Niedziela, 3.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Czy warto kupić mieszkanie bez pośrednika?

01.12.2021, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czy warto kupić mieszkanie bez pośrednika?

Przy zakupie mieszkania często decydującą rolę odgrywa jego cena. Obecnie nowe lokale są coraz droższe, szczególnie w dużych miastach. Szukamy oszczędności gdzie się da. Korzystanie z usług pośrednika nieruchomości to dość spory wydatek. Może warto więc kupić mieszkanie samodzielnie?
 

Pośrednik pobiera prowizję około 3 procent ceny zakupu mieszkania. Od przykładowej kwoty 700 tysięcy złotych może ona wynieść nawet 21 tysięcy. Warto więc zastanowić się nad samodzielnym kupnem. Zamiast opłacać agenta, można te pieniądze przeznaczyć na spłatę rat kredytu lub wyposażyć za nie mieszkanie. Sprawdź ogłoszenia na portalu https://adresowo.pl/mieszkania/elblag/. Znalezienie mieszkania na sprzedaż na własną rękę nie jest trudne i nie musi wiązać się z ryzykiem. 
 

Jak bezpiecznie kupić mieszkanie bez pośrednika?
 

Wiadomo od dawna, że nikt nie zadba o nasze interesy tak dobrze, jak my sami. Często zdarza się, że pracownik agencji sprawdza dany lokal mniej wnikliwie, niż zrobiłby to jego potencjalny kupujący. To nabywca inwestuje swoje pieniądze i to on będzie w zakupionym mieszkaniu przebywał wiele lat. Dlatego też bardziej mu zależy. Niektóre oferty sprzedaży mogą być na wyłączność agencji, lecz i tak wybór jest duży. Największe obawy budzą kwestie prawne, jednak wszystkie procedury da się bezpiecznie przeprowadzić przy pomocy notariusza.

 

Gdzie szukać ofert sprzedaży nieruchomości?
 

Bez pośrednika opłaca się nie tylko kupić mieszkanie, lecz także sprzedać, unikając w ten sposób płacenia prowizji. Wiele osób sprzedaje mieszkanie samodzielnie, i takich też ogłoszeń najlepiej szukać w internecie. Prywatne ogłoszenia umieszczane są w różnych serwisach. Warto również wystawić swoje ogłoszenie o zamiarze kupna mieszkania.
 

Doskonałym źródłem informacji o sprzedaży mieszkań mogą być także znajomi, przyjaciele, koledzy z pracy, bliższa i dalsza rodzina. Warto pytać i rozważać polecane oferty. Szukać można także komunikując się w mediach społecznościowych. Dodatkowym plusem samodzielnego poszukiwania mieszkań jest możliwość weryfikowania dowolnej liczby ofert oraz zmieniania swoich pierwotnych oczekiwań i kryteriów. Po obejrzeniu kilku mieszkań możemy zmienić zdanie co układu lub metrażu poszukiwanego lokum, czego nie zrobi pośrednik.
 

Co zyskamy kupując mieszkanie na własną rękę?
 

Rezygnując z wygody, jaką daje zatrudnienie agenta nieruchomości, zyskujemy coś w zamian. Oto zalety kupowania mieszkania na własną rękę:
 

  • Nie płacimy prowizji,
  • mamy swobodę wyboru i możliwość zmiany kryteriów,
  • sami decydujemy o wielu istotnych szczegółach,
  • przeglądamy dowolną ilość ofert,
  • oglądamy tyle mieszkań ile chcemy,
  • zyskujemy swobodę działania.
     

Dlaczego warto zamieszkać w Elblągu?
 

Elbląg to miasto o dobrej lokalizacji. Posiada bezpośrednie połączenie kolejowe z wieloma miastami, jak np. Gdańsk, Malbork, Olsztyn, Białystok. Dużą atrakcją jest port morski na terenie miasta. Bogata oferta kulturalna, atrakcyjny rynek pracy, dużo zieleni i dobry dostęp do opieki zdrowotnej zachęcają do osiedlania się w Elblągu. 


.......................... Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.28970503807068