Sobota, 3.12.2022, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2019

Szybciej do specjalisty, więcej autonomii dla nauczycieli i premie dla emerytów. Konwencja programowa KO w Elblągu

16.09.2019, 19:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Szybciej do specjalisty, więcej autonomii dla nauczycieli i premie dla emerytów. Konwencja programowa KO w Elblągu
Fot. Ryszard Biel

Maksimum 21 dni w kolejce do lekarzy specjalistów, 1000 zł dla opiekunów seniorów, podwyżki i więcej autonomii dla nauczycieli, a dla regionu przywrócenie małego ruchu granicznego - to przykłady postulatów, z którymi Koalicja Obywatelska idzie do wyborów parlamentarnych. W poniedziałek, 16 września, w Elblągu program formacji przedstawili jej kandydaci do Sejmu i Senatu.

Kilka dni temu Koalicja Obywatelska zaprezentowała swój program. W poniedziałek, 16 września, w Elblągu i Olsztynie o postulatach najważniejszych dla Polski, ale także i dla Warmii i Mazur, mówili "elbląscy" kandydaci do Sejmu i Senatu z listy nr 5.

W tym programie znajdziecie państwo zachęty do pracy. Promujemy pracę, a nie czekanie na pieniądze z budżetu państwa. Zaproponowane przez nas rozwiązania, zawierają gwarancję, że pomoc państwa, czyli pieniądze wypracowane przez obywateli, trafi = rzeczywiście do najbardziej potrzebujących. Program Koalicji Obywatelskiej "Twoja Polska" to program dla wszystkich Polaków. Program, który dzięki ciężkiej pracy, ambicji, uporowi każdemu z nas pozwoli zarabiać i żyć coraz lepiej

- mówił Jacek Protas, poseł i "jedynka" w okręgu nr 34 na liście KO.

Koalicja, w swoim programie duży nacisk kładzie na naprawę służbę zdrowia. Chce skrócić czas oczekiwania na pierwszą wizytę do specjalisty do maksimum 21 dnia, a czas oczekiwania na pomoc w szpitalnych oddziałach ratunkowych do 1 godziny.

W tej chwili 75 proc. społeczeństwa, tak donoszą badania, jest niezadowolone ze służby zdrowia. W Elblągu może nie jest to tak duży procent, ale niestety i u nas mamy odzwierciedlenie tego, w jaki sposób system ochrony zdrowia funkcjonuje w Polsce. Platforma na tę przypadłość receptę posiada

- zapewniała Elżbieta Gelert, kandydatka do Sejmu, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu.

KO planuje m.in. zmniejszenie umieralności na raka, wprowadzenie bilansów dla osób po 50 roku życia, a także powrót do bezpłatnego dostępu do metody in vitro. - Na pewno będziemy chcieli do tego wrócić. To ważny program dla osób, które starają się o dzieci. Nie wszystkie rodziny mają pieniądze, aby dołożyć do tego programu. W tej chwili jest podział na tych, których stać, aby skorzystać z tego programu i na tych, których na in vitro nie stać - dodała Elżbieta Gelert.

Formacja przedstawiła również swój pomysł na zniwelowanie skutków deformy oświaty. - Nasz program obywatelskiej Polski, chcemy zacząć od budowy wolnej i demokratycznej szkoły. By była naprawdę wolna, zlikwidujemy jakąkolwiek możliwość wpływu polityków na programy szkolne. Powołamy nową Komisję Edukacji Narodowej, w której eksperci będą przygotowywali programy, a nie politycy. Dobra edukacja to zwiększenie szans dla przyszłych pokoleń - mówi Antoni Czyżyk, "dziesiątka" na liście Koalicji, dyrektor CSE "Światowid".

O jakości edukacji będzie świadczył nauczyciel. Poprawimy jego godność. Damy nauczycielom podwyżki i więcej autonomii. Nie zrobimy kolejnej, nieprzemyślanej rewolucji. Mądrze naprawimy szkody.

