Czwartek, 18.04.2024, Imieniny: Apoloniusz, Boguslawa, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Jak szybko nauczyć się angielskiego? Oto pięć sprawdzonych metod

25.03.2020, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jak szybko nauczyć się angielskiego? Oto pięć sprawdzonych metod

Każdy ma swoje sposoby na szybką naukę. Jednak co innego szybkie nauczenie się na egzamin z historii, a co innego szybka nauka języka angielskiego online. Chcąc nauczyć się języka angielskiego, musimy poznać słownictwo, gramatykę. Jeśli będziemy chcieli szybko nauczyć się języka, to musimy skorzystać ze sprawdzonych metod, które nie tylko przyniosą efekty, ale także są łatwe we wdrożeniu i nie będą kolidować z naszą codzienną pracą i obowiązkami. Oto pięć z nich.
 

1. Nauka angielskiego online
 

Kurs angielskiego przez internet to jedna z najszybszych i najłatwiejszych do połączenia z codziennymi obowiązkami metoda nauki języka obcego. Nauka angielskiego w internecie daje nam nowe możliwości, które jeszcze kilka lat temu nie były tak łatwo dostępne. Szkoła angielskiego online, jaką jest na przykład tutlo.com, pozwala nam w szybki i łatwy sposób przyswoić słownictwo oraz gramatykę i ortografię języka angielskiego. Lekcje w Tutlo prowadzone są w blokach trwających dwadzieścia minut każdy. Warto dodać, że zajęcia przeprowadzane są metodą jeden na jeden, co znacznie skraca dystans pomiędzy nauczycielem a uczniem. Dzięki temu szybka nauka angielskiego online daje naprawdę zauważalne efekty już po kilku lekcjach. Dodatkowym plusem jest to, że internetowe kursy angielskiego online umożliwiają naukę z dowolnego miejsca, wystarczy jedynie komputer oraz dostęp do internetu. 
 

2. Nauka w domu za pomocą fiszek i podręczników
 

Samodzielna nauka języka angielskiego jest możliwa, a wiele osób uzyskuje bardzo dobre efekty podczas uczenia się w domu. Do lekcji wykorzystujemy przeważnie polecane przez fachowców materiały. Mowa o fiszkach, które zawsze dobrze sprawdzają się do nauki słownictwa. Nie możemy zapominać też o książkach do gramatyki. Takie tytuły jak „English Grammar in Use” Raymonda Murphy’ego to podstawa. Do tego warto dorzucić inne podręczniki, w tym książki fabularne, które pozwolą nam na zaznajomienie się ze słownictwem. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z książek dwujęzycznych. Na rynku znajdziemy wiele tytułów tego typu. Są to przeważnie klasyki literatury, często wzbogacone o teksty czytane w formacie MP3, aby jeszcze łatwiej przyswoić sobie słownictwo oraz powtórzyć wybrane zwroty, oraz zdania.
 

3. Książki i filmy anglojęzyczne. 
 

To bardzo dobry sposób nauki języka, a dokładniej słownictwa i budowy zdań. Z tego rozwiązania powinny skorzystać osoby, które już mają podstawy, znają gramatykę i chcą poznać więcej zwrotów oraz poszerzyć zasób słów. Książki i filmy anglojęzyczne mają to do siebie, że często zawierają zwroty z mowy potocznej lub słownictwo z danego regionu kraju anglojęzycznego. W filmach często możemy usłyszeć dialekt różnych grup etnicznych. Możemy oglądać filmy z napisami po polsku lub angielsku. To od nas zależy, która opcja przyniesie nam lepsze efekty. Warto dodać, że jeśli czytamy po angielsku książki, to lepiej robić to na głos, badania pokazują (https://journals.sagepub.com/doi/abs/10.1111/j.1467-9280.2008.02225.x), że nawet jeśli nie jesteśmy skupieni, a czytamy i powtarzamy na głos, to zapamiętujemy więcej. 
 

4. Pisanie i notowanie po angielsku

To kolejna metoda nauki dla osób, które mają już podstawy i chcą szybciej nauczyć się pisać w języku angielskim. Robienie notatek, nawet najprostszych, sprawia, że cały czas zaznajamiamy się ze słownictwem. Zamiast tworzyć listę zakupów po polsku, zróbmy ją po angielsku. W ten sposób możemy też robić notatki na studiach, w pracy. Możemy również próbować pisać krótkie podsumowania, na przykład książek lub filmów. Jeśli nie znamy jakiegoś wyrazu, to należy zapisać go po polsku, a potem sprawdzić jego tłumaczenie, zanotować je i spróbować zapamiętać. Wszystko dlatego, że badani  
(https://journals.sagepub.com/doi/abs/10.1177/0956797614524581) pokazują, iż notowanie pozwala nam zapamiętać materiał dużo łatwiej.

5. Konwersacja z innymi osobami
 

Nie ma lepszej nauki jak używanie angielskiego w praktyce. Rozmowa umożliwia szybkie zatopienie się w języku i nabranie umiejętności myślenia po angielsku. Ważne jednak, by osoby, z którymi rozmawiamy, znały angielski na tyle dobrze, by mogły nas poprawiać, gdy będziemy robić błędy oraz posiadały duży zasób słownictwa, abyśmy mogli porozmawiać z nimi na różne tematy. Dobrym rozwiązaniem są fora internetowe, a także gry sieciowe, podczas których możemy porozmawiać z graczami z całego świata. Warto spróbować, bo dobrze jest posłuchać, jak brzmi język potoczny, który różni się od literackiego, znanego z książek.
 


.......................... Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.14877700805664