Wtorek, 31.03.2020, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii GŁOS MARII KOSECKIEJ

Totalne poruszenie i bezpardonowa walka o krajową prezydenturę (Głos Marii Koseckiej)

18.02.2020, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Totalne poruszenie i bezpardonowa walka o krajową prezydenturę
Fot. Archiwum redakcji
Przed nami kolejne wybory, tym razem prezydenckie. Po ogłoszeniu, przez Marszałek Sejmu, terminu głosowania kandydaci i ich sztaby ruszyli formalnie z kampanią. Oczywiście obserwator krajowej sceny politycznej dostrzegł, że pretendenci już od jakiegoś czasu aktywnie zabiegali o przychylność wyborców. Tak, więc totalne poruszenie i bezpardonowa walka o prezydenturę.

Oczywiście w myśl zasady „wszyscy na jednego” mamy do czynienia z natarciem kandydujących na obecnie urzędującego. Z pewnością pozycja nie do pozazdroszczenia, jednak dysponuje on przewagą wynikającą z bycia pierwszą osobą w państwie oraz zaplecza wspierającej, rządzącej, partii. Jak pokazują każde kolejne wybory strony nie wahają się w używaniu wszelkich, nie zawsze fair, środków.

Świetnie taką sytuację skomentował Marszałek Józef Piłsudski: „Konkurencja partyjna poszła u nas od pierwszej chwili istnienia państwa tak dziwacznie i tak ostro, a zarazem z tak wielką ilością kłamstwa i łajdactwa, że od razu zaczęło się wytwarzać to, co nazwałem: cloaca maxima. Każde nadużycie, każde łajdactwo było dobrym wtedy, gdy robił je członek partii własnej, złym zaś tylko wtedy, gdy robił je członek innej partii.”
 
Co ciekawe każdy z kandydatów nawołuje do używania w kampanii walki na argumenty, przestrzegania norm i zasad uczciwej walki. Dlaczego więc nie stosują tych reguł w praktyce? Dlaczego dajemy się nabierać hipokrytom nierespektującym oczekiwanych przez nich samych kanonów? Jednym z elementów bezpardonowej walki jest wygwizdywanie. Jak to robili pisowscy zwolennicy pod pomnikami, czy też nad grobami zasłużonych spotykało się to z olbrzymią, delikatnie mówiąc, dezaprobatą pozostałych środowisk.

Obecnie mieliśmy „festiwal” niewybrednych epitetów oraz podobnych gwizdów pod adresem Prezydenta Andrzeja Dudy w wykonaniu obecnej opozycji. Oczywiście spece od wizerunku skrzętnie wykorzystali to chamstwo starając się zdyskredytować kandydatkę PO. Skonstruowano przekaz, że ciepła, uśmiechnięta, kulturalna, zawsze skora do dialogu i z szacunkiem odnosząca się Małgorzata Kidawa-Błońska (taka jest dominująca cecha jej wizerunku) przytula się z ludźmi krzyczącymi do prezydenta "ty ch...!". Kidawa była tu łatwym celem dla PiS.
 
Jednak zapewne nikt z nich nie mógł przewidzieć gestu posłanki Lichockiej. Cały misternie budowany plan pokazywania kulturalną - bo taki ma wizerunek - panią marszałek z chamstwem legł w gruzach i jak oceniają spin doktorzy PiS-u już przykrywa sobotnią konwencję, a to przecież inauguracja kampanii miała być najważniejszym tematem, również w TVN. Awantura wokół środkowego palca posłanki jest - krótkoterminowo na pewno - gwoździem do trumny narracji PiS o tym, że to opozycja okazuje pogardę. Przez najbliższe dni obóz rządzący będzie pracował nad tym, by tego gwoździa wyrwać. Bądźmy tu szczerzy: wielu polityków PO gardzi „PiS-owcami”, tak jak i niemało „PiS-owców” gardzi „platformersami”. Skrzętnie wykorzystają to z pewnością również pozostali pretendenci, bo przecież „gdzie dwóch się bije…”.
 
Wszystkim wydaje się, wskazują na to także badania sondażowe, że do II tury wybrani zostaną kandydaci PiS i KO. A mnie się marzy, żeby te wiecznie zantagonizowane ugrupowania pozostawił w blokach ten trzeci. Z całą pewnością nie z mojej bajki jest kandydat lewicy i uważam, że poniesie sromotną klęskę, jednak z pozostałych na pewno kliku zasługuje na prezydencki fotel.
Nie chciałabym, aby mój głos był „głosem wołającego na puszczy” jednak polityka w wydaniu krajowym nie może narzucać nam złych standardów zachowania. Mamy prawo wyborcze, więc korzystajmy z niego, walczyliśmy o taką możliwość. Nie siedźmy bezczynnie i nie narzekajmy na niedobry dla nas wynik wyborów.

