Poniedziałek, 4.12.2023, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

50 Procent – milcząca większość - Polska Nowa Siła

17.09.2023, 17:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
 50 Procent – milcząca większość - Polska Nowa Siła

Milcząca większość. Polska jest w procedurze wyborczej, której finał może dać nowy początek w życiu Narodu lub utrwali na lata brudny bezwartościowy podział polityczny. Zbawienną siłą sprawczą mogą być obywatele dotąd nieobecni w wyborach, milcząca większość, dająca ciche przyzwolenie wszelkiej maści szubrawcom, oszołomom, nawiedzonym i wyrafinowanym cynikom, na robienie brudnej polityki podziałów, szyderstw, wykluczenia i budowania osobistych fortun z publicznych pieniędzy.

 

 

Kim jest milcząca większość? Najkrócej rzecz ujmując to obywatele najbardziej niezależni, znający swoją wartość, nie roszczeniowi, służący Polsce bez rozgłosu, wspierający Ojczyznę finansową wartością dodaną, kreatywni i radzący sobie w życiu, mimo opresji jakie państwo brudnej polityki na nich nakłada. To ludzie wrażliwi, uczciwi, idący prostą drogą wyznający prostą zasadę – tak znaczy tak, nie znaczy nie. Najwyższy czas aby dla dobra Polski, zmierzyli się z patologicznym światem polskiej polityki.  Jak mogą to zrobić ? - wziąć udział w Referendum a nie brać działu w Wyborach. Jeśli w referendum, które jest stanowiącym aktem bezpośredniej władzy Narodu, weźmie udział 90 % obywateli a w wyborach  pośrednich 45%, to będzie to oznaczać, że my Naród nie wyraziliśmy zgody na rządy  ludzi wybranych z szemranych list partyjnych. Taki wynik musi rozpocząć proces zmiany ordynacji wyborczej i oparcie jej na demokracji bezpośredniej, w jednomandatowych okręgach wyborczych, gdzie obywatel wybiera obywatela, którego zna a nie  partyjną listę kolesi.

 


Weź udział w Referendum

 

 

    Jak cyniczna potrafi być polityka możemy dzisiaj obserwować na żywo w odniesieniu do konstytucyjnie umocowanej instytucji Referendum. Gdy obywatele zbiorą wymaganą ustawą liczbę pół miliona podpisów aby przeprowadzić Referendum w ważnej dla Polaków sprawie, politycy wrzucają te podpisy do niszczarki. W wolnej Polsce po 1989 nie przeprowadzono ani jednego Referendum z inicjatywy obywateli  a było tych inicjatyw co najmniej kilka, pod którymi zebrano ponad siedem milionów podpisów. To pokazuje skalę pogardy polityków do inicjatyw obywatelskich. Dlaczego? Dlatego, że Referendum ma moc stanowiącą i wiąże każdą władzę do wypełnienia woli obywateli.  Tylko Referendum wypełnia  w stu procentach prawo Narodu do sprawowania władzy bezpośrednio, co jest zapisane w art. 4 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Skorzystajmy z tego prawa w Referendum rozpisanym na 15 października 2023 roku. Bez znaczenia jest fakt, że zostało ono rozpisane koniunkturalnie, z wyrachowania i chęci osiągnięcia korzyści politycznej. Weźmy udział w Referendum by zabezpieczyć nasze prawa wiążąco, by przerwać cyniczny bełkot polityczny.

 

 

Nie bierz udziału w Wyborach

 


Trudno znaleźć osobę, która nie narzekałaby na polskich polityków. Wielkie, średnie i małe afery oburzają opinię publiczną. Gdy przychodzi do wyborów, to od kilkunastu lat w  Sejmie i Senacie pojawiają się w różnych konfiguracjach ci sami ludzie, kojarzeni z różnymi patologicznymi zachowaniami. Stąd ponad 40% obywateli nie bierze udziału w wyborach – nie korzysta z zapisanego w art. 62 konstytucji prawa do udziału w referendum i prawa wybierania posłów i senatorów. Czy ponad 40% dorosłych Polek i Polaków sprzeciwia się zapisanemu w art. 82 konstytucji obowiązkowi wierności Rzeczpospolitej Polskiej oraz troski o dobro wspólne, bo taką troską o dobro wspólne jest wybór posłów i senatorów jako najlepszych z najlepszych przedstawicieli Narodu? Czy może ponad 40% obywateli nie chce wybierać gorszych bo ordynacja wyborcza nie pozwala wybierać najlepszych?


