Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYWIADY

Poznaj nową Radę Miasta - Marek Pruszak: Miasto powinno efektywnie korzystać z programów rządowych i unijnych

06.11.2018, 17:00:56 Rozmiar tekstu: A A A
Poznaj nową Radę Miasta - Marek Pruszak: Miasto powinno efektywnie korzystać z programów rządowych i unijnych
Fot. Ryszard Biel
Co skłonił Pana, aby kandydować?
 
Wystartowałem do Rady Miejskiej w Elblągu, bo mam  doświadczenie w pracy samorządowej. To moja siódma kadencja. Mam też sporo dobrych pomysłów. Niektóre z nich to Elblążanin+, czyli następne etapy ulg, stypendia dla siódmo- i ósmoklasistów, większe stypendia dla sportowców,  realizacja programów rządowych:  Mieszkanie+,  Maluch+ (żłobki).
 
Czym zajmuje się Pan na co dzień?
 
W mijającej kadencji pełniłem funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej. Na co dzień wykonuję zawód nauczyciela. Nauczanie dzieci sprawia mi dużą radość. Mam żonę i dwoje dorosłych dzieci.
 
Zdobył Pan 1034 głosów. Czy satysfakcjonuje Pana otrzymany wynik?
 
Wynik uzyskany w tych wyborach w pełni mnie satysfakcjonuje. Zagłosowało na mnie 1034 mieszkańców, za co im serdecznie dziękuję.
 
Co chciałby Pan zmienić w naszym mieście?
 
W naszym mieście chciałbym zmienić wiele. Poważnym problemem jest wyludnianie  i brak perspektyw dla młodych ludzi stąd konieczne jest wsparcie dla inwestorów tworzących miejsca pracy, nowe tańsze  mieszkania i poprawa jakości życia. Miasto powinno efektywnie korzystać z programów rządowych i unijnych.
 
Jakie dostrzega Pan problemy mieszkańców swojego okręgu?
 
W okręgu nr 5 należy zadbać o zapomniane ulice m.in. Słowackiego, stworzyć duży plac zabaw w Parku Gen. Nieczuja-Ostrowskiego i utworzyć żłobek po Gimnazjum nr 7.
 
Za jakie tematy zabierze się Pan w pierwszej kolejności?
 
W pierwszej kolejności podejmę inicjatywę kontynuacji Programu Elblążanin+, zmianę uchwały o stypendiach, wprowadzenie uchwały o bonifikatach dot. przekształceń prawa własności lokali z użytkowania wieczystego na własność.
 
Jak oceniły Pan pracę poprzedniej Rady? Jakie wnioski z niej Pan wyciągnie?
 
Pracę poprzedniej Rady oceniam pozytywnie. Po raz pierwszy w historii elbląskiego Samorządu Rada była organem podmiotowym - podejmowaliśmy szereg własnych inicjatyw np. Elblążanin+, budowa boiska przy SOSW przy ul Kopernika i decydowaliśmy w o budżecie miasta. Jako przewodniczący Rady wprowadziłem tradycję dedykowania roku ważnym postaciom lub wydarzeniom z historii Elbląga oraz tradycję sesji dziecięcych, które pozwoliły przedstawicielom Samorządów Uczniowskich wprowadzać własne projekty ucząc dzieci odpowiedzialności za swoje Miasto i przybliżając im pracę Samorządu.  Mam nadzieję, że owe tradycje będą kontynuowane. 
 
Jak ocenia Pan wynik kandydatów Prawa i Sprawiedliwości?
 
Wynik kandydatów Prawa i Sprawiedliwości oceniam dobrze. Liczba głosów zdobytych przez nas była większa niż 4 lata temu, co niestety nie przełożyło się na liczbę mandatów. Tak zdecydowali wyborcy i to szanuję. 
 
Co ze zdobytymi głosami przez pozostałe Komitety. Jak skomentowałby Pan te wyniki?
 
Gratuluję wysokich wyników kandydatom Koalicji Obywatelskiej i Komitetu Witolda Wróblewskiego. Myślę, że największą porażkę odniósł SLD głównie przez to, że nie wystawiono swojego kandydata na prezydenta. Szanujące się ugrupowanie nie pozwoliłoby sobie na coś takiego.
 
Czy sądzi Pan, że teraz Radzie będzie łatwiej współpracować?
 
