Piątek, 9.12.2022, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Policja wyprowadziła elblążanina z Urzędu Miasta. "Nie chciał założyć maseczki"

13.10.2020, 18:00:44 Rozmiar tekstu: A A A
Policja wyprowadziła elblążanina z Urzędu Miasta. "Nie chciał założyć maseczki"

Dziś, 13 października, do Urzędu Miasta przyszedł mężczyzna. Chciał załatwić sprawę, ale bez maseczki na twarzy. Na miejsce została wezwana policja i straż miejska.


Ok. 40-letni mężczyzna wszedł do Urzędu Miasta i od razu został poproszony przez pracownika UM o zasłonięcie nosa i ust.

Powiedział, że tego nie zrobi i koniec. Zawiadomiliśmy straż miejską, bo mężczyzna nalegał, że chce wejść dalej do Urzędu, ale nie chciał założyć maseczki. Przyjechali strażnicy miejscy i policja i go wyprowadzili

- mówi jedna z pracujących w UM osób.

 

Mężczyzna miał problem, żeby wejść do Urzędu i kłócił się z pracownikami Urzędu, ale nie był agresywny. Został wylegitymowany. Nie przyjął mandatu, więc policjanci skierowali wniosek do sądu

- wyjaśnia kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.


Przypomnijmy, że zwolnieni z obowiązku zasłaniania nosa i ust są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność.


Według danych elbląskiego Sanepidu na dziś mamy w Elblągu 63 osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

 

Aktualnie 533 osoby objęte są kwarantanną, a 31 osób nadzorem epidemiologicznym. Łącznie jest 65 ozdrowieńców i dodatkowo 3 ozdrowieńców-żołnierzy, którzy znajdowali się pod nadzorem Wojskowej Inspekcji Sanitarnej

- podaje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (36)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ -Tomi
  Wtorek, 13.10

  dobrze że go nie zastrzelili bo jeszcze 2 tygodnie i będą eliminować ludzi bez maseczek.

 2. 2
  +20
  ~ koobeer
  Wtorek, 13.10

  Prawidło . Jeśli nawet nie wierzy w pandemię , to uważam że powinien mieć maseczkę bo są takie zalecenia . Nie wprowadzać zamęt . Jest to głupie.

 3. 3
  --29
  ~ ja
  Wtorek, 13.10

  koobeer, pacnij sie w ten pusty dzban. Jak ci każą wsadzić kija do dupy to też sobie wsadzisz bo takie są zalecenia? Chodź sobie w tym kawałku szmaty na pysku sam i się truj.

 4. 4
  +4
  ~ Paweł
  Wtorek, 13.10

  Nie jest prawdą, to co piszecie. "Przypomnijmy, że zwolnieni z obowiązku zasłaniania nosa i ust są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność." Maseczki nakazuję się nosić wyłącznie osobom chorym lub zakażonym. Ponadto, nie obowiązuję żadne "zaświadczenie lekarskie", a wyłącznie zaświadczenie. Jeśli już piszecie, piszcie proszę prawdę. Pozdrawiam.

 5. 5
  +9
  ~ Obi
  Wtorek, 13.10

  Sytuacja była zupełnie inna. Piszecie nieprawdę. Policja została wezwana przez mężczyznę to UM łamie prawo i dyskryminuje w ten sposób ludzi. Po pouczeniu pracowników um obsłużyli Pana na zewnątrz a co do .aseczki nie ukarali Pana bo nie ma takiej podstawy prawnej. Proszę się doinformowac zanim cokolwiek piszecie bo ludzie to pamiętają co piszecie.

 6. 6
  +4
  ~ Paweł
  Wtorek, 13.10

  Czy zwolnienie z "obowiązku" noszenia maseczki wymaga okazania zaświadczenia od lekarza❓ Nie, obowiązek ten dotyczy tylko osób chorych i podejrzewanych o zachorowanie. Zapewne jednak przepis ten będzie błędnie interpretowany w ten sposób, że każda zdrowa osoba bez maseczki, musi pokazać zaświadczenie. Co jednak bardzo ciekawe, w rozporządzeniu jest mowa o "zaświadczeniu lekarskim" lub "innym dokumencie" potwierdzającym "całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim lub trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa".

 7. 7
  +8
  ~ Paweł
  Wtorek, 13.10

  Czym jest "inny dokument"? Definicja legalna "dokumentu" znajduje się w art. 77(3)Kodeksu cywilnego: "Dokumentem jest każdy nośnik informacji umożliwiający zapoznanie się z jej treścią". Co to oznacza w praktyce? Że każdy inny nośnik informacji (czyli np. zapisana kartka papieru, wiadomość e-mail, wiadomość SMS) nie będący zaświadczeniem lekarskim, a stwierdzającym powyższą okoliczność, zwalnia z obowiązku noszenia maseczki. Komu trzeba okazać zaświadczenie lekarskie lub "inny dokument"❓ Policji, straży miejskiej i straży ochrony kolei. Nie ma znaczenia, w której strefie się znajdujecie - może być żółta, może być czerwona. Zasada jest jedna i ta sama - rozporządzeniem nie można wprowadzić obowiązku zakrywania ust i nosa przez osoby zdrowe.

 8. 8
  +6
  ~ xxx
  Wtorek, 13.10

  Nie przyjmować mandatu , pamietajcie.. nie ma podstawy prawnej i sądy umarzają...

 9. 9
  --8
  ~ OlimpijczykZKS
  Wtorek, 13.10

  A jak będą wam kazać nosić gacie na twarzy to też będziecie nosić ??? Miliony much przecież też jedzą kupę i one też nie mogą się mylić , wylaczcie tv wlaczcie myslenie

 10. 10
  +3
  ~ ZDEJM KAGANIEC, WŁĄCZ MYŚLENIE
  Wtorek, 13.10

  Nie ma stanu wyjątkowego przewidzianego w Konstytucji RP art.228 , te wszystkie rozporządzenia są bezpodstawne. Nie przyjmować mandatów, każdy sąd z automatu idrzuca słuszność tych mandatów. Władza gnębi ludzi, pokaż policji śroidkowy palec.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.98808884620667