Środa, 23.09.2020, Imieniny: Tekla, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Z myślą o przyszłości studentów - praktyczne kształcenie w Instytucie Politechnicznym PWSZ w Elblągu

14.07.2014, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Z myślą o przyszłości studentów - praktyczne kształcenie w Instytucie Politechnicznym PWSZ w Elblągu

W naszym kraju powstaje coraz więcej firm produkcyjnych i usługowych w takich branżach jak budownictwo, elektroenergetyka, budowa maszyn, telekomunikacja, IT oraz związanych z ochroną środowiska. Przedsiębiorstwa te mają jednak coraz większe problemy z pozyskaniem odpowiednio wykwalifikowanych fachowców.

Solidne kształcenie inżynierów oferuje od 15 lat Instytut Politechniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, w którym prowadzone są trzy kierunki studiów, dające szansę zdobycia atrakcyjnej pracy zarówno w kraju jak i za granicą. Są to: ochrona środowiska, mechanika i budowa maszyn oraz budownictwo, gdzie kształceni są inżynierowie, dobrze przygotowani do wykonywania zawodu.

W najbliższych latach zapotrzebowanie na absolwentów kierunku Ochrona środowiska  będzie wzrastało. Ma to związek z licznymi dyrektywami Unii Europejskiej, do wypełniania których jako jej członkowie jesteśmy zobligowani. W obecnych czasach specjaliści od środowiska muszą dysponować wszechstronną wiedzą i praktycznymi umiejętnościami pozwalającymi im współpracować ze wszystkimi uczestnikami procesu rozwoju, zarówno ekonomistami, prawnikami, inżynierami, czy technologami, jak również z lokalną społecznością.

Potrzeba taka wynika z ciągłego rozwoju gospodarczego i szybkiego postępu technologicznego, których nieuchronnym skutkiem jest zmiana środowiska.
 
Monitoring i zarządzanie środowiskiem oraz technologie ochrony środowiska – to kolejne nowe propozycje PWSZ w Elblągu dla kandydatów, którzy zdecydują się studiować Ochronę środowiska w Instytucie Politechnicznym w naszej Uczelni.

Nowości, które oferujemy nie tylko wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu rynku, ale też z pewnością poszerzą możliwości pracy przyszłych absolwentów. W dydaktyce na kierunku Ochrona środowiska duży nacisk kładziemy na zajęcia laboratoryjne i terenowe. Zajęcia prowadzone w małych grupach mają formę warsztatową dają więc możliwość dobrego kontaktu z wysoko wykwalifikowaną kadrą, co przekłada się na wysoką jakość kształcenia oraz ułatwia zdobycie wiedzy, umiejętności praktycznych i kompetencji społecznych - liczących się dla współczesnego pracodawcy – zapewnia dr Agata Rychter, Zastępca Dyrektora ds. Organizacyjnych Instytutu Politechnicznego.

Wyjątkowo dobra, wieloletnia współpraca z przedsiębiorcami z regionu zapewnia również ciekawe zajęcia w pracowniach przemysłowych takich zakładów jak ALSTOM Power, FLSmydth MAAG Gear, METROTEST oraz atrakcyjne praktyki, po których bardzo często studenci uzyskują oferty pracy. Semestralne praktyki zawodowe studenci kierunków inżynierskich mogą odbywać również w firmach zagranicznych – dodaje Pani Dyrektor.

Specjalność monitoring i zarządzanie środowiskiem umożliwi studentom zdobycie wszechstronnej wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych, w szczególności ochrony środowiska, pozwoli również poznać aspekty ekonomiczne, społeczne i etyczne zarządzania środowiskiem. Studenci posiądą wiedzę z działalności inwestycyjnej w obszarze ochrony środowiska, czy zagrożeń cywilizacyjnych ekosystemów. Wykształcą się ponadto w zakresie prawa i kontroli jakości środowiska.

Uzyskana wiedza i zdobyte podczas 15-tygodniowych praktyk zawodowych doświadczenie umożliwią absolwentom podjęcie pracy w urzędach administracji państwowej i samorządowej wszystkich szczebli, specjalistycznych laboratoriach analitycznych, biurach ocen i ekspertyz środowiskowych, w jednostkach edukacyjnych, czy komórkach ochrony środowiska w przedsiębiorstwach i biurach.  
  
Specjalność technologie ochrony środowiska z kolei jest odpowiedzią na rosnące znaczenie nowo dostępnych technologii służących ochronie środowiska stosowanych w przemyśle i biznesie. Studenci, którzy zdecydują się studiować tę specjalność oprócz przyswojenia wszechstronnej wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych będą potrafili wykorzystywać procesy jednostkowe w projektowaniu i eksploatacji obiektów służących ochronie środowiska, posiądą wiedzę dającą podstawy do rozwiązywania problemów technicznych, technologicznych i organizacyjnych w zakresie ochrony środowiska, uzyskają ponadto umiejętność pracy laboratoryjnej oraz kontroli jakości poszczególnych elementów środowiska.

Wszystko to sprawi, że absolwenci tej specjalności staną się bardzo dobrymi kandydatami do podjęcia pracy jako projektanci lub eksploatatorzy obiektów i urządzeń wykorzystywanych w ochronie środowiska, jako pracownicy laboratoriów badawczych lub kontrolnych, czy jako pracownicy komórek zajmujących się problematyką ochrony środowiska w przedsiębiorstwach lub urzędach administracji samorządowej i państwowej w zakresie gospodarki komunalnej. Wszechstronna wiedza i praktyczne umiejętności zdobyte podczas studiów w PWSZ w Elblągu będą również zapewne bardzo pomocne w podejmowaniu własnej działalności gospodarczej.

W ramach Instytutu Politechnicznego prowadzony będzie ponadto - jak w roku poprzednim - nabór na następujące kierunki, a wśród nich specjalności:

  • Budownictwo
     
  • Mechanika i budowa maszyn

  - elektromechanika samochodowa

 - technologia i eksploatacja maszyn


Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą kierunków studiów w PWSZ w Elblągu - https://irk.pwsz.elblag.pl

 


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.