- dodał Antoni Czyżyk.

Program Koalicji "Twoja Polska" to również pomysły dla regionów. Jednym z tych dla Warmii i Mazur jest przywrócenie małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim. - My w kadencji 2007 - 2015 robiliśmy wszystko, żeby mały ruch graniczny objął cały region. W tej kadencji zafundowano naszemu regionowi 200 kilometrów ściany, w postaci granicy z Rosją - podkreślał Miron Syczy, kolejny z kandydatów KO na posła w okręgu nr 34.

Konwencja programowa w Elblągu odbyła się w hotelu Elbląg, w raczej kameralnym gronie. Wzięli w niej udział przedstawiciele Koalicji i dziennikarze. Na sali nie było mieszkańców Elbląga.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Konwencja Koalicji Obywatelskiej ( zdjęć 20 )
Dodano: 2019-09-16 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (40)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +37
  ~ Jo jo
  Poniedziałek, 16.09

  Z obecnych na sali widac ze sami dla siebie zrobili te konwencje.

 2. 2
  --34
  ~ Trzeba zmian
  Poniedziałek, 16.09

  Mój głos dla pana Antoniego Czyżyka

 3. 3
  +10
  ~ Belzebubica
  Poniedziałek, 16.09

  Głosuję na panią dyrektor WSZ, Elżbietę Gelert! Na początku września zarejestrowałam się do jednej z przyszpitalnych przychodni specjalistycznych i mam termin już na listopad 2020!!! Dziękuję Pani Gelert!!!

 4. 4
  +19
  ~ Lizusy
  Poniedziałek, 16.09

  Możecie pisać i głosować i tak wygra PiS a wy tępi wyborcy nie zrozumiecie co nastąpiło przez lata. Jak szczęśliwe są dzieci rodzice i emeryci ze nie muszą sie martwic o pieniądze.

 5. 5
  +34
  ~ Eddy
  Poniedziałek, 16.09

  Ambitni ludzie...zeby samych siebie próbować przekonac.

 6. 6
  +24
  ~ Precz
  Poniedziałek, 16.09

  Znowu te same osoby nie z Elbląga tu startują popieracie olsztyn im walicie wszystko kasę też to won tam prosić o głosy. Od,,,,,cię się od Elbląga porządnego miasta. Bagna to od olsztyna do Suwałk.

 7. 7
  +7
  ~ agent tomek
  Poniedziałek, 16.09

  Za PO instytucje państwa działały uczciwe, sumiennie. Przyszedł PiS i wszytko zepsuł! I proszę! mamy aferę Amber Gold, mamy aferę reprywatyzacyjną w Warszawie, mamy aresztowania mafiozów z Wołomina! A czy ktoś za PO/PSL słyszał o jakichś aferach? Owszem, PiSowcy próbowali oczerniać, szkalować, ale nasze niezależne sądy dawały skuteczny odpór pisowkim oszczercom!

 8. 8
  +25
  ~ rik
  Poniedziałek, 16.09

  Miron Sycz były PZPR oraz syn ukraińskiego mordercy Polaków i poseł ziemi elbląskiej Ciesielski, który o Elblągu pamięta raz na 4 lata. Platformo już mnie do nich przekonałaś. Nie mogę doczekać się wyborów aby odstawić ich od sejmowego koryta choć zapewne się nie uda bo koledzy z sejmiku nie dadzą im zginąć.

 9. 9
  +18
  ~ agent tomek
  Poniedziałek, 16.09

  Polityka PO to niskie płace, brak istotnych zasiłków dla rodzin, podwyższony wiek emerytalny, obniżenie bezpieczeństwa państwa i pedagogika wstydu.

 10. 10
  +17
  ~ awaria
  Poniedziałek, 16.09

  Czyżby w Elblągu też kolektor miał awarię, bo coraz więcej tego pływa. Jak nie wcisła to kozioł, jak nie czerepak to solejuk i coś syczy w portasach.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3439610004425