Piątek, 30.09.2022, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Koronawirus w kolejnych szkołach. Elbląski sanepid: Dziś dostaliśmy informację o 4 placówkach

21.10.2021, 14:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Koronawirus w kolejnych szkołach. Elbląski sanepid: Dziś dostaliśmy informację o 4 placówkach
Fot. Archiwum redakcji
Zaledwie wczoraj informowaliśmy o nauczaniu hybrydowym, które musiało zostać wprowadzone w 9 elbląskich szkołach. Dziś (21.10.) otrzymaliśmy informację o trzech kolejnych elbląskich placówkach (czterech w regionie), w których potwierdzono zakażenia.
 
Zdalne nauczanie obecnie funkcjonuje w Szkole Podstawowej nr 4, SP nr 15, SP nr 18, SP nr 21, II Liceum Ogólnokształcącym, III LO, Zespole Szkół Mechanicznych, Zespole Szkół Gospodarczych i Zespole Szkół Zawodowych nr 1. W tych placówkach na zdalne nauczanie przeszły wybrane klasy (te, w których dzieci miały kontakt z zakażonym nauczycielem bądź uczniem).
 
 
Dziś otrzymaliśmy informację o czterech kolejnych placówkach, w których potwierdzono zakażenia. Chodzi o SP nr 9, SP nr 6 i Zespół Szkół w Pasłęku. Tu kwarantanna będzie dotyczyć prawdopodobnie pojedynczych klas
 
- informuje Marek Jarosz, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu. 
 
Najwięcej osób na kwarantanne zostanie dziś skierowanych ze Szkoły Podstawowej nr 25.
 
Tam mamy potwierdzony przypadek zakażenia u nauczyciela i ucznia. W sumie 7 klas zostanie skierowanych na kwarantanne. Łącznie będzie to ok. 110 uczniów
 
– podaje Marek Jarosz.
 
Dokładna liczba osób, które rozpoczną kwarantanne nie jest jeszcze znana. - Na tym etapie ciężko nam jest określić ile dzieci ostatecznie zostanie objętych kwarantanną. Po weryfikacji czasem okazuje się, że dane dziecko nie było w szkole i nie miało kontaktu z zakażonym nauczycielem czy uczniem bądź zostało zaszczenione – zaznaczył Marek Jarosz.
 
Jak podkreślił Marek Jarosz przed kwarantanną może ucznia uchronić szczepienie przeciw COVID-19 lub przebyta już choroba.
 
Na kwarantannę nie kierujemy tzw. „ozdrowieńców”, ale przebyta choroba musi być u nas udokumentowana. Przyjmujemy, że taka osoba ma odporność i nie obejmujemy jej kwarantanną
 
– dodał Marek Jarosz.
 
- Zdecydowanie więcej osób na kwarantannie mamy w szkołach. Przypadki zakażenia koronawirusem mamy aktualnie w Przedszkolu nr 18, gdzie kwarantanną objętych jest 31 dzieci i z oddziale przedszkolnym w SP nr 9. Tam mamy na kwarantannie 18 dzieci i 2 nauczycieli – wymieniał Marek Jarosz.
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (28)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Uczen
  Czwartek, 21.10

  2 lo jest całe na online.

 2. 2
  +3
  ~ J.w
  Czwartek, 21.10

  Cyrk dalej trwa. Mają rozmach sk.....

 3. 3
  --7
  ~ Zwalniać
  Czwartek, 21.10

  Nauczyciele nie chcą się szczepic,uczniowie niezaszczepieni o czym mówimy. Najlepiej wszystkim pasują protesty uliczne i nic nie robienie . Koronawirus was nauczy pokory kto głupi Dębica.

 4. 4
  +6
  ~ Dzisiaj
  Czwartek, 21.10

  Każdego dnia całe tabuny w sklepach,komunikacji bez maseczek . I śmieją się z tych co w maskach . Gdzie JEST policja i sanepid.

 5. 5
  --6
  ~ J.w
  Czwartek, 21.10

  ~ Zwalniać. Sam się zwolnij zaszczepiłeś/aś się to siedź tam gdzie siedzisz dalej i nie namawiaj innych, bo widzę, że żal d... ściska jak się dało zmanipulować.

 6. 6
  +1
  ~ J.w
  Czwartek, 21.10

  ~ Dzisiaj.Może ORMO zawołaj.

 7. 7
  +3
  ~ widz
  Czwartek, 21.10

  a pamiętacie statystyki podawane przez rząd? 99% medyków zaszczepionych,99% nauczycieli zaszczepionych.kłamstwo ma zawsze krótkie nogi.

 8. 8
  --5
  ~ hd
  Czwartek, 21.10

  Lewactwo nauczycielskie sie pokeczupowało, teraz zakażone lub chore niszczy z lenistwa życie młodzieży.

 9. 9
  +9
  ~ pandemio, trwaj
  Czwartek, 21.10

  Szczepienie chroni przed kwarantanną, ale nie chroni przed zakażeniem i zachorowaniem. A jeśli chory i zaszczepiony uczeń jest zwolniony z kwarantanny - zaraża wszystkich wokół.

 10. 10
  +2
  ~ wzorzec breżniewa
  Czwartek, 21.10

  Efekt miejskiego wzorca bez maski i galowania dyrektorów i nauczycieli. Śliniący się czerepak rozniósł co miał najcenniejszego - ślinotok. Czekajmy na solidniejsze skutki.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2300388813019