    Wszystkie ugrupowania polityczne od prawa do lewa, finansowane z naszych pieniędzy, powołują się na wartości, godność, szacunek i solidarność – deklarują wolę słuchania i dialogu społecznego. Czas tworzenia partyjnych list wyborczych pokazał jednak zupełnie co innego. Na naszych oczach odbywał się handel zepsuciem,  polityczną zgnilizną, transfery szubrawców  i zrzuty spadochroniarzy. Te działania przybrały takie rozmiary, że     na listach znaleźli się kandydaci z niegodną przeszłością, z wyrokami za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, stojący pod zarzutami kradzieży, łapownictwa, korupcji, oszustwach na ludziach śmiertelnie chorych. Powstały brudne listy nasączone ludźmi którzy nie powinni się na nich znaleźć, najgorszych z najgorszych wymieszano z ludźmi uczciwymi.  To najbrudniejsze ciemne listy kandydatów od ponad trzydziestu lat. Każdy kto głosuje na te listy wspiera podły, chory, cyniczny do szpiku, oligarchiczny system wyborczy. Bo nawet jeśli głosujesz na kandydata godnego zaufania, to również wspierasz zło do tej listy podpięte.  

 

 

Sprzyjająca okoliczność  -  Referendum i Wybory Parlamentarne w tym samym dniu

 

 

Najczęściej nową historię tworzą zbiegi okoliczności. Dla milczącej większości, dla Polskiej Nowej Siły nadszedł taki właśnie dzień. Z pełną świadomością możemy się upomnieć w tym dniu o nową, uczciwą, transparentną i sprawiedliwą ordynację wyborczą. Możemy się upomnieć o nową ordynację wyborczą w sposób najbardziej demokratyczny – poprzez udział w Referendum i odmowę udziału w toksycznych nierównych Wyborach. Możemy się upomnieć jak na obywateli światłych przystało – inteligentnie, kulturalnie, z poszanowaniem prawa,  bez burd i hałaśliwych manifestacji ulicznych, bo już sam fakt odmowy udziału w brudnych wyborach będzie manifestacją w formacie międzynarodowym.  Jeśli sprawimy, że w Referendum weźmie udział dwa razy więcej obywateli niż w Wyborach, to tego wyniku nie będzie można pominąć milczeniem. Realnie jest taka możliwość teraz  - drugiej możliwości długo nie będzie. Do wyborów tradycyjnie pójdzie twardy elektorat partii politycznych, który w dużej części weźmie też udział w Referendum – to będzie około 35 % uprawnionych do głosowania. Jeżeli obudzi się milcząca większość - a jest nas ponad 50 % uprawnionych do głosowania – to uzyskamy wynik lepszy od wszystkich partii politycznych razem wziętych. Taki wynik przywróci Polkom i Polakom nadzieję i wiarę w sens demokratycznych wyborów, że przyjazna obywatelom Polska Nowa Siła uczyni wybory świętem demokracji bezpośredniej, gdzie w małym okręgu wyborczym wygra wybory jeden z nas – najlepszy. Zróbmy to dla Polski – dla przyszłych Pokoleń.


                                                                                                                                             

   Stefan Rembelski


..........................Artykuł płatny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 7

%42.9 %57.1


Komentarze do artykułu (35)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --8
  ~ POlak
  Piątek, 15.09

  Tusk I Wcisla = inwazja nielegalnych imigrantow. Won z nimi.

 2. 2
  +6
  ~ Szton
  Piątek, 15.09

  Do POlak. Tobie już propagandy PiSu olej w głowie wyparował. Wszystkich starych niedorozwiniętych odciągnąć od koryta. Tylko Partia Liberalna.

