Sobota, 17.04.2021, Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

35 przypadków zakażenia koronawirusem w DPS przy Bema

03.12.2020, 15:00:05 Rozmiar tekstu: A A A
35 przypadków zakażenia koronawirusem w DPS przy Bema
Fot. Adrian Sajko

U kilkudziesięciu osób z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Bema potwierdzono zakażenie koronawirusem. - Sytuacja jest opanowana - zapewnia Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa Prezydenta Elblaga Witolda Wróblewskiego.


Tym razem ognisko koronawirusa wykryto w Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Wśród personelu wykryto 17 przypadków zakażenia, 18 u pensjonariuszek.

 

Opieka jest zapewniona. Dom funkcjonuje. Jesteśmy w stałym kontakcie z Siostrą Przełożoną tego Domu

- zaznacza Joanna Urbaniak.


Pracownicy, w których wykryto koronawirusa przebywają w izolacji domowej. - Chore pensjonariuszki są odizolowane od zdrowych. Na tę chwilę mamy informację, że pensjonariuszki przechodzą w większości chorobę bezobjawowo lub lekko objawowo. Nie zgłaszają dolegliwości, nie gorączkują - mówi Joanaa Urbaniak.


Opiekę nad podopiecznymi DPS sprawuje zdrowy personel, a także pracownicy obsługi.

 

Dodatkowo organ prowadzący placowkę, czyli Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, oddelegował do pomocy trzy siostry zakonne. Jesteśmy w stałym kontakcie w przypadku jeśli trzeba byłoby jeszcze jakoś pomóc, ale na razie nie zgłaszano takiej potrzeby. Na tę chwilę sytuacja jest opanowana

- stwierdziła Joanna Urbaniak.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ mieszkanka
  Czwartek, 03.12

  Dramat.

 2. 2
  +14
  ~ Jak u Sofoklesa.
  Czwartek, 03.12

  Dramat to też to, że mieszkańcy naszego grodu totalnie łamią obowiązujące nakazy sanitarne. Efekt jesteśmy w czołówce krajowej w zakażeniach covid 19. Praktycznie uwzględniając światowe wytyczne to Elbląg powinien już być objęty narodowym lockdawnem. A na ulicach, w sklepach czy też komunikacji miejskiej nie widać obaw i właściwej reakcji na epidemię. Praktycznie małolaty generalnie chodzą bez maseczek, a pozostali albo nie mają masek, albo co drugi ma ją założoną tylko na usta. No i jeszcze ten złowrogi krzyk, że nie ma jarmarku świątecznego, spotkań wigilijnych z mieszkańcami, nieczynne są siłownie, knajpy czy inne hucpy rozrywkowe. I to na pewno spowoduje DRAMAT.

 3. 3
  +10
  ~ Pppl
  Czwartek, 03.12

  Powrotu do zdrowia wszystkim pracownikom i podopiecznym. A tak na marginesie ,czy parę miesięcy temu jeden z wyżej postawionych duchownych KK mówił , że gorszą zarazą od korona wirusa są ludzie LGBT .

 4. 4
  --7
  ~ Obserwator.
  Piątek, 04.12

  Do Pppl prawde ten duchowny powiedzial a do tego wzrost w Elblagu zachorowan jest prze strajki kobiet i brak ze strony policji i UM dzialan przeciwstawnych wiec wiadomo kto za to powinien odpowiedziec.

 5. 5
  +3
  ~ Rambo11
  Piątek, 04.12

  Obserwator- wirus zaatakował twój mózg i to bbbb poważnie razem z Pppl powinniście być przebadani przez tych wyżej postawionych z KK tak jak byli badani niekurzy klerycy, wtedy by wam wasze jadowite głosiki ZAPISZCZAŁY- NIE ZAPOMNIJCIE IŚĆ W NIEDZIELĘ DO KOŚCIOŁA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. 6
  +3
  ~ Ddff
  Piątek, 04.12

  Rambo11 Nie przeraża Cię fakt , że wysoko postawieni ludzie w Polsce mówią takie głupoty jak im pasuje i nie są za to rozliczani ??? Może to ich ktoś powinien zbadać. Więc ich nie broń.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2135519981384