Środa, 18.05.2022, Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Nowa polityka rządu na czas pandemii. Surowe kary m.in. za brak maseczki

06.10.2020, 16:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nowa polityka rządu na czas pandemii. Surowe kary m.in. za brak maseczki

Rząd wprowadza politykę "zero tolerancji" dla nieprzestrzegania zasad w czasie koronawirusa. Służby będą "surowo karać" m.in. za brak maseczki w miejscach, gdzie to konieczne i organizowanie imprez przekraczających limit uczestników. Wprowadzono także zmiany dotyczące zgromadzeń publicznych. Nowe obostrzenia wchodzą w życie w strefach czerwonych i żółtych od soboty, informuje onet.pl

Decyzję podjęto w ramach współpracy Ministerstwa Zdrowia i Komendy Głównej Policji. W ostatnim czasie doszło do kilku spotkań, zadaniem było wypracowanie zasad, które zmniejszą rozprzestrzenianie się koronawirusa i wprowadzenie formuły obostrzeń, które będą łatwiejsze do egzekwowania.

Od teraz w Polsce obowiązuje polityka "zero tolerancji dla nieprzestrzegania zasad dotyczących obostrzeń sanitarnych". "Dystans, dezynfekcja, maseczka" - to hasło nowej zasady, pisze onet.pl. - W dobie eskalacji pandemii nie ma miejsca na egoizm. (…) Przestrzeganie obostrzeń to nie tylko nasz obowiązek względem siebie, ale również nasza odpowiedzialność za inne osoby – oświadczył minister zdrowia Niedzielski.

Policja zmieni taktykę działania - poinformowano. Za brak zaświadczenia czy dokumentu potwierdzającego prawo do nienoszenia maseczki z powodów zdrowotnych będą nakładane kary. Zdaniem służb czas na przygotowanie się do tego, by nosić maseczkę, był wystarczający i mandaty nie powinny być zaskoczeniem. 

Więcej przeczytasz na onet.pl.

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ kazik
  Wtorek, 06.10

  Nowa polityka rządu jest taka - BY NAPEŁNIĆ KASĘ ........

 2. 2
  +8
  ~ Dreptak
  Wtorek, 06.10

  niech zaczną od siebie...

 3. 3
  +1
  ~ dawtt
  Wtorek, 06.10

  Kara za brak maseczki niezgodna z Konstytucją! Jeśli nie nosimy maseczek, i do tego nie zgodzimy się na przyjęcie mandatu, możemy walczyć o nasze przekonania przed sądem. Sędzia, do której trafiła sprawa, odmówiła wszczęcia postępowania, powołując się na wolność poruszania z art. 52 konstytucji, a w kwestii maseczek – na wyrażoną w art. 31 zasadę proporcjonalności ograniczania praw i swobód. "Rozporządzenie nie może być podstawą ograniczenia tej wolności, należy to uczynić ustawowo – stwierdził sąd, art. 54 kodeksu wykroczeń, uznając w tym wypadku za blankietową normę" - czytamy w artykule. https://silesia24.pl/wiadomosci/szczegoly/sad-kary-za-brak-maseczki-sa-niezgodne-z-konstytucja-16677

 4. 4
  --7
  ~ ZenonK
  Wtorek, 06.10

  Nie chcesz nie przestrzegaj obostrzeń, ale później nie szukaj pomocy medycznej.

 5. 5
  +5
  ~ Zastraszanie społeczeństwa
  Wtorek, 06.10

  Jak w tytule, to jest nowa polityka rządu. Ostatnie ***nięcie PiS. Kaczka WON !

 6. 6
  +12
  ~ Zibi
  Środa, 07.10

  A dlaczego ma niby nie szukać, jak płacił składki to się mu należy, a jeśli nie, to niech państwo zwróci zapłacone składki.

 7. 7
  +1
  ~ GentlemanEl
  Środa, 07.10

  Dlaczego nie chodzicie na spacery po torach kolejowych? Czemu nie wchodzicie na przejścia dla pieszych, kiedy macie czerwone światło? Może zacznijmy poruszać się autami, jak nam się podoba, a nie w ruchu prawostronnym? Zacznijmy kraść! Prawo to kaganiec! Nikt nie będzie mam mówił, co mamy robić!! Dla niekumatych: to jest ironia. Wszyscy poruszamy się w ramach pewnych granic i tylko ignoranci nie potrafią zrozumieć, że cywilizowane społeczeństwa funkcjonują w miarę dobrze tylko dlatego, że większa część ludzi przestrzega pewnych zasad. Bądźcie rozsądni, bo możecie zaszkodzić sobie i Waszym bliskim. Maseczka kilka minut dziennie. W komunikacji, w sklepie. Czy to aż tak wiele? Jeśli nie będziecie tego robić, za chwilę zamkną szkoły, przedszkola i miejsca pracy. Niech Elbląg będzie mądry...

 8. 8
  +4
  ~ lll
  Środa, 07.10

  Żadna ustawa nie nakłada na osoby zdrowe obowiązku noszenia masek, zakrywania ust i nosa, To jest nadal zalecenie. W Polsce powinno obowiązywać prawo a nie "polityka zero tolerancji"

 9. 9
  +6
  ~ mis
  Środa, 07.10

  W polace prawo tworzy ten kto raniej wstanie wczoraj bylo widac jak kaczynaki potraktowal wszystkich wszyscy do zdjecia a jaro sie wypial i poszedl sobie i pokazal gdzie ich wszystkich ma

 10. 10
  0
  ~ Ich KARAĆ
  Środa, 07.10

  Poslowie konfedercji zapowiedzieli ze nie założą maseczek . To jak to jest oni inna rasa czy k, nietykalni h.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.80211281776428