Poniedziałek, 4.07.2022, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

E. Gelert: Nie przyjmujemy planowanych pacjentów, bo fizycznie nie ma kto się nimi zajmować

09.11.2020, 16:00:47 Rozmiar tekstu: A A A
E. Gelert: Nie przyjmujemy planowanych pacjentów, bo fizycznie nie ma kto się nimi zajmować

- Na dzień dzisiejszy najbardziej borykamy się z tym, jak zapewnić opiekę i pomoc osobom, które jej potrzebują, a które w danej chwili nie mają COVID-u - zaznaczyła Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu oraz posłanka Platformy Obywatelskiej. - Nie przyjmujemy planowanych pacjentów, bo po prostu fizycznie nie ma kto się nimi zajmować.


Problemy kadrowe w WSZ są duże. - Personel nie idzie na kwarantannę w przypadku jeżeli pracuje w szpitalu COVID-owym. Jeżeli pracuje w nie COVID-owym to nadal chodzi na kwarantannę i mamy potem tego przykład, że co 5 minut jakiś oddział ogranicza swoją działalność - mówiła Elżbieta Gelert.


Jakie są tego konsekwencje? - Nie przyjmujemy planowanych pacjentów, bo po prostu fizycznie nie ma kto się nimi zajmować - stwierdziła Elżbieta Gelert. - Pielęgniarki, lekarze są na kwarantannach, część jest w izolacji, a jakiś procent się zakaża.

 

Jeżeli ktoś jest dodatni w pracy, gdzie pracuje się blisko między sobą, to zaraz pół oddziału z tego dyżuru idzie na kwarantannę i niestety mamy tego oznaki, że potem nie ma się kto (zająć -przyp.red.) osobami, które nie mają powiązania z COVID-em

- stwierdziła Elżbieta Gelert.


Zdaniem dyrektorki WSZ ten problem należałoby szybko rozwiązać. - Na dzień dzisiejszy najbardziej borykamy się z tym, jak zapewnić opiekę i pomoc osobom, które jej potrzebują, a które w danej chwili nie mają COVID-u (...) Będzie dużo do zrobienia przed służbą zdrowia, kiedy ten COVID przestanie nas tak atakować albo kiedy znajdziemy sposób na jego leczenie. Wtedy zobaczymy, jakie spustoszenie się porobiło, że nie mogliśmy objąć opieką pacjentów tych, którzy tej pomocy wymagają - przyznała Elżbieta Gelert.


Jak sytuacja wygląda w Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Elblagu? - Niestety mamy sporo chorych lekarzy i pielęgniarek, którzy są chorzy nie tylko na COVID. Cały czas dyrektor do spraw lecznictwa i do spraw pielęgniarstwa dbają o to, żeby nie było u nas braków kadrowych, ale nie zawsze jest to możliwe - przyznaje Małgorzata Adamowicz, rzeczniczka prasowa Szpitala  Miejskiego.

 

Mamy dodatkowo 8 pielęgniarek i 7 lekarzy, którzy zostali skierowani do pracy u nas przez pana wojewodę, ale niestety trudności w personelu są. Jedne osoby zdrowieją, a inne zachorowują mimo stosowania dużych środków ostrożności. To jest problem, który dotyczy nie tylko Elbląga

- dodała Małgorzata Adamowicz.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ Ona
  Poniedziałek, 09.11

  Szpital Wojewódzki zabrał oddział ginekologiczny że szpitala miejskiego i co teraz kobiety gdzie będą rodzić w Pasłęku czy Braniewie? Jaki był cel tego

 2. 2
  +17
  ~ on
  Poniedziałek, 09.11

  Szpital Miejski został w przekształcony w COVIDOWY zarówno na Żeromskiego jak i na Komańskiego taki był tego cel

 3. 3
  +11
  ~ *****
  Poniedziałek, 09.11

  Polacy zostali zostawieni sami sobie tak załatwił nas pis

 4. 4
  +29
  ~ Diminikus
  Poniedziałek, 09.11

  Nie ma przyjęć planowanych do szpitala? Może Pani dyrektor wynurzy nos z gabinetu, to zobaczy, co się dzieje na jej izbie przyjęć. Chyba panie pracujące na niej uznały, że przyjęć nie ma, bo do 7.40 wszystko stało, a tłum ludzi czekał na przyjęcie. I w końcu na oddziały się dostali. To p. Gelert takich rzeczy nie wie? Nie ma kto pogonic tego leniwego0 towarzystwa, które ma czas na pogaduchy, ploteczki, kawusie. Gratulacje za profesjonalizm i szefowej, i jej personelu.

 5. 5
  +7
  ~ Bolek
  Poniedziałek, 09.11

  Trzeba na strajki nie chodzić i się za robotę wziąć.

 6. 6
  +6
  ~ A MOŻE
  Poniedziałek, 09.11

  Jaki pan taki kram.

 7. 7
  +20
  ~ 1125.
  Poniedziałek, 09.11

  Tego pseudo vice buuuacchaaa prezydenta , wyciągnąć z nory i do roboty na karetkach skierować ,i tak samo tych urzędników ,po zamykaliscie się ,to za co bierzecie wypłaty?? ,. Na oddziały szpitalne i pomagać ledwo co już wydajnej służbie zdrowia,i tak z was pożytku żadnego nie ma ,nawet jak niby pracowaliście przed pandemią,chleb na g... o , przerobić i ludzi przedsiębiorczych uwalić ,ot wasza robota ,zezwolenie na pozwolenie ,pozwolenie na zezwolenie .

 8. 8
  +9
  ~ Kez
  Poniedziałek, 09.11

  Pora pogonić babuszkę !!!!!

 9. 9
  +16
  ~ Anonim
  Poniedziałek, 09.11

  To jest chore żeby odłowywać zabiegi planowe ja mam wstępnie operacje 15 grudnia. Cały czas jestem na silnych lekach przeciwbólowych. Palce mi drętwieją. Od ponad półtora roku roku żyje w bólu. Jak nie dojdzie do skutku operacja to z moim barkiem będzie jeszcze gorzej. Ja nie mogę normalne funkcjonalnować, pracować. A Gelertowa ma pacjentów gdzieś tylko covid jest dla niej najważniejszy

 10. 10
  +14
  ~ abc
  Poniedziałek, 09.11

  Pani Grzelak - Wojewódzki Szpital - nie szanuje swoich pracowników :(( !!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0942449569702