 3. 3
  +1
  ~ Do_pomorskiego
  Piątek, 15.09

  Powiedział człowiek, który zaprzepaścił wręcz historyczną okazję wykopania Wróblewskiego ze stołka z całą jego wierchuszką, bo grupie referendalnej nie chciało się wyjsć do ludzi czy chociaz prowadzić kampanii mediach społecznosciowych. Teraz Elblążanie sceptycznie patrzą na instytucje referendum, bo "znowu sie nie uda". To, że człowiek pokroju Wróbla pozostał na stołku "zaowocowało" chciażby głupkowatą akcja TAK dla portu miejskeigo czy pozywaniem rządu do sądu za to, że... chce zainwestować w port pod warunkiem zrobienia z niego portu państwowego. Wszystkiemu winna jest opieszałość i brak zaangażowania grupy referndalnej. Często ludzie nawet nie wiedzieli gdzie zbiera się podpisy. Żenada.

 4. 4
  +8
  ~ obserwator
  Piątek, 15.09

  ~ POlak-jestes pisowskim trolem ukrywającym się pod kilkoma nickami na lokalnych portalach.dopiero co wypłynęła afera wizowa,a ty tu takie farmazony wstawiasz.ja rozumiem ,że masz mózg przesiąknięty pisowką propagandą,ale mógłbyś czasem sam pomyśleć.spróbuj,to nie boli.

 5. 5
  +8
  ~ Codzienny Cytelnik
  Piątek, 15.09

  Niestety nasze milczenia i nieobecność robi miejsce dla dla brudnej polityki, języka chamskiego i walki wszystkich ze wszystkimi. Jak byśmy byli trzecim światem. Smutne to bardzo bo przypomina czasy komuny. Chcesz kandydować musisz zapisać się do kasty.

 6. 6
  +7
  ~ Antonii
  Piątek, 15.09

  Daleko nam wolności i demokracji typu angielskiego gdzie każdy może starować. Tok wygląda system wolnych wyborów gdzie obywatele bezpośrednio decydują kogo wybiorą a nie partyjki i koterie towarzyskie.

 7. 7
  +2
  ~ karolek
  Piątek, 15.09

  ~~Do Pomorskiego - a ile ty podpisów zebrałeś za referendum Pisiorkowy trolu ? Pis wydał oświadczenie, że referendum nie ma sensu a więc poparliście Wróblewskiego w obronie swoich diet

 8. 8
  +13
  ~ Fa
  Piątek, 15.09

  Takie to proste a jak trudno to zrobić. Zakodowano w nas że nasz głos nic nie znaczy. Ale gdybyśmy poszli na referendum a odmówili udziału w wyborach to nie tylko pseudo polityczna klasa by się zdziwiła ale i świat cały.

 9. 9
  +12
  ~ Jestem za
  Piątek, 15.09

  Zawsze wszystko zależy od nas. Od naszej zgody lub jej braku na post prl-owski model demokracji reglamentowanej. Ten układ z Magdalenki jest cały czas obecny w naszym życiu publicznym. Zamurowana jest scena polityczna a konstytucyjne prawo wyborcze obywatel jest tylko iluzją. O możliwości udziału pojedynczego obywatela decydują ludzie co zajumali kanister spirytusu lub skręcili OFE lub wyprowadzili 150 milionów za respiratory i zostali decyzją prezesa uniewinnieni. resztę trzymają za twarz służby i tak wygląda polska demokracja za naszym przyzwoleniem. Czas się obudzić i to jest te 5 minut, ten złoty róg - potem będzie tylko sznur

 10. 10
  +14
  ~ Anna Maria
  Piątek, 15.09

  Po trzydziestu latach ordynacji wykluczającej czas na by ten proceder zakończyć wrócić do demokracji w czystej postaci czyli cofnąć się do demokracji ateńskiej. Boże chroń Polskę. Chroń Polskę przed tyranią politycznych koterii, przed sprzedawczykami, przed tymi co przed ołtarzem w pierwszym szeregu klęczą a diabła mają za skórą, przed złodziejami publicznych pieniędzy i Nas cierpiących chroń przed bezczynnością !!! Samo się nic nie zrobi - czas powstać z kolan.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.88175392150879