Porozumienie w Radzie zawsze jest możliwe, pod warunkiem, że będziemy kierować się interesem Miasta.  Jestem więc dobrej myśli.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 11

%18.2 %81.8


Komentarze do artykułu (34)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --32
  ~ Dadajmy
  Wtorek, 06.11

  Jeszcze ockna się ci co głosowali przeciw PiS. Zrozumieją ale będzie po wszystkim. Walić biotvow nic nie dających w zamian. Mowa o pięćset plus i wczesnych emerytur ach.

 2. 2
  +38
  ~ pamiętamy
  Wtorek, 06.11

  Pruszak + nigdy nie zapomnimy że popierał pan różne idiotyzmy PIS jak np nie udzielenie absolutorium po zaakceptowaniu budżetu Witolda. Wskazuje to na fakt że nie masz pan pełnej władzy nad własnym umysłem, może to wina zbyt wysokiego czoła ale świadczy też o elementarnym braku odpowiedzialności, ktoś kto nie w pełni panuje nad własnym umysłem nie powinien innym oferować własnego przewodnictwa. Jest to skrajnie niewłaściwe i niemoralne zachowanie.

 3. 3
  +8
  ~ aaabbbccc
  Wtorek, 06.11

  Nauczyciel ? Ha, ha, ha ! Na szczęście moje dzieci i wnuki mieszkają w normalnym mieście (Gdańsku ! ) więc nie są skazani na TAKICH nauczycieli.

 4. 4
  +35
  ~ Opat kamedułów
  Wtorek, 06.11

  Ego Pana Pruszaka czyni salę plenarną zbyt małą, powinien we włosienicy klęczęć przed urzędem i prosić o posłuchanie.

 5. 5
  +27
  ~ er ce
  Wtorek, 06.11

  Organem podmiotowym ? Przecież ci zPISu czekają na pozwolenie z centrali jak za PRLu.

 6. 6
  +25
  ~ Wykonuję czyli muszę...
  Wtorek, 06.11

  To przykre, że pan Pruszak WYKONUJE ZAWÓD NAUCZYCIELA... Ja po prostu jestem nauczycielem... Wykłady z semantyki językoznawczej u prof. Grochowskiego w UMK powinny być obowiązkowe dla wszystkich!!!

 7. 7
  +22
  ~ ell
  Wtorek, 06.11

  Pan jako samorządowiec powinien być świadomy tego, że wyludnianie dotyczy całego kraju i sytuacji gospodarczej w kraju, a także możliwości pracy za granicą, co zapewniła nam UE, doszukiwanie się tu winy na rynku lokalnym to jakiś absurd. Realnie samorząd w tym kierunku nie może zrobić nic, chyba że będzie rozdawał mieszkania za darmo.

 8. 8
  +23
  ~ J-196 radną będzie
  Wtorek, 06.11

  Elblążaninie - niezależnie od sortu - co ci mówi ta twarz? Trudno uznać za ludzkie zachowanie i pogardę dla człowieka z innej kasty, opcji, grupy zależności, a ten pan , stosując ubeckie metody (A.Duda) gardząc prawem, gardził człowiekiem. Dziś nadal jest radnym a nawet ciągle jeszcze nosi łańcuch z godłem. Dlaczego tak postępował? Bo uznał się za nietykalnego, trędowatego?Zrozumie gdy ktoś mały zrobi mu świństwo dla podkreślenia swojej, nijakiej ważności. Służba ludziom i przyzwoitość cechują człowieka.

 9. 9
  +21
  ~ oni nie kłamią - sprawdź
  Wtorek, 06.11

  Sztandarowy pisowski przekop przestał istnieć - dzisiaj , tym samym traktorem z przyczepą na której dwa tygodnie temu jechali "dziennikarze" aby relacjonować okopanie palika przez kaczynskiego i wilka, wywieziono banery i paliki zapewne do jakiegoś pieca na opał. tyle były warte obietnice Mateusza Pinokia i Jarosława Małego. Pozostały nawyki dzika - także u wilka. Pobożni są.

 10. 10
  +18
  ~ MAM NADZIEJĘ
  Wtorek, 06.11

  Mam nadzieję że w nowej Radzie nie będzie takiego chamstwa kiedy większość miał PiS. Nigdy więcej aby przewodniczącym Rady Miejskiej był ktoś z PiS, bo będą to stracone na wojny lata.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.86249303817749