Piątek, 23.02.2024, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Twój wymarzony dom na wyciągnięcie ręki! Sprawdź, jak zaprojektować jego zewnętrzny wygląd

28.02.2023, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Twój wymarzony dom na wyciągnięcie ręki! Sprawdź, jak zaprojektować jego zewnętrzny wygląd

Nie tylko aranżacja wnętrza jest ważna, ale również to, jak dom prezentuje się na zewnątrz. Mowa tutaj o takich kwestiach, jak dobór okien, drzwi, a przede wszystkim elewacji. Czy ceglasta lub jednolicie pomalowana to jedyne rozwiązanie? Oczywiście, że nie! W niniejszym wpisie chcemy pokazać Ci, że elewacja Twojego domu nie musi być nudna! Czytaj dalej i skorzystaj z naszych cennych wskazówek!

 

Elewacja domu w kilku prostych krokach – zobacz, na co musisz zwrócić uwagę

 

Elewacja powinna wyróżniać nasz dom na tle innych, jednak w tej kwestii radzimy zachować umiar. Odnośnie zewnętrznego wyglądu domu również obowiązują pewne trendy, które właśnie omówimy. Skupmy się na kolorach. Zdecydowanie odradza się wybierania ciemnych barw na elewacje domu. Powód? Ciemne kolory przyciągają promienie słoneczne, przez co elewacja, a tym samym dom szybko się nagrzewa. To jednak nie wszystko! Pod wpływem tak silnego nasłonecznienia na elewacji mogą się pojawić nieestetyczne pęknięcia wymagające natychmiastowego podjęcia konkretnych działań. Dla Ciebie wiąże się to z czasochłonnym i kosztownym remontem. Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem będą jasne kolory. Pamiętaj, aby odpowiedni odcień dobrać na podstawie pozostałych elementów składających się na ogólną aranżację zewnętrzną domu. Twoja elewacja, a dokładniej mówiąc, uzyskany rezultat powinien tworzyć harmonijną całość. Tak jak wspominaliśmy wyżej, pomalowanie elewacji farbą to nie jest Twoje jedyne rozwiązanie! Obecnie jednym z najbardziej aktualnych trendów są betonowe lamele!

 

Betonowe lamele ścienne, czyli minimalistyczna elewacja wyróżniająca Twój dom

 

Lamele wykonane z betonu architektonicznego mogą stanowić zarówno całą elewację, jak i jej niewielką część, gdzie będą pełnić funkcję ozdobną. Dlaczego warto wybrać akurat te w wersji betonowej? Najlepszą odpowiedzią na to pytanie są właściwości betonu architektonicznego! Jako jeden z nielicznych jest w pełni odporny na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Deszcz, śnieg, grad, a także silne nasłonecznienie nie wpływają negatywnie na jego wygląd. Co więcej, wykonując impregnację, możesz z łatwością przedłużyć nienaganny stan oraz ograniczyć ilość widocznych na powierzchni lameli zanieczyszczeń. Na duże uznanie zasługuje również fakt, że lamele położone na elewacji ukryją niewielkie mankamenty, co sprawia, że ściana budynku nie musi być idealnie gładka. Na stronie www.vhct.pl/beton-architektoniczny/lamele-scienne-betonowe/ znajdziesz betonowe lamele ścienne w kilku odcieniach kolorystycznych. Wiesz, że możesz je zamontować również wewnątrz? Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś za ich pomocą stworzył nowoczesne wnętrze zachwycające swoim designem. Chcesz dowiedzieć się więcej? W takim razie już teraz skontaktuj się z czołowymi producentami betonu architektonicznego – firmą VHCT! Sprawdź koniecznie ich imponujący asortyment!


.......................... Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.10664105415344