Poniedziałek, 22.10.2018, Imieniny: Halki, Filipa, Przybyslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Wyborcy podpowiadają. Witold Wróblewski spotkał się z mieszkańcami dzielnicy Nad Jarem

09.10.2018, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wyborcy podpowiadają. Witold Wróblewski spotkał się z mieszkańcami dzielnