Poniedziałek, 22.07.2024, Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zamknięte zostaną dyskoteki, powróci zdalna nauka. Rząd wprowadza obowiązkowe szczepienia m.in. dla nauczycieli

07.12.2021, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zamknięte zostaną dyskoteki, powróci zdalna nauka. Rząd wprowadza obowiązkowe szczepienia m.in. dla nauczycieli
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (źródło: pixabay.com/pl)
Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas zorganizowanej dziś (7.12.) konferencji prasowej ogłosił nowe obostrzenia, które mają obowiązywać od 15 grudnia. Od 20 grudnia powróci też nauka zdalna. Dodatkowo od 1 marca Rząd wprowadzi obowiązkowe szczepienia dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych.
 
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Minister Zdrowia ogłosił wprowadzenie nowych obostrzeń, które będą obowiązywać od przyszłej środy, 15 grudnia.
 
 
Sytuacja epidemiczna się ustabilizowała. Od półtora tygodnia średnia dzienna liczba zakażeń jest na poziomie 23 tys. Jednak nie widać wyraźnych spadków tych statystyk. Dodatkowo bardzo ryzykownym elementem jest nowy wariant koronawirusa Omikron
 
– zaznaczył Adam Niedzielski.
 
 
Czego dotyczą nowe obostrzenia? Obniżono limity w miejscach publicznych (w restauracjach, barach, hotelach) dla osób niezaszczepionych z 50 do 30 proc. wszystkich miejsc. Jak zaznaczył MInister, właściciel musi bezwzględnie wykazać, że nie przekracza limitu zajętości miejsc.
 
W szkołach i na uczelniach wyższych będzie odbywać się  nauka zdalna od 20 grudnia do 9 stycznia 2022 roku.
 
Zamknięte zostaną kluby, dyskoteki i miejsca do tańczenia z wyjątkiem okresu sylwestrowego. Wówczas na imprezie będzie mogło przebywać maksymalnie 100 osób (z wyłączeniem osób zaszczepionych).
 
Adam Niedzielski poinformował także, że trwają prace nad ustawą, która ma pozwolić pracodawcom wymagać od pracowników okazania wyników testu na koronawirusa.
 
Dodatkowo od 1 marca szczepienia przeciwko koronawirusowi będą obowiązkowe dla medyków, nauczycieli i służby mundurowych.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ Janina
  Wtorek, 07.12

  Nauka zdalna w czasie przerwy świątecznej......GENIUSZE :):) - Pozostałych wymogów nikt nie będzie przestrzegał.......- co do szczepień obowiązkowych.....na jakiej podstawie będzie to pracodawca w Szpitalu , Szkole czy w Jednostce Wojskowej sprawdzał...... - bzdura to wszystko !!!!!

 2. 2
  +14
  ~ Jan egzorcysta
  Wtorek, 07.12

  Szczepueniaoboeiązkowe powinny być dla polityków i dziennikarzy oraz aktorów

 3. 3
  +7
  ~ kiki
  Wtorek, 07.12

  Nauka zdalna w szkołach? Przecież w tym czasie jest przerwa świąteczna. A obowiązkowe szczepienia od 1 marca, a dlaczego nie od zaraz?

 4. 4
  +11
  ~ Nowy ład według rządów
  Wtorek, 07.12

  Polska liczy obecnie Liczba ludności: 37,95 miliona ( obywateli, ma być 16 milionów.Plan realizacji pklanów działa.

 5. 5
  +15
  ~ nnn
  Wtorek, 07.12

  Jeśli się zaszczepię a domownik zachoruje na covid, to będę mogła swobodnie chodzić do pracy i beztrosko roznosić wirusa z domu do pracy, bo będę zwolniona z kwarantanny. Takie to obostrzenia. Pandemio trwaj. Witaj nowa normalności warunkowana co kilkumiesięcznym szczepieniem genowym, bo albo nowy wariant, albo odporność spada. I te nagłe zgony. Chcecie takiego świata? Chcecie tak żyć..?

 6. 6
  +18
  ~ Niedzielski, morderca
  Wtorek, 07.12

  Szpitale zamknięte, planowych przyjęć nie ma, operacje odwołane. I te ch...je w garniturach się dziwią potem w TV, ze ludzie umierają. Noż k...wa wziąść kałacha i na Wiejską

 7. 7
  --13
  ~ zwalniać
  Wtorek, 07.12

  nauczyciele,służba zdrowia przecież oni jako pierwsi mieli sie szczepić i co nic.Zabrali czas i niezaszczepili sie tym samym powinni wylecieć z roboty na bruk.

 8. 8
  +13
  ~ cóż
  Wtorek, 07.12

  To jest wasza nowa normalność, której chcecie. I pamiętajcie zawsze o wielkim strachu przed śmiercią na covid. mimo szczepień lub przed nagłym zgonem. .Nie będziecie już żyć spokojnie i bezpiecznie. Tak będzie.

 9. 9
  +12
  ~ poc
  Wtorek, 07.12

  czas wyjść na ulice

 10. 10
  +7
  ~ no no
  Wtorek, 07.12

  Ciekawe ilu odejdzie z pracy ,żeby uniknąć bzdurnemu obowiązkowi szprycowania. Do tej pory to szczepieni są problemem w transmisją wirusa.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


2.4367408752441