Środa, 24.07.2024, Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Niebawem obostrzenia zostaną zniesione? Pierwsze zmiany zaczną obowiązywać od 15 lutego

09.02.2022, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Niebawem obostrzenia zostaną zniesione? Pierwsze zmiany zaczną obowiązywać od 15 lutego

Podczas zorganizowanej dziś (9.02.) konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że tendencja spadkowa dot. ilości zakażeń na COVID-19 jest tendencją stałą. - Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii – stwierdził.

- Z mojego punktu widzenia widać, że luty będzie tym miesiącem, kiedy spadki zakażeń będą stosunkowo duże i już w lutym wyczerpie się, jeśli można tak powiedzieć, to poważne zagrożenie dla systemu opieki zdrowotnej – mówił Adam Niedzielski.

Minister Zdrowia zapowiedział, że Rząd niebawem będzie „łagodził” obostrzenia. -  Mam nadzieję, że w marcu będziemy mogli podejmować odważne decyzje dotyczące znoszenia restrykcji czy wprowadzenia bardziej łagodnych regulacji tak, abyśmy mogli w wiosnę weszli w normalnym trybie funkcjonowania – dodał Adam Niedzielski.

Podczas konferencji Minister przyznał, że często bywał pesymistą, jednak teraz z optymizmem patrzy w przyszłość. - Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii. To jest oczywiście bardzo odważna deklaracja, ale patrząc na charakterystykę przebiegu tej pandemii w innych krajach widzimy, że inne kraje przed nami odczuwały apogeum piątej fali i znoszą już w tej chwili restrykcje. To jest ten scenariusz, który nas czeka – zaznaczył Adam Niedzielski.

Pierwsze zmiany obowiązywać będą od wtorku (15 lutego).
 

Od 15 lutego będziemy stosowali 7-dniową izolację zamiast 10-dniowego. Również od 15 lutego będziemy mieli naliczaną kwarantannę dla współdomowników wyłącznie w czasie izolacji osoby zakażonej (...) Likwidujemy tzw. kwarantannę z kontaktu. Oznacza to, że osoby, które miały kontakt z osobą zakażoną, nie będą automatycznie kierowane na kwarantannę

– podkreślił Minister Zdrowia.

Czy obowiązek noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach zostanie zniesiony? - Można myśleć, że w pewnej perspektywie takie decyzje będą podejmowane. Rekomendacja dotycząca noszenia maseczek w przestrzeniach publicznych będzie w dalszym ciągu formułowana, żeby przyzwyczaić Polaków do obecności koronawirusa – przyznał Adam Niedzielski.

Minister Edukacji Przemysław Czarnek poinformował, że jeszcze w lutym powróci w szkołach nauka stacjonarna.
 

Nauka zdalna nie będzie trwała do końca ferii, tylko wszyscy uczniowie wrócą do nauki stacjonarnej już 21 lutego. Cieszymy się z tego, że wobec tych informacji, które napływają, wszyscy wracamy do etapu nauki stacjonarnej

– przyznał Przemysław Czarnek.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Qwertz
  Środa, 09.02

  No w koncu pandemia sie konczy. Ci co mieli zarobic zarobili. Rada Medyczna podala sie do dymisji bo juz nie ma co pilnowac szczepien (ewidentny konflikt interesow skoro przyjmuja granty od firm farmaceutycznych). Skoncza sie dodatki kowidowe dla sluzbby zdrowie. Nie trzeba bedzie do kazdego zgony dopisywac ze zmarl na covid, aby szpital zarobil. Rzad wycofuje sie z obowiazkowego szczepienia nauczycieli i innych grup od 1 marca. Itd

 2. 2
  0
  ~ Grażyna do~ Qwertz
  Środa, 09.02

  Nie mów hop póki nie przeskoczysz.

 3. 3
  0
  ~ Qwertz
  Środa, 09.02

  Polecam na youtubie filmik ktory ma juz 1 mln wyswietlen: oblicza pandemii pospieszalski

 4. 4
  +1
  ~ ~ Grażyna do~ Qwertz
  Środa, 09.02

  Ha,Ha też mi autorytet pośpieszalski, dobre. Ale się uhahałem ,aż mi zajady popekały.

 5. 5
  +1
  ~ ikarus
  Środa, 09.02

  mam nadzieje ze gdy normalni polacy dojda do wladzy to takie infoelblag i podobne "media"zostana rozliczone a ich pracownicy ukarani za ta propagande i sianie pandemii strachu. wyrzadziliscie elblazanom spora krzywde zamieszczajac te paniczne statystyki.

 6. 6
  +3
  ~ Do ~Grażyna
  Środa, 09.02

  W dzisiejszym swiecie nie istnieja autorytety. Warto słuchać roznych zrodel i samemu wyciagac wnioski, a nie wierzyc w propagande za ktora stoja doraźne interesy.

 7. 7
  --2
  ~ BODZIO
  Czwartek, 10.02

  A za miesiąc panika,Chory Kraj.

 8. 8
  --3
  ~ MALINA
  Czwartek, 10.02

  Ludzie będą umierać ale co tam obawa protestów ważniejsza+ wybory,ZOBACZYMY.

 9. 9
  +4
  ~ o ironio
  Czwartek, 10.02

  kto by pomyślał że lakarstwem na pandemie okażą się ciężarówki... Za to ciekawe że odkąd na świecie wystartowały masowe szczepienia zwiększyła się wielokrotnie skala zakażeń. A tymczasem równo rok temu publicznie gwarantowano że po zaszczepieniu spadną ZAKAŻENIA i transmisja i tym własnie argumentem podyktowano bezprecedensowe zmuszanie do szpryc - załaczam nagranie z TV oglądać od 38min30sec: youtube com/watch?v=Yi8rVvcPzuU "osoba która jest skutecznie zaszczepiona ma gwarancję że nie tylko sama nie zarazi się koronawirusem ale również jest gwarancja że nie będzie rozsiewała tej choroby i nie będzie transmitowała tej choroby dalej". To teraz zobaczcie sobie jakie rekordy zakażeń (względem okresu przedszczepiennego) bije Izrael, Australia, Włochy, Francja, Kanada, Portugalia itp

 10. 10
  +1
  ~ oszukany
  Czwartek, 10.02

  Teraz przejdą do 2 fazy... . MUSICIE TO ZOBACZYĆ "Imperium KLAUSA SCHWABA i jego marionetki. DAVOS 2022" dostępny m.in. na: cda pl/video/99881495e

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0080978870392