Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Śmieci powinny trafić do śmietnika. Elblążanie mają z tym problem?

20.07.2022, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Śmieci powinny trafić do śmietnika. Elblążanie mają z tym problem?
Fot. SM Elbląg

Od najmłodszych lat uczymy się, że śmieci powinny być odpowiednio segregowane. Do niebieskiego pojemnika wrzucamy papier, do żółtego plastik i metal, do zielonego szkło, do brązowego odpady bio, a do czarnego odpady zmieszane - tak możemy w skrócie przedstawić segregację. Niestety często bywa tak, że śmieci zamiast w pojemnikach lądują obok kontenerów - na trawie, na chodniku czy ulicy.

 

Zgodnie z obowiązującym prawem zaśmiecanie miejsca publicznego, w tym pozostawienie śmieci przed kontenerem, obudową jest wykroczeniem z art. 145 kodeksu wykroczeń.

Za to wykroczenie kodeks przewiduje karę grzywy do 500zł bądź karę nagany.

 

W poniedziałek, 19 lipca 2022r. przekonał się o tym jeden z elblążan, który próbował pozostawić śmieci - odpady poremontowe przed jedną z obudów śmietnikowych. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym oraz zobowiązany do uprzątnięcia terenu.

 

Do tej pory, w 2022r. Straż Miejska w Elblągu interweniowała ponad 320 razy wobec zanieczyszczonych miejsc, nielegalnych wysypisk. Segregacja oraz odpowiednie umiejscowienie naszych śmieci uchroni nas nie tylko przed niechcianym mandatem, ale przede wszystkim służy ogólnemu porządkowi i poprawie wizerunku naszego miasta.

 

Straż Miejska w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Truso
  Środa, 20.07

  Na zapleczu budynków Robotnicza: 81,83,85,87,89-od wielu lat ktoś podrzuca pod nasz śmietnik kukułcze jajo jakim niestety są nieposortowane śmieci,nikt na to nie reaguje, a cwaniak żyje naszym kosztem.

 2. 2
  +1
  ~ obserwator
  Środa, 20.07

  chamstwo i ich bąbelki rzucają śmieci na ulicę,a potem się dziwią że studzienki pozapychane i deszczówka nie odpływa.

 3. 3
  +1
  ~ ?
  Środa, 20.07

  Ale i zapiaszczonych studzienek kanalizacyjnych WiK też nie czyści. Kratki zapchane w 50- 60% a kasę biorą i nic się dzieje.

 4. 4
  --1
  ~ wika
  Środa, 20.07

  na struga tez ciągle obok śmietnika wszystko leży masakra jakaś

 5. 5
  --2
  ~ bk.
  Środa, 20.07

  ALTANA ŚMIETNIKOWA MIĘDZY SŁONECZNĄ A ZIELONĄ- KOSYNIERÓW GD. I TRYBUNALSKĄ OD MIESIĄCA JEST ZASYPANA GRUZEM KTÓRY ZOSTAŁ WYNIESIONY PRZEZ REMONTUJĄCYCH MIESZKANIE ZBK I O CZYM MOWA . TAKA INSTYTUCJA POWINNA ŚWIECIĆ PRZYKŁADEM. BK

 6. 6
  --2
  ~ BASIA K
  Środa, 20.07

  ALTANA ŚMIETNIKOWA MIĘDZY SŁONECZNĄ A ZIELONĄ- KOSYNIERÓW GD. I TRYBUNALSKĄ OD MIESIĄCA JEST ZASYPANA GRUZEM KTÓRY ZOSTAŁ WYNIESIONY PRZEZ REMONTUJĄCYCH MIESZKANIE ZBK I O CZYM MOWA . TAKA INSTYTUCJA POWINNA ŚWIECIĆ PRZYKŁADEM. BK

 7. 7
  +2
  ~ Ps
  Środa, 20.07

  Straż miejska niech sprząta za co biorą kasę za siedzenie

 8. 8
  0
  ~ żyrafa
  Środa, 20.07

  patoelektorat nie będzie po sobie sprzątał i będzie śmiecił .bo im sie należy.

 9. 9
  +1
  ~ ...
  Środa, 20.07

  Cały ten cyrk z segregacja służył chyba tylko producentom pojemników , wiat i firmom od śmieci . Większość wiat nie jest zamykana , bo panom od wywózki szkoda na to czasu , śmieci podrzucają wszyscy dookoła - bo bliżej , bo prosto z samochodu....a administracja mówi żeby sie tym nie przejmować bo przecież i tak każdy płaci tylko za siebie .

 10. 10
  +1
  ~ Nie rozumiem
  Niedziela, 24.07

  Skoro opłata za śmieci liczona jest na ilość osób w gospodarstwie domowym, to po jaką jasną cholerę tworzyć i zamykać obudowy śmietnikowe? Żeby ten bezdomny co z puszek zebranych żyje Panie Broń ich sobie nie zabrał? I... Czy naprawdę schodząc po zakupy muszę pamiętać, żeby klucze przy tyłku nosić do śmietnika?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0912261009216