Nie obwiniajmy innych, tylko sami zadecydujmy! Oddajmy głos na tego kandydata, którego chcielibyśmy widzieć jako naszego Prezydenta. Jeśli nie wiemy na kogo głosować bacznie przyjrzyjmy się kampanii wyborczej. Zastanówmy się, który z kandydatów zasługuje na nasze poparcie i ruszajmy do urn. Obserwujmy styl i sposób prowadzenia kampanii, jeżeli kandydat dopuszcza stosowanie hejtu i nieprzyzwoitych ataków na konkurentów przez swoich propagatorów, czy powinien być numerem jeden w Polsce.
 
 
Maria Kosecka

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +29
  ~ Smęcenie .
  Wtorek, 18.02

  Nudzi Pani , bardzo .

 2. 2
  +19
  ~ kazik
  Wtorek, 18.02

  Mam pytanie czy jest pani jeszcze w Solidarności ? , jeśli tak to jest pani zapleczem partyjnym , a pan K nadal dyrektorem OW Bałtyk .... ,

 3. 3
  +16
  ~ wicia
  Wtorek, 18.02

  Nawet, nawet felieton pani Mari jest lekko stonowany chociaż z sympatią i ze wskazaniem na obecnego prezydenta i jego ugrupowanie. Tylko po co to bawienie się w "przepowiednie", że kandydat lewicy poniesie sromotną klęskę? Pani Mario co by nie mówić lewica i jej kandydat to 3 siła i nic to nie zmieni. A na koniec pytanie czy pani będzie pisała felietony 2x w tygodniu, czyli konkurencja z panią Marią z portelu ... rozpoczęta?

 4. 4
  +20
  ~ klan Nikosia Dyzmy
  Wtorek, 18.02

  Pani Mario. Zejdźmy na ziemię i opisujmy "sukcesy" i relatywizm miejscowych władców i członków.Co ma Duda, Kidawa, Kosiniak, ..., do zaniedbań w naszej gminie? Gdyby żyła Kasztanka i jej właściciel, to ci nasi wybrańcy zajmowali by się szkoleniem drobiu lub przebywali na fundowanych wczasach w Berezie. Uwielbiany przez panią Ziutek alergicznie nie znosił partyjniactwa i leni pchających się na dobrze płatne funkcje państwowe i samorządowe. nie piszmy na Berdyczów a o tym co u nas. Tylko obiektywnie i z szablą w pochwie u boku.

 5. 5
  +27
  ~ Znowu Marysia
  Wtorek, 18.02

  info.elblag Moæecie juz nie publikowac gniotów Koseckiej ?Na etacie u Was jest czy jaki gwint? Babka nie speønona swe æale znów wylewa w gazetach.

 6. 6
  +19
  ~ Szkop
  Wtorek, 18.02

  Normarnie ta Marysia to mistrz intelektu - i jakie pióro jak kura pazurem

 7. 7
  +3
  ~ dość
  Wtorek, 18.02

  Ciezko patrzec tej pani jak dojna zmiana została rozszyfrowana. Nie chcemy PAD czyli wyPad .Najgorszy prezydent jaki nam sie trafił.

 8. 8
  0
  ~ lokalny patriota
  Wtorek, 18.02

  To co wyprawia się polityce przekracza wszelkie granice, a to przecież dopiero początek kampanii. Myślę, że wnioski są jak najbardziej godne uwzględnienia przy urnie. I nie ma co się łudzić, że idą po władzę żeby wpływać na poprawę życia, czołowe ugrupowania walczą ze sobą żeby nie dopuścić do władzy przeciwnika! Tak więc, za chwilę pojawią się głosy wyboru mniejszego zła i nie dopuszczenia do/ lub pozbawienia, władzy ICH - tych drugich. Przychylam się do oczekiwania autorki wyboru trzeciej drogi, być może będzie to Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, a nie TYCH czy TAMTYCH?

 9. 9
  +11
  ~ mis
  Wtorek, 18.02

  jaka teraz madra a co zrobila jak byla radna sracz dla pieskow?cwaniara ze styropianu to dzieki jej "madrosci"wiele osob dostalo kopa i wylecialo na bruk bo zaklady sie zwinely ale o swoich interesach zawsze pamietala

 10. 10
  +15
  ~ Rzyg!!!
  Wtorek, 18.02

  Czy Kosecka musi się odzywać? Jest tak samo odkrywcza i błyskotliwa, jak wcześniej, czyli ZERO!!! Nie ma żadnego darmowego turnusu u męża?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.