Piątek, 20.05.2022, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Premier podał, kiedy ujawnione zostaną decyzje Rządu dotyczące nowych obostrzeń

23.02.2021, 13:00:47 Rozmiar tekstu: A A A
Premier podał, kiedy ujawnione zostaną decyzje Rządu dotyczące nowych obostrzeń
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Kiedy poznamy decyzje Rządu dotyczące obostrzeń, jakie będą obowiązywać po dwutygodniowym złagodzeniu zasad? Premier zapewnia, że jutro.
 

Od 12 lutego, na dwa tygodnie, złagodzone zostały zasady bezpieczeństwa. Hotele są dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50 proc. dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte). Podczas wydarzeń kulturalnych w kinach, teatrach, operach i filharmoniach zajętych może być maksymalnie 50 proc. miejsc siedzących. W tych miejscach nadal obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust oraz zakaz konsumpcji. Skoki i baseny również zostały otwarte, ale nie aquaparki. Można również korzystać z otwartych boisk zewnętrznych, kortów itp. Wznowiony zostanie amatorski sport na świeżym powietrzu. Siłownie i restauracje (jedzenie tylko na wynos i dowóz) nadal pozostały zamknięte.


5 lutego Premier ogłosił, że od 12 lutego, na 2 tygodnie, otwarte zostały hotele, kina, teatry, baseny, skoki. Premier zapowiedział, że decyzja o dalszych poluzowaniach bądź zaostrzeniu obostrzeń zależeń będzie m.in. od liczby zakażeń.
 

Podczas wczorajszej Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Wiceprezydent Elbląga Michał Missan poruszył temat możliwości wprowadzenia przez Rząd regionalnego lockdownu. - Są informacje, że nasze województwo jest z jednym z trzech regionów aktualnie najbardziej dotkniętych koronawirusem. Co w perspektywie lockdownów regionalnych może nas stawiać w nieciekawym położeniu. Mam nadzieję, że tego unikniemy. Jeśli chodzi o nasz elbląski szpital mam bieżące informacje o ilości pacjentów i tu sytuacja się poprawia, ale w regionie nie jest najlepiej i nie ma powodu do huraoptymizmu - mówił.
 

Dziś (23.02.) podczas konferencji prasowej Ministerstwa Infrastruktury, na której obecny był również Mateusz Morawiecki, dziennikarze dopytywali o to, kiedy ogłoszone zostaną decyzje Rządu odnośnie obostrzeń.

 

Jutro pan Minister Zdrowia przedstawi szczegółowe zasady, które zostały wypracowane na Zespole Zarządzania Kryzysem COVID-19

 

- mówił Mateusz Morawiecki.
 

Niestety Premier nie chciał powiedzieć, w jakim kierunku będą szły obostrzenia.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Ploterek
  Wtorek, 23.02

  Zamkną w ***u wszystko znowu, bo nadeszła 3 fala w której jest mniej zachorowań niż w urojonej 2 fali, ale trzeba zamknąć. Teraz wirus nie jest już w odwrocie, jednak go nie pokonaliśmy..... Parodia, państwo z dykty i kartonów

 2. 2
  0
  ~ Tomek
  Wtorek, 23.02

  Ale w staliscie sie tuba propagandowa.... najpierw opowiadacie dyrdymaly o trzeciej fali a potem stajecie sie „obrońcami” przedsiębiorców..... kolejny portal ktory pokazał co potrafii.... do wykasowana....

 3. 3
  +8
  ~ Duduś
  Wtorek, 23.02

  Wrócił dudek z nart to trzeba wszystko zamknąć pier.....rząd

 4. 4
  --9
  ~ To PRZEZ WAS
  Wtorek, 23.02

  Każdego dnia krety I w Elblągu godzą bez maseczek i nikt ich nie karze. Gdzie policja ,sanepid. Nigdy nie zniknie koronawirus.

 5. 5
  +5
  ~ NadszyszkownikKilkujadek
  Wtorek, 23.02

  Jak go widzę to mi się normalnie ży.... chce

 6. 6
  --2
  ~ Alojzy PL
  Wtorek, 23.02

  Każdy jest sobie winny. Każdy obywatel łazi bez sensu- zakupy raz na 2-3dni by wystarczyły, zakupy online? A kurier to jak złapie w 1 domu wirusa a ma że 60-100 adresów? I po co po hotelach cebulaki się szlajać jak by nigdy w zakopanym nie byli. Góral nad nasze morze nie jeździ tylko do Chorwacji a wy jak na rozwolnienie polecieliście i takich przykładów można wiele wymyślać a to rząd ujowy a to prezydent miasta lewy zamiast prawy itp. Ludzie zachowajcie się jak trzeba i zaraza sama zniknie niech każdy zrobi wszystko żeby jej nie było a potem dopiero wódka, konserwy i 3.......

 7. 7
  0
  ~ Obywatel
  Wtorek, 23.02

  Mam nadzieję, że i tym razem Pan Premier Morawiecki przychyli nam Nieba.

 8. 8
  +2
  ~ Wrózbita Marek
  Wtorek, 23.02

  Jak to kiedy?tydzień przed Wielkanocą-zakaz wychodzenia z domow i zamkniete sklepy.

 9. 9
  +8
  ~ obserwator
  Wtorek, 23.02

  a nos ciągle rośnie ....

 10. 10
  0
  Medium
  Sobota, 06.03

  Jak mógł powiedzieć, skoro jeszcze nie dostał instrukcji? :D

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96233201026917