Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Za nami Pierwsze Zawody w Jedzeniu Pączków zorganizowane przez info.elblag.pl i cukiernię T.Deker - zobacz film

07.02.2013, 19:00:59 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami Pierwsze Zawody w Jedzeniu Pączków zorganizowane przez info.elblag.pl i cukiernię T.Deker - zobacz film
fot. Mateusz Smoliński

Tłusty czwartek to dzień, w którym zawieszamy noworoczne postanowienie o zrzucaniu zbędnych dekagramów, by ostatni czwartek przed wielkim postem uczcić chociaż jednym pączkiem.  Z tej okazji  redakcja info.elblag.pl oraz  cukiernia T.Deker zdecydowały się zorganizować Pierwsze Zawody w Jedzeniu Pączków!

Zasady były proste - wygrywa ten, kto jako pierwszy zje pięć pączków w czasie nie przekraczającym pięciu minut. Spośród wielu zgłoszeń do zawodów zakwalifikowało się 10 pierwszych osób. Okazało się, że najbardziej pączki lubią jeść panowie. Wśród uczestników zabawy znalazła się tylko jedna kobieta.

Po upływie pierwszej minuty walka była wyrównana. Każdy z przybyłych do cukierni T.Deker w mig poradził sobie z pierwszym pączkiem. Drugi znikł równie szybko. Przy trzecim na prowadzenie zaczęło wysuwać się czterech panów. Ostatecznie wygrał pan Andrzej Zaremba, któremu udało się w 4 minuty zjeść 5 pączków. Zaraz za nim był pan Zbigniew Tomaszewski, którego dosłownie sekunda dzieliła od wygranej.

Choć słodka niespodzianka w postaci sernika cynamonowo-miodowego była przygotowana jedynie dla zwycięzcy, to w związku z tak wyrównaną walką cukiernia T.Deker nagrodziła torcikiem i drugie miejsce.

Pozostali uczestnicy poza miłymi wspomnieniami zabrali gadżety przygotowane przez redakcję info.elblag.pl oraz cukiernię T.Deker. A zawodnicy, którym nie udało się w wyznaczonym czasie zjeść wszystkich pączków dostali je do domu, by już bez pośpiechu dokończyć zadanie.

W zabawie uczestniczyli również:
Janusz Szczepański, Piotr Gawlik, Beata Chabowska, Jakub Polasik, Bartosz Świst, Maciej Kołodziejczyk, Michał Bilewicz oraz Aleksander Siedlecki.

Dziękujemy za wspólną zabawę, a rodzinom i znajomym zawodników za doping i miłą atmosferę.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 12

%91.7 %8.3


Galeria / Pierwsze Zawody w Jedzieniu Pączków info.elblag.pl ( zdjęć 39 )
Dodano: 2013-02-07 | fot. Mateusz Smoliński
0

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Kamil
  Czwartek, 07.02

  Było bardzo fajnie ;) Jeszcze raz dzięki za fajne spotkanie :) A Panie jakie fajne w Dekerze! Cud miód i orzeszki! :) Pozdrowienia dla wszystkich ; )

 2. 2
  --4
  ~ Mariusz Lewandowski
  Czwartek, 07.02

  A jakieś repasaże dla obieżyświatów ?

 3. 3
  +6
  ~ pampi
  Czwartek, 07.02

  Świetny pomysł z tymi słodkimi zawodami, fajne zdjęcia, słodka nagroda. Cudowne dziecko i szczery prawdziwy uśmiech na twarzach uczestników. I oto właśnie chodzi by było fajnie, miło. Hmmmm..... 5 pączków w cztery minuty ...? To dobra informacja dla elbląskich cukierników. Gratuluję.

 4. 4
  +1
  ~ fan oszołomów
  Czwartek, 07.02

  a mariusz lewandowski nie startował ?????!!!!!!!

 5. 5
  +7
  ~ Zbigniew
  Piątek, 08.02

  Wspaniała impreza,bardzo smaczne pączki. Polecam cukiernię T.Deker. Podziękowanie Z.Tomaszewski-uczestnik zawodów

 6. 6
  0
  ~ SpongeBob Kanciastoporty
  Piątek, 08.02

  bardzo fajnie, szkoda tylko że o godz.12 u Dekera na drzwiach wisiała kartka "Brak pączków". jak na tak renomowaną ciastkarnię porażka po całości.

 7. 7
  +6
  ~ Miska
  Piątek, 08.02

  A dlaczego uważasz że porażka dla mnie SUKCES .Pączki schodziły jak ciepłe bułeczki .A trzeba wiedzieć że firma ta nie ma na zapleczu zakładu produkcyjnego żeby uzupełnić towar.Zamawia określoną ilość i tyle.Popyt przerósł zamówienie i tyle

 8. 8
  +7
  ~ Masakra
  Piątek, 08.02

  Ubawiałam się jak zobaczyłam Pszczełkowskiego z jakiegoś dziwacznego serwisu rozdającego pączki Chopie i widzisz do czego się najlepiej nadajesz .Borkowski do każego wyciągnie pomocna dłoń.A tak na marginesie gdzie były służby sanitarne???

 9. 9
  +4
  ~ Zosia
  Piątek, 08.02

  Moim zdaniem to też sukces cukierni, świaedczy o jakości pączków ktore byly przepyszne. dlatego tak szybko zniknęly. Cukiernia cieszy się duzym powodzeniem i ma dużo stałych klientów, aby tak dalej ! powodzenia !

 10. 10
  +1
  ~ pyszczek
  Piątek, 08.02

  do Maskara : a Ty jak w domu jesz pączki to tez ze sluzbami sanitarnymi?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3432309627533