Poniedziałek, 28.11.2022, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYWIADY

Janusz Nowak: Ludzie będą chcieli powrotu do takiej władzy - spokojnej, kompetentnej

28.05.2013, 13:34:13 Rozmiar tekstu: A A A
Janusz Nowak: Ludzie będą chcieli powrotu do takiej władzy - spokojnej, kompetentnej
fot. arcjiwum redakcji

Dziś, 28 maja, o godz. 17.30 w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się otwarte spotkanie członków oraz sympatyków Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Elblągu z mieszkańcami, którego gościem specjalnym będzie Leszek Miller. Choć w wywiadzie dla info.elblag.pl Janusz Nowak przyznał, że to on będzie kandydował z ramienia SLD do walki o fotel Prezydenta Miasta, to jednak do tej pory nie zostało zorganizowane żadne oficjalne spotkanie, na którym te słowa zostałyby potwierdzone. Zapytaliśmy Janusza Nowaka, czy  dziś to się zmieni?

Nie odbyło się jeszcze spotkanie, na których oficjalnie został ogłoszony kandydat na prezydenta Elbląga z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Czy nastąpi to dziś, podczas spotkania, na którym obecny będzie Leszek Miller?

Tak naprawdę kandydatem na prezydenta stanę się dopiero po rejestracji mojej osoby w Komisji Wyborczej, a  to może się stać dopiero wtedy, gdy komisja zarejestruje kandydatów na radnych w minimum połowie okręgów. W naszym przypadku chodzi o trzy okręgi. Dokumenty stosowne zostały złożone wczoraj. Mamy zapowiedź komisarza, że rejestracja nastąpi jutro, 29 maja i dopiero wtedy możemy składać dokumenty niezbędne do rejestracji kandydata na prezydenta, a będę nim ja. Nic się w tej kwestii nie  zmieniło. Myślę, że już dzisiaj, na spotkaniu z Leszkiem Millerem, zostanie to ogłoszone. Niemniej jednak będę ogłoszony jako kandydat na kandydata, bo oficjalnie będziemy mogli to zrobić dopiero w środę po południu. Z pewnością zorganizujemy konferencję prasową, na której będzie przedstawiony i kandydat i program.

Kto znalazł się na pierwszych miejscach list SLD?

W okręgu nr 1 - Wojciech Rudnicki, w okręgu nr 2 - Ryszard Klim, w Okręgu nr 3 - Henryk Horbaczewski, w okręgu nr 4 - Sławomir Kula, a w okręgu nr 5 - ja.

Jak skomentowałby Pan słowa Janusza Palikota, który w rozmowie z nami stwierdził, że do drugiej tury w walce o fotel prezydenta stanie kandydat PiS-u i Ruchu Palikota, bo SLD już rządziło i pokazało, co potrafi.

Jeśliby poważnie przyjąć słowa Janusza Palikota, że SLD rządziło to myślę, że ludzie będą chcieli powrotu do takiej władzy - spokojnej, kompetentnej, gdzie w trakcie kadencji Elbląg się rozwijał i  nie zadłużał, więc ja się cieszę, że pan Janusz Palikot tak mówi. Szkoda tylko, że wyciąga swoje łapki do podkucia, bo na razie jeszcze się niczym nie wsławił ani on, ani jego Ruch, więc może niech najpierw pokaże program i ludzi, którymi chce go zrealizować, a  później będziemy mogli rywalizować.

W takim razie kogo Pan widzi w drugiej turze? Według wstępnego sondażu wynika,  że może być to SLD i PiS?

Bardzo bym chciał, żeby sondaże się spełniły, ale nie zawsze jak wiemy tak się dzieje. Poczekajmy. Chciałbym, żeby kampania była merytoryczna i czysta, żeby nie było obrzucania się inwektywami,  czy zarzucania jednym czy drugim rzeczy, o której nie powinno się w kampanii wyborczych  mówić. Liczę na równą walkę, życzę wszystkim sukcesu i niech wygrają najlepsi. O tym jak będzie zadecydują mieszkańcy.

Dziękuję za rozmowę.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 30

%93.3 %6.7


Komentarze do artykułu (91)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --7
  ~ Żelazny elektorat SLD
  Wtorek, 28.05

  Brawo Janusz, tylko Ty na prezydenta! Masz mój głos i wszystkich,których zaagituję! Wierzę, że lewica będzie rządzić Elblągiem!

 2. 2
  +2
  ~ sfdjh
  Wtorek, 28.05

  pan Nowak nie zapłacił mojej firmie - z uczciwością u niego jest raczej na bakier. Jego kandydatura to jak z deszczu pod rynnę.

 3. 3
  +1
  ~ sfdjh
  Wtorek, 28.05

  a ciekawe o jakich rzeczach wg pana nie powinno się w kampani mówić...?

 4. 4
  --3
  ~ Mieszkaniec
  Wtorek, 28.05

  Janusz liczymy na Ciebie!!! moja cala rodzina zagłosuje na Ciebie:-)

 5. 5
  +5
  ~ no nie
  Wtorek, 28.05

  spokojnie to już było.olsztyn doi ile się da .TU TRZEBA FACETA Z JAJ**I który olsztynowi da ultimatum albo dwa równorzędne miasta albo referendum i pa.IDZIEMY DO POMORZA!!!!!!!!!!!! i który zacznie rozkręcać wszystko w Elblągu.OBECNIE to więcej było obietnic jak budowy wszystkiego.

 6. 6
  --4
  ~ Psiogłowy
  Wtorek, 28.05

  SLD pod auspicją Leszka Miękkiej D..y Millera zmierza nad przepaść. SLD bliżej do PISu niż do walki o ludzi.

 7. 7
  --6
  ~ elblążanin
  Wtorek, 28.05

  Takiego Prezydenta potrzebujemy, ponieważ za rządów SLD żyło nam się lepiej. Zagłosujmy na Pana Janusza Nowaka by żyło Nam się znowu lepiej !!!

 8. 8
  +2
  ~ SpongeBob Kanciastoporty
  Wtorek, 28.05

  Dość często w ostatnich tygodniach podnoszono zarzut, że na listach pojawią się te same grzyby. I raczej nie spodziewałem się jakiejś rewolucji, kilka nowych nazwisk, trochę młodych na listach. Ale to co wyprawia SLD, wystawiając na pierwszych miejscach w poszczególnych okręgach stare, skapciałe grzyby to szczyt głupoty. Tak wyborów nie wygracie. Beton i tyle !

 9. 9
  --2
  ~ TACA
  Wtorek, 28.05

  Janusz Nowak to dobry wybór dla naszego miasta.

 10. 10
  +4
  ~ old
  Wtorek, 28.05

  sfdjh, a jaka firmę reprezentujesz czyżby AMBER GOLD ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2004599571228