Niedziela, 14.04.2024, Imieniny: Julianna, Justyna, Walerian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Jakie są najbardziej przyszłościowe zawody w 2024 roku?

02.04.2024, 16:10:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jakie są najbardziej przyszłościowe zawody w 2024 roku?

Zmieniające się trendy, technologie i potrzeby społeczne wpływają na rynek pracy w dynamiczny sposób. Zapotrzebowanie na niektóre zawody spada, na inne zaś rośnie w bardzo szybkim tempie. Które zawody będą cieszyć się popularnością w trwającym roku? W rozwój, w jakich dziedzinach najlepiej zainwestować? Szukamy odpowiedzi w naszym tekście!

 

 

Wybór kierunku

 

 

W kontekście tego, które z zawodów należą do tych najbardziej przyszłościowych, warto odpowiedzieć sobie najpierw na pytanie, czy bardziej istotny będzie prestiż, który gwarantują, a może zarobki, które przynoszą na koniec miesiąca. Nie zawsze bowiem te kwestie idą ze sobą w parze. Wybór interesującej branży powinien więc odzwierciedlać nie tylko nasze marzenia, ale również stan finansowy, który pozwoli na spokojne i dostatnie życie. Innym ważnym punktem odniesienia będzie również fakt, czy planujemy założyć firmę, czy wolimy pracę etatową. Osoby zainteresowane prowadzeniem własnego biznesu mogą dowiedzieć się więcej o procesach towarzyszących tej ścieżce na Firmove.

 

 

Dziś króluje sztuczna inteligencja

 

 

Prawdziwy boom na rynku pracy wywołało pojawienie się treści, grafik, filmów czy muzyki, generowanych przez sztuczną inteligencję. Liczni eksperci wieszczyli, że już wkrótce wielu pracowników zostanie pozbawionych możliwości zarobkowania, ponieważ przedsiębiorcy wybiorą tańszą, a często wręcz darmową, siłę roboczą, w postaci sztucznej inteligencji. Rzeczywistość pokazała jednak, że z dnia na dzień pojawiło się zapotrzebowanie na specjalistów ds. AI. A do ich zadań należy tworzenie, wdrażanie i zarządzanie systemami opartymi na sztucznej inteligencji w różnych branżach, jak również generowanie rozwiązań usprawniających pracę firm na wielu płaszczyznach - marketingowych, sprzedażowych, bądź HR-owych.

 

 

Jutro potrzebni będą eksperci od cyberbezpieczeństwa

 

 

Już teraz, wraz z ilością danych zbieranych przez firmy w ramach ich codziennej działalności, pojawiło się ogromne zapotrzebowanie na Data Scientist, czyli specjalistów ds. danych. Również rosnąca liczba przepisów, w ramach których dane firmowe, ale i osobowe muszą być przetwarzane, sprawia, że spodziewać możemy się dalszego rozwoju tej branży.

 

Ten rozkwit ma jednak swoje konsekwencje, w postaci coraz bardziej powszechnego narażenia systemów bezpieczeństwa na ataki cybernetyczne. Właśnie dlatego specjaliści od cyberbezpieczeństwa będą cieszyć się jeszcze większym uznaniem, aby mogli chronić nie tylko interesy firmy, ale również dane osób prywatnych.

    Na koniec wreszcie zawsze potrzebujemy usług publicznych

 

 

Choć usługi publiczne nie gwarantują zawsze najwyższych zarobków, to zapewniają prestiż i stabilność, o co znacznie trudniej we wcześniej wymienionych branżach, gdzie wyścig technologiczny prowadzić będzie do szybkiego eliminowania z rynku tych, którzy nie są w stanie się do niego dostosować. W tym właśnie kontekście takie branże jak edukacja, medycyna, prawo i praca w sektorze publicznym, zawsze cieszyć będą się gwarantowanymi zarobkami, nawet w tak niespokojnych czasach, jak te obecne.

    Czy programistów można spisać na straty?

 

 

Jeszcze do niedawna za najbardziej przyszłościowych pracowników uznawano programistów, jednak początek 2024 roku pokazał, że realia mocno się zmieniły i zapotrzebowanie na ich usługi spadło lub zostało przeniesione w miejsca, gdzie nie będzie generowało tak dużych kosztów. Nie oznacza to jednak, że era programistów przeminęła. Część będzie musiała przebranżowić się, choćby na wspomniane wcześniej zawody związane z cyberbezpieczeństwem lub sztuczną inteligencją, a ci najlepsi po prostu pozostaną na stanowiskach, bo ich odejście będzie dla firm zbyt dużą stratą.

 

 

  Artykuł sponsorowany

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.12739419937134