Sobota, 19.06.2021, Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Działania policji i straży miejskiej w odpowiedzi na zgłoszenia elblążan

03.05.2021, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Działania policji i straży miejskiej w odpowiedzi na zgłoszenia elblążan

Policjanci z elbląskiej drogówki, wspólnie ze strażnikami miejskimi, przeprowadzili kontrolę prawidłowości postoju pojazdów na terenie Elbląga. Szczególną uwagę zwracano na samochody pozostawione na drogach dla rowerów, chodnikach, w rejonie przejść dla pieszych, przystanków komunikacji miejskiej oraz skrzyżowań. To odpowiedź służb za zgłoszenia elblążan, którzy wskazywali nieprawidłowości w  parkowaniu i tym samym utrudnienia komunikacyjne dla pieszych i kierowców.
 

Funkcjonariusze, reagując na zgłoszenia mieszkańców (między innymi z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa), kontrolowali prawidłowe parkowanie na terenie Elbląga. Do najczęstszych błędów kierowców należy zaliczyć postój pojazdu w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych lub skrzyżowania. - Szczególną uwagę zwracano na pojazdy pozostawione na drogach dla rowerów, chodnikach, w rejonie przejść dla pieszych, przystanków komunikacji miejskiej oraz skrzyżowań. Apelujemy do kierowców o rozsądne parkowanie – mówi podkom. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.


Dla tych kierowców, którzy utrudniali przejazd lub przejście były zakładane blokady na koła. By ruszyć w dalszą drogę, kierowca musiał skontaktować się z numerem podanym na kartce włożonej za wycieraczkę i poczekać na przyjazd patrolu. Funkcjonariusze pouczali ale także zdarzało się, że wystawiali mandaty. To kara dla tych, którzy ewidentnie lekceważyli bezpieczeństwo na ulicach.


Policjanci przypominają, że do wielu zdarzeń drogowych, w których poszkodowanymi są piesi i rowerzyści, dochodzi w wyniku braku widoczności i źle zaparkowanych pojazdów. Należy pamiętać, że zderzenie z jadącym samochodem, nie daje pieszym wielkich szans na przeżycie.

 

 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +22
  ~ Jasiuu
  Poniedziałek, 03.05

  To powinno być standardowe działanie, a nie wielka akcja propagandowa.

 2. 2
  +20
  ~ Inspektor OkO
  Poniedziałek, 03.05

  to powinna byc codziennosc!!!! wezcie sie za tych ktorzy na trawnikach parkuja!!!! przyklad ulica Brzeska zniszczone trawniki bo szlachta musi parkowac pod oknem!!!! Jeszcze pewnie sznurek do palca u nogi sobie przywiazuje!!!!!

 3. 3
  +12
  ~ Łoboźny.
  Poniedziałek, 03.05

  A kiedy służby zajmą się parkowanie na elbląskich osiedlach mieszkaniowych, przeebwszystkim na Zawadzie i Nad Jarem. Tam to jest kołchoz, bo kierowcy uważają, że tam nie obowiazują żadne przeposy ruchu drogowego, a nawet nie uznaje się zwykłej kultury i ogólnie przyjętych norm współżycia społecznego. Szczególnie denerwujące jest parkowanie na chodnikach w sposób całkowicie uniemożliwiający poruszanie się po nim pieszych. I ta dziecinada przy tłumaczeniu, że to wynika z braku miejsc parkingowych.

 4. 4
  +9
  ~ . franercia
  Poniedziałek, 03.05

  Zatorze zaprasza , tu będzie porządna kasa pod oknami wieżowców parkują nie można otworzyć okna same spaliny , ,a trawników nie ma zajeżdżone, łysy miejsca .

 5. 5
  +4
  ~ Kronikarz Truso
  Poniedziałek, 03.05

  co za bohaterstwo, a olewają egzekwowania maseczek, przestępców to trzeba im przyprowadzać z kolekcją dowodów - straż i policja to współczesne pasożyty

 6. 6
  +14
  ~ Skutery nie w tym miejscu!!!!!
  Poniedziałek, 03.05

  Przy rynku stoją skutery,takie seledynowe, na wynajm, to po przeciwnej stronie na środku chodnika, tu przed przejściem dla pieszych, masakra jakaś, jeszcze jak rowery do tego włączyć, to robi się niebezpiecznie, jak można w takim miejscu postawić te skutery?!! Czy wynajmujący myśli trochę?

 7. 7
  0
  ~ obserwator
  Poniedziałek, 03.05

  zaraz się zaczną komentarze troglodytów typu"konfidenci,ormowcy,kapusie,itp"

 8. 8
  +6
  ~ Cuda
  Poniedziałek, 03.05

  A samo nie potrafi A reagować. Trzeba jaśnie państwo powiadomić. To po co macie samochody i patrole. Pieszkom.

 9. 9
  --2
  ~ L
  Poniedziałek, 03.05

  "bo szlachta musi parkowac pod oknem!!!!" Jak postawisz parking to zaparkuje normalnie. Gdyby było miejsce to zaparkowano by na nim,niestety jest jak jest i nie wszędzie są parkingi. Trochę zrozumienia. A nalepki "karny kutas" przyklejcie sobie na czoło idioci.

 10. 10
  +9
  ~ Janusz
  Poniedziałek, 03.05

  Masz samochód, masz kasę na parkowanie. #płatneparking?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.