Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYWIADY

Zbliża się kolejna Gala Osobowości Regionu. Jaka przyświeca jej idea?

20.02.2017, 16:00:40 Rozmiar tekstu: A A A
Zbliża się kolejna Gala Osobowości Regionu. Jaka przyświeca jej idea?
Fot. Ryszard Biel, archiwum redakcji

W przyszłym tygodniu odbędzie się Gala Osobowości Regionu. Bohaterką dziewiątej edycji została Helena Pilejczyk - znana w naszym mieście nie tylko z osiągnięć sportowych, ale i pozytywnego usposobienia.

W 2004 r. Anna Daczkowska  stworzyła projekt Osobowość Regionu. Początkowo był on organizowany w Szkole Podstawowej nr 14 (na Zatorzu), gdzie pomysłodawczyni projektu uczyła przez wiele lat. Od kilku edycji Gala organizowana jest w Teatrze im. Aleksandra Sewruka.

Jaka idea przyświeca Osobowości Regionu?

Osobowość Regionu jest programem społeczno-edukacyjnym. Oparty na dwóch aspektach kształci oraz buduje odpowiedzialność społeczną wśród młodzieży. Wielu kojarzy sformułowanie "odpowiedzialność społeczna" ze sponsoringiem, pomocą finansową, lecz ja pragnę stanowczo podkreślić, iż jest to także poczucie odpowiedzialności za nasz region, kraj, by to właśnie młode pokolenie budowało lepsze jutro, lepsze społeczeństwo. Jak powiedział Seneka - "Jeśli chcesz żyć dla siebie, Trzeba, abyś żył dla innych." Tymi słowami należy rozpocząć rozmowę o Gali Osobowość Regionu, która utożsamia się z tym cytatem. Dlaczego? Otóż to najprostsze sformułowanie rozbudowanej idei tego przedsięwzięcia

– mówiła Anna Daczowska.

Duszą Gali jest Anna Daczkowska. Jednak bez zaangażowania uczniów I Liceum Ogólnokształcącego oraz młodych, zdolnych artystów Osobowość Regionu nie miałaby szansy nabrać takiego rozmachu. - Co roku zmienia się ekipa, bo inna jest Osobowość, inne potrzeby. Jedno jest stale - pracuje z młodymi, ambitnymi, takimi, którym mogę dać też i  wiarę w siebie, rozwijać ich zdolności zaznacza Anna Daczkowska. - Wiele osób wyjeżdża na studia do innych miejscowości i z żalem muszę je pożegnać.


Są i tacy, myślę tu o wokalistach- Pawle Marchelu, obecnie studencie PG, czy o Konradzie Pałaszu z UG, którzy śpiewają już po raz trzeci. Niezaprzeczalnie wielki talent, Mirella Burcewicz, również uwieńczy Galę swym występem po raz kolejny. Pierwszy raz będę miała zaszczyt współpracować z utalentowanymi wokalistkami: Agatą Ogórek, Martą Piątkowską, Agatą Semkow. Nowa recytatorka, nowi prowadzący, prócz Paulinki, a także nowi dziennikarze, poetka, artysta plastyk, tancerze soliści - oto mój niepokonany zespół. Jednakże pełną listę zaangażowanych w Gali, przedstawię  bliżej  terminu jej realizacji.

Kilka miesięcy temu uczniowie I LO wysłuchali trzech prezentacji przygotowanych przez swoich kolegów i koleżanki, po których odbyło się anonimowe głosowanie. Ponad połowę głosów zdobyła... Helena Pilejczyk!

Wygrała wiara w siebie, optymizm. Pani Pilejczyk przyniosła nam sławę na cały świat! Po przeliczeniu głosów zadzwoniłam z informacją o wygranej do p. Pilejczyk, która bardzo się wzruszyła

- dodała Anna Daczkowska.

Helena Pilejczyk to polska łyżwiarka szybka, olimpijka, wielokrotna mistrzyni Polski, zdobywczyni brązowego medalu na igrzyskach w Squaw Valley 1960 i zdobywczyni tzw. małego wicemistrzostwa świata z Östersund 1960.

Uroczysta Gala Osobowości Regionu odbędzie się 3 marca, w elbląskim teatrze.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ tak trzymać
  Poniedziałek, 20.02

  Tak dla Pani H.P. należy sie wszystko a Czy wy rządzący tym miastem nie macie wstydu i honoru a dlatego że obiecaliście tor łyzwiarski i co buduja jak w PRL-u.

 2. 2
  +2
  ~ czerwony sweterek
  Poniedziałek, 20.02

  " W przyszłym tygodniu odbędzie się Gala Osobowości Regionu. Bohaterką dziewiątej edycji została Helena Pilejczyk - znana w naszym mieście " mam głęboką nadzieję , że dziesiątej będzie jakiś radny , też " znany " w mieście np : ze swej " skuteczności " i " lania wody przez usta " .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5403590202332