Sobota, 2.03.2024, Imieniny: Halszka, Helena, Radoslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

W trosce o dobro…

24.01.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
REKLAMA

Towarzyszką życia każdego człowieka czy tego chcemy czy też nie, jest cierpienie. Jest ono wplecione w nasze życie. Jest w nas, obok nas. Doświadczamy go niemal w każdej chwili naszego istnienia. Obok nas żyją ludzie, których cierpienie fizyczne uniemożliwia realizowanie własnych marzeń. Marzymy o szczęściu, spokoju, spełnieniu się …. Marzeniem Michała od kilku lat jest odzyskanie sprawności w prawej ręce, która obecnie w wyniku wypadku uniemożliwia Mu wykonywanie tych czynności, które pozwoliłyby Mu na pełniejsze realizowanie siebie.

Świat wartości, który ostatecznie dotyczy człowieka, podstawowego jego dobra jakim jest zdrowie i życie człowieka upoważnia nas do refleksji, a także działań na rzecz  tego dobra. Mimo trudów, trosk, które wypełniają nasze życie, stać nas na zatrzymanie się i dostrzeżenie tych, którzy potrzebują naszego wsparcia duchowego, materialnego. Tych, którzy potrzebują nadziei na spełnienie się marzeń.

Dać nadzieję to jakby na nowo nadać sens istnieniu człowieka. Dlatego piękne jest to, co miało miejsce w dniach 7-8 stycznia 2005 roku na Wydziale Zamiejscowym Szkoły Wyższej im. B. Jańskiego w Elblągu. Zjednoczyła nas w sposób spontaniczny akcja charytatywna, w której udział wzięli Studenci studiów dziennych i zaocznych, Wykładowcy i Pracownicy Szkoły Wyższej im. B. Jańskiego, a także Nauczyciele z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 14 w Elblągu. Wiele osób włączyło się do tej akcji charytatywnej przez pieczenie ciast i jego wyprzedaż na terenie Wydziału Zamiejscowego Szkoły Wyższej im. B. Jańskiego w Elblągu. Pozyskane fundusze z wyprzedaży ciasta pochodzącego z naszych domowych wypieków (760 zł.) zostały przeznaczone dla Michała na ratowanie ręki przed amputacją.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Bartek
  Poniedziałek, 24.01

  Świetny pomysł, bardzo miła, sympatyczna akcja na pomoc dla tego chłopaka. Duzy wybór ciast, każde niezwykle kuszące, a i atmosfera tago dnia jakaś inna bardziej rodzinna...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.91548109054565