niewygodnych dziennikarzy nasyłali komandosów z jednostki antyterrorystycznej. Nie tylko na dziennikarzy, pamiętacie sprawę strony antykomor?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0906748771667