Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Przeciw grypie bezpłatnie zaszczepimy się w przychodni. W aptekach musimy zapłacić?

21.11.2023, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Przeciw grypie bezpłatnie zaszczepimy się w przychodni. W aptekach musimy zapłacić?
REKLAMA

Darmowe szczepienia przeciwko grypie w aptekach to na razie tylko teoria. Jak mówi, jedna z elbląskich farmaceutek, najszybciej ruszą one w grudniu. Aktualnie jednak bezpłatnie możemy się zaszczepić w części elbląskich przychodni. 

 

 

 

Szczyt zachorowań na grypę dopiero przed nami. Szczepienie zwiększa nasze szanse na uniknięcie sezonowej infekcji. Od 1 listopada z bezpłatnych szczepień przeciw grypie mogą skorzystać dzieci i młodzieży do ukończenia 18 lat oraz dorośli w wieku 65+, a osoby w wieku 18-64 lata mogą skorzystać z 50 proc. refundacji na szczepionkę. Wykonywane są u lekarza pierwszego kontaktu, a także w aptekach (w tym przypadku potrzebna jest recepta). 

 

 


Szczepienia przeciw grypie wykonywane są w wielu elbląskich przychodniach. Tutaj akcja odbywa się bez problemu, a zainteresowanie taką profilaktyką jest dosyć spore. 

 

 

 

Zainteresowanie jest duże. Szczepimy codziennie, od kilkunastu do kilkudziesięciu osób. Najczęściej z bezpłatnych szczepionek korzystają seniorzy, ale coraz częściej są to również dzieci i młodzież

- mówi pracownica recepcji przychodni przy ul. Jaśminowej. 

 

 


Problemy możemy napotkać, jednak gdy zechcemy bezpłatnie zaszczepić się w aptece. Na liście podmiotów, które wykonują bezpłatne szczepienia w Elblągu, opublikowanej na stronie pacjent gov.pl znajdziemy również apteki. Jak jednak usłyszeliśmy od farmaceutów, aktualnie nie wykonują one takich szczepień. Większość z nich nie przeszła jeszcze etapu formalnego - apteki (mające przeszkolonych farmaceutów) muszą podpisać umowy z NFZ.


 

 

W ubiegłym sezonie wykonywaliśmy takie szczepienia. W tym sezonie również chcemy wykonywać bezpłatne szczepienia, ale na ten momentu jesteśmy na etapie zgłoszenia do NFZ. Myślę, że same szczepienia ruszą w połowie grudnia. Aktualnie więc bezpłatnie szczepimy jedynie osoby, które zakupią u nas szczepionkę

- mówi farmaceutka z apteki sieci Dr. Max w Elblągu.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Arc
  Wtorek, 21.11

  Kolejna doktor (ta z prawdziwego zdarzenia dla której pacjent jest ważny a nie big farma i kasa) za niedługo będzie miała proces w izbie lekarskiej m.in. za to, że swojemu pacjentowi powiedziała o skutkach ubocznych szczypaw. Kumacie? Teraz izba lekarska zamiast karać tych co pacjentom nie mówią pełnej prawdy o podawanych specyfikach i utajniają niewygodne fakty, to oni karzą tych lekarz, którzy mówią pacjentom pełną prawde i dają wybór. Wybór rozważny, bo znamy dobre i złe strony danej rzeczy, a nie tylko propagande. Jak w takim razie wierzyć w cokolwiek innym lekarzom, czy medialnym propagandom, jak oni jawnie karzą za rzetelne informowanie?! Bo nie za to, że coś nieprawdziwego powiedziała, tylko za to, że powiedziała rzeczy z ulotki producenta! https://banbye.com/watch/v_yrdBjNvZowFz

 2. 2
  +4
  ~ Karolina
  Wtorek, 21.11

  uważajcie na te "szczepienia" :( ... ["]

 3. 3
  +1
  ~ no tak.
  Środa, 22.11

  Szczepcie się ludzie szczepcie bo Pfizer żąda od Polski 6 miliardów za nieodebrane szczepionki czekają 60 milionów dawek do odbioru i do zapłaty.A ile już zutylizowali?

 4. 4
  --1
  ~ Arc
  Środa, 22.11

  Szury i foliarze mieli jednak rację - https://banbye.com/watch/v_nGbYYkl4glsY

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.73595595359802