Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYWIADY

Poznaj nową Radę Miasta - Robert Turlej: Staram się być z dala od polityki centralnej

02.11.2018, 15:00:59 Rozmiar tekstu: A A A
Poznaj nową Radę Miasta - Robert Turlej: Staram się być z dala od polityki centralnej
Co skłoniło Pana, aby kandydować?
 
Nie wszystko co sobie zaplanowałem udało się zrealizować w poprzedniej kadencji. Chciałbym, aby nasze miasto rozwijało się w sposób zrównoważony, aby władze miasta postawiły na rozwój transportu miejskiego, w szczególności rowerowego. Zależy mi bardzo na opracowaniu i wdrożeniu programu "Wizja Zero" tak, aby liczba ofiar wypadków komunikacyjnych spadła w naszym mieście do zera. Zrobię wszystko, aby ideały, którymi się kieruję były realizowane.
 
Czym zajmuje się Pan na co dzień?
 
Jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci. Na co dzień pracuję w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. Zawodowo zajmuję się marketingiem internetowym, prywatnie interesuję się zrównoważonym rozwojem miast.
 
Od kiedy i w jaki sposób zajmuje się polityką?
 
Od 2010 roku działam w samorządzie lokalnym. Nigdy nie określałem siebie jako polityka. Staram się być z dala od polityki centralnej, a działać jak najwięcej dla dobra mieszkańców.
 
Otrzymał Pan 1201 głosów. Czy satysfakcjonuje Pana taki wynik?
 
Jestem bardzo zadowolony z liczby otrzymanych głosów. Nigdy bym nie przypuszczał,że aż 1201 osób obdarzy mnie zaufaniem. W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy na mnie zagłosowali.
 
Co chciałby Pan zmienić w naszym mieście? Jakie dostrzega Pan problemy mieszkańców swojego okręgu?
 
Jest wiele spraw, które należy podnosić na sesjach Rady Miejskiej. Tak jak w poprzednich kadencjach będę zabiegał o poprawę infrastruktury rowerowej, a także zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. W moim okręgu głównie ze względu na
jego wielkość, problemy są różne. Od względów poprawy bezpieczeństwa, po remonty chodników i ulic osiedlowych.
 
Za jakie tematy zabierze się Pan w pierwszej kolejności?
 
Pierwszym zadaniem nowej Rady będzie uchwalenie budżetu na rok 2019. Chciałbym, aby w budżecie znalazły się środki na projekty, o realizację których zabiegam od wielu lat m.in. budowa odcinka drogi rowerowej od ul. Obrońców Pokoju do ul.Piłsudskiego.
 
Jak oceniłby Pan pracę poprzedniej Rady? Jakie wnioski z niej Pan wyciągnął?
 
Od lat dostrzegam ten sam problem. Mały wpływ na konstrukcję budżetu miasta, który notabene uchwala Rada Miejska. Chciałbym, aby to w tej kadencji zostało zmienione. Mieszkańcy zwracają się do radnych z wieloma problemami, my składamy wnioski, o których realizacji decyduje prezydent. W przypadku braku realizacji to radni "świecą oczami" przed mieszkańcami. Tak być nie powinno.
 
Jak ocenia Pan wynik kandydatów Koalicji Obywatelskiej?
 
Wynik uważam za dobry. Zakładałem, że zdobędziemy 10 mandatów... O jeden się pomyliłem.
 
Co ze zdobytymi głosami przez pozostałe Komitety. Jak skomentowałby Pan te wyniki?
 
Pewnym zaskoczeniem jest liczba mandatów, którą zdobył Komitet Witolda Wróblewskiego. Nie spodziewałem się, że wynik Lewicy będzie aż tak słaby. Przewidywałem, że większości w Radzie nie będzie miał PIS. Na pewno zaskoczeniem na plus jest duża frekwencja.
 
Znamy rozkład sił w Radzie. Będzie łatwiej dojść radnym do porozumienia?
 
Podoba mi się ten rozkład sił. Nie ma dominacji jednego klubu i to jest najważniejsze. Chciałbym, aby w tej kadencji było mniej politykierstwa, a więcej działania na rzecz lokalnych społeczności.
 
 
Z Robertem Turlejem rozmawiała
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ Jako Komisja Panu Zabraniam
  Piątek, 02.11

  najlepiej gdybys sie trzymal z dala od jakiejkolwiek polityki

 2. 2
  +8
  ~ Kolegaztrybuny
  Piątek, 02.11

  A kiedys tak pieknie dopingowales na meczach Olimpii ....

 3. 3
  +5
  ~ Rowerowiec
  Piątek, 02.11

  Panie Turlej, na odcinku Obrońców Pokoju - Piłsudskiego jest wytyczona droga dla rowerów od wielu lat, wiec co ma oznaczać "budowa odcinka drogi rowerowej od ul. Obrońców Pokoju do ul.Piłsudskiego"?

 4. 4
  +8
  ~ Real
  Piątek, 02.11

  Miedzy innymi w wiekszości Na plecach kibiców Olimpii wcioł sie do Rady miasta za pierwszym razem.Miał walczyc dla dobra Olimpii.Jak to zrobił widac do dziś.

 5. 5
  +4
  ~ Prorok Igor
  Piątek, 02.11

  To mnie rozbawił ten bezpartyjny ponoć startujący wciąż z listy partii politycznych człowiek! Teraz tu i teraz niech powie, czy popiera w II turze na prezydenta najlepszego samorządowca jakim jest pan Wróblewski ? Czy nadal uważa, że wiaduktowi grozi katastrofa budowlana i brak jest ścieżek rowerowych na nim? Jak tam akcja koce na trawniki?

 6. 6
  +9
  ~ plażowicz
  Piątek, 02.11

  dużo pikników z budżetu obywatelskiego życzymy

 7. 7
  +14
  ~ Turban
  Piątek, 02.11

  Oszust i karierowicz. Przez 8 lat niezrealizował obietnic które składał w swojej tv podkastowej. Jakiś tepaki na niego głosują.

 8. 8
  +11
  ~ taa
  Piątek, 02.11

  najczesciej powtarzane słowo "zrobię wszystko"- ale nie dla wyborców tylko dla siebie. Taki młody facet , a już wyprany mózg politycznie

 9. 9
  +5
  ~ Patologia .
  Piątek, 02.11

  Oj ludzie bzdetami Radni będą się zajmować a Wy dalej w opłatach dla spółek miejskich i nie tylko , bo i na diety radnych swoje ciężko zarobione pieniądze wydacie . To , że sicie wybrali . Ale widocznie tak chcecie .

 10. 10
  +4
  ~ Fan Gargamela
  Piątek, 02.11

  A jak z budową stadionu Wasza Turlejowatość?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0239899158478