Czwartek, 9.12.2021, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

„Mała Copa Cabana na Starym Mieście”. Stefan Rembelski przedstawił pomysł na nabrzeże rzeki Elbląg

13.10.2018, 07:00:58 Rozmiar tekstu: A A A
„Mała Copa Cabana na Starym Mieście”. Stefan Rembelski przedstawił pomysł na nabrzeże rzeki Elbląg
Podczas zwołanej konferencji prasowej Stefan Rembelski, kandydat na urząd Prezydenta Elbląga z ramienia Kukiz'15, przedstawił swój pomysł na ożywienie nadbrzeża rzeki Elbląg.
 
- Od ponad 40 lat jak tylko mieszkam w Elblągu prawe nabrzeże rzeki Elbląg nie przynosi miastu chluby. Służy mieszkańcom co najwyżej do wyprowadzania piesków na spacer. W wielu polskich miastach tereny nad rzeka tętnią życiem. Są miejscem wypoczynku, rekreacji i rozrywki. Nie zawsze wiąże się to wielkimi nakładami finansowymi. Właśnie aspekt finansowy w przypadku naszego miasta ma znaczenie decydujące. - mówił Stefan Rembelski.
 
Zdaniem Sterana Rembelskiego rzeka Elbląg daje wiele możliwości. - Jeszcze w 2009 roku woda w rzece Elbląg była pozaklasowa. Dzisiaj, po wielu latach, jakość wody na tyle się poprawiła, że niektóre jej parametry są w klasie drugiej niektóre w trzeciej czy czwartej. Nie jest ona krystalicznie czysta jak w niektórych jeziorach mazurskich, ale też i natura rzeki jest taka, że zasilające ją dopływy wód z terenów rolnych będą nosiły ślady nawozów sztucznych. Niemniej jednak jakość wody rzeki Elbląg nie ustępuje jakości wody w Zalewie Wiślanym, gdzie w kąpiel jest dopuszczona we wszystkich miejscowościach nad zalewowych – stwierdził.

 
Jaki zatem ma pomysł Stefan Rembelski?
 
W takim stanie rzeczy budowa kąpieliska i plaży na wprost Starego Miasta byłaby wielka atrakcją dla mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto. Powstała by mała Copa Cabana na Starym Mieście
 
- podkreślił.
 
Skąd można byłoby pozyskać środki? - Inwestycja mogłaby powstać w partnerstwie publiczno- prywatnym z udziałem elbląskich przedsiębiorców – wyjaśniał kandydat na Prezydenta. - Po wniesieniu przez miasto aportem gruntów lub jego wieloletniej dzierżawie, nakłady inwestycyjne zamknęły by się kwotą nie większą jak 7 -8 mln złotych – mówił Stefan Rembelski.
 
Kandydat na urząd Prezydenta Elbląga przedstawił wizualizację, która jak zapewniał powstała po licznych konsultacjach z grupą elblążan.
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 13

%69.2 %30.8


Komentarze do artykułu (40)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Zosia
  Niedziela, 14.10

  Fajny pomysł. Skoro na rzece Elbląg mogą odbywać się zawody pływackie to dlaczego elblążanie nie mieliby korzystać z kąpieliska na rzece, które rzeczywiście za nieduże pieniądze będzie letnią atrakcja miasta.

 2. 2
  +1
  ~ Andrzej
  Niedziela, 14.10

  Kto był w Pradze czy w Amsterdamie zrozumie pomysł pana Stefan jak można dzisiaj korzystać z uroków i dobrodziejstwa rzeki przepływającej przez miasto - popieram jak najbardziej.

 3. 3
  --8
  ~ Kama
  Niedziela, 14.10

  Jestem mieszkanką tej części miasta. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że idąc na spacer z dzieckiem na Stare Miasto, będę oglądać ludzi w strojach kąpielowych pijących piwko i jedzących jedzenie z budy. To nie jest miejsce na taką plaże. Alejki, wiaty do grillowania to jest jakiś pomysł ale plaża przy Starym Mieście to chyba trochę przesada.

 4. 4
  +3
  ~ Leśny dziadek
  Niedziela, 14.10

  Do Kama - to nie będzie plaża dla nudystów. chociaż nie wykluczone ze z drugiej strony rzeki lornetkowych podglądaczy będzie wielu.

 5. 5
  +8
  ~ Tyle
  Niedziela, 14.10

  Idiotyczne miejsce na plażę.

 6. 6
  +4
  ~ Jestem za
  Niedziela, 14.10

  Wszystkim tym, którzy będą podnosić kwestię Urzędu Morskiego jako przeszkodę w drodze do realizacji projektu przypomnę że cała linia brzegowa polskiego wybrzeża jest gestii tegoż urzędu a budowane są hotele pensjonaty w tym niektóre nawet na wydmach.

 7. 7
  +5
  ~ Do Kama
  Niedziela, 14.10

  Najwyzej zamkniesz dziecku oczy bo rozumiem ze na plaży też ma zasłonięte oby nie patrzeć na ludzi w kostiumach. Puknij się w łeb pisząc takie bzdury

 8. 8
  +1
  ~ wyborca
  Niedziela, 14.10

  Bardzo fajny pomysł, to zaprosi ludzi przejeżdżających nową siódemką do odwiedzenia naszego Miasta. Lepszej promocji nikt nie wymyśli. Właśnie w Holandii są takie miejsca, tylko jak czytam niektóre komentarze to tutaj w Elblągu ma być zaścianek, u Nas nic nie można zrobić nowego. Panie Rembelski jak widać to tylko pan jest w stanie rozruszać to miasto, powodzenia.Elbląg musi się rozwijać, a nie tak jak na Modrzewinie ma być zaorane.

 9. 9
  --4
  ~ Dawids
  Niedziela, 14.10

  Głupi i Głupota w Starówce... Być tam ul.Spacercka . Co to Stare Miasto brzydko . Polityka są głupi i Głupota.

 10. 10
  +6
  ~ Franiszek
  Niedziela, 14.10

  HA HA HA basen stary miasta głupi. To brudne woda ...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1286339759827