Piątek, 12.08.2022, Imieniny: Klara, Lech, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Wrak czy nie wrak?

12.04.2021, 11:00:32 Rozmiar tekstu: A A A
Wrak czy nie wrak?

8 kwietnia 2021r. dyżurny Straży Miejskiej w Elblągu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o porzuconym wraku pojazdu na jednej z elbląskich ulic.

 

Wysłany na miejsce patrol potwierdził, że stan pojazdu wskazuje, że nie jest użytkowany. Pojazd m.in nie posiadał powietrza w czterech oponach.

 

Zgodnie z art. 50a ustawy Prawo o Ruchu Drogowym straż miejska może usunąć pojazd, którego stan wskazuje, że nie jest on użytkowany oraz pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych, znajdujący się na drodze publicznej, w strefie ruchu oraz w strefie zamieszkania. Przed usunięciem pojazdu strażnicy dokładają wszelkiej staranności, aby skutecznie powiadomić właściciela o konieczności usunięcia pojazdu lub doprowadzenia go do stanu używalności.

 

I tym razem strażnicy ustalili właściciela pojazdu i przeprowadzili rozmowę z zainteresowanym. Okazało się, że pojazd jest używany, a powietrze z opon celowo zostało spuszczone przez żonę właściciela pojazdu, aby ten nie próbował wsiąść do samochodu po spożyciu alkoholu. Strażnicy po wysłuchaniu tłumaczeń zobowiązali mężczyznę do doprowadzenia pojazdu do stanu używalności, a przed jazdą po spożyciu alkoholu surowo przestrzegli. W tym przypadku dla żony właściciela pojazdu należy się pochwała.

 

Działania dotyczące usuwania wraków są systematycznie kontynuowane przez elbląskich strażników. W sprawę aktywnie angażują się sami elblążanie, którzy informują strażników miejskich o lokalizacjach porzuconych pojazdów. Od początku 2021r. w Straży Miejskiej w Elblągu prowadzone są 52 postępowania wobec właścicieli wraków, z czego jeden pojazd został odholowany przez strażników.

 

 

Straż Miejska w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Na nauki
  Poniedziałek, 12.04

  W Gdańsku to mają straż miejska i policję. Moment prxujrzfxa lawet i zabiera auto a buli mandat właściciel.

 2. 2
  +3
  ~ O22oeoe9
  Poniedziałek, 12.04

  Kosynierów, parking naprzeciwko kosciola,.srebrny stary ford od ponad roku zalega a właściciel jezdzi nowym autem.. i co?? Zglaszane kilka razy ze stoi i zajmuje miejsce grat a policja umywa rece. Patałachy

 3. 3
  +5
  ~ na donimirskich
  Poniedziałek, 12.04

  Takich wraków sporo.Handlarz handluje wrakami i zajmuje miejsce parkingowe mieszkańcom.

 4. 4
  +4
  ~ mm263
  Poniedziałek, 12.04

  Podobna sytuacja z tymi starymi kioskami.Stoją odrapane,poniszczone i nikt z tym nic nie robi.

 5. 5
  --1
  ~ ikiv
  Wtorek, 13.04

  Straż Miejska stanęła na wysokości zadania, tak trzymać!

 6. 6
  --1
  ~ Górnośląska i Traugutta
  Wtorek, 13.04

  czy w końcu straż miejska albo policja zajmie się głąbami parkującymi na trawniku przy Górnośląskiej i na chodnikach przy Traugutta?????

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2113590240479