Sobota, 1.04.2023, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Radny zaszczepiony AstrąZenecą. "Po pierwszej dawce okazało się, że mam koronawirusa"

07.07.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radny zaszczepiony AstrąZenecą. "Po pierwszej dawce okazało się, że mam koronawirusa"
15 lutego, Cezary Balbuza - dyrektor Szkoły Policealnej Żak i radny Koalicji Obywatelskiej, został zaszczepiony szczepionką AstraZeneca (o czym pisaliśmy TUTAJ). Sprawdziliśmy, dlaczego drugą dawkę otrzymał dopiero po trzech miesiącach?
 
Radny pierwszą dawką szczepionki przeciw COVID-19 został zaszczepiony w połowie lutego. Od razu zachorował. - Na początku była to reakcja na szczepienie. Najwidoczniej mój organizm nie lubił Astry. Przez dwa dni, szczególnie nocą było mi bardzo zimno, miałem dreszcze – mówił Cezary Balbuza.
 
 
Po dwóch dniach od szczepienia zaczęło mi być lepiej. Jednak po paru dniach zacząłem mieć stan podgorączkowy. Trochę mnie trzęsło, zacząłem pokasływać. Miałem podejrzenia, że to może być koronawirus
 
– opowiadał.
 
Badania potwierdziły obawy radnego. - Poszedłem na wymaz, który wszystko wyjaśnił. Tydzień po otrzymaniu pierwszej dawki Astry okazało się, że mam koronawirusa – przyznał Cezary Balbuza.
 
 
Ministerstwo Zdrowie zalecało, żeby osoby, które po pierwszej dawce przeszły koronawirusa miały 3-miesięczną przerwę licząc od daty pozytywnego wyniku test. Dopiero po tym okresie mogły zostać zaszczepione drugi raz
 
– wyjaśniał Cezary Balbuza.
 
W czerwcu radny zarejestrował się na szczepienie drugą dawką AstryZeneci. - Drugą dawką zaszczepiłem się w Hali Sportowo-Widowiskowej, czyli dawnym CSB, przy Grunwaldzkiej – stwierdził Cezary Balbuza. - Zaszczepiłem się, bo jeśli chce się być odpornym na koronawirsa to trzeba się zaszczepić dwa razy. Zaliczam się do ludzi, którzy wierzą naukowcom. Systematycznie czytam popularno-naukowe teksty na temat tego wirusa i pisano, że można nie mieć przez pewien czas objawów i to się może pokrywać ze szczepieniami, a po pierwszej dawce człowiek nie zyskuje jakiejś wielkiej odporności.
 
Radny zapewnia, że po drugiej dawce szczepionki nic mu nie dolega. - Miałem tylko jedną noc, podczas której musiałem przykryć się dodatkowym kocem, a tak to zupełnie nic mi nie było – dodał .
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +26
  ~ Jaaaaa
  Środa, 07.07

  A kogo on interesuję???? Niech się pochwali zdawalnoscią matur haaaaaa

 2. 2
  +10
  ~ XL
  Środa, 07.07

  Duży chłopiec, może decydować w jakiej firmy eksperymencie medycznym bierze udział, mnie nie interesuje. Za to chciałbym wiedzieć kto Wam dał prawo podnosić stawkę dzierżawy gruntu o 50% !!!

 3. 3
  +14
  ~ Kryspin
  Środa, 07.07

  Urzekająca historia.

 4. 4
  +7
  ~ dr. Mengele
  Środa, 07.07

  beka z covidian

 5. 5
  +27
  ~ ręce opadają
  Środa, 07.07

  Czy szkoła "Żak" otrzymuje jakieś wsparcie instytucjonalne (rządowe?) ze względu na fakt posiadania niepełnosprawnego dyrektora? Pan Balbuza w mediach opowiada, czy jest mu zimno w dzień czy nocy, czy śpi pod jednym albo (aż!) dwoma kocami. Tak się nie prowadzi kampanii reklamowej szkoły, takie rzeczy to się do rubryki matrymonialnej wpisuje, Panie Balbuza.

 6. 6
  +13
  ~ 100% elblążanin
  Środa, 07.07

  Zdrowia życzę.... czy to jest miejsce na takie wywody ?? Panie radny......

 7. 7
  +9
  ~ Statystyki
  Środa, 07.07

  Proszę pana a jak to wypada w.tabelkach statystycznych?;))

 8. 8
  +16
  ~ asasas
  Środa, 07.07

  Ale burak

 9. 9
  +8
  ~ hd
  Środa, 07.07

  Naukowcom? Simonom, Horbanom, Grzesiowskim, Fijałkom, Sutkowskim i reszcie wesołej rady medycznej przy premierze, którzy co do jednego praktycznie są w konflikcie interesów biorąc różnego rodzaju granty od Pfitzerów i reszty? Pan na pewno się dobrze czuje panie radny, po tych szczepieniach :)? Akwizytorom pan zaufał, nie naukowcom, sorry. Teraz może iść pan poszukać prac naukowych tych gwiazd medycyny. Srogo się pan zdziwi, zapewniam. Wynalazcę MRNA za to usunięto z wikipedii właśnie, już tym wynalazcą nie jest tamże. Poczytaj pan dlaczego .

 10. 10
  +7
  ~ Brawo Ty
  Czwartek, 08.07

  No i prawidłowo. Samdestrukcja baranów bez mózgu nie myślących samodzielnie tylko z nakazu telewizora

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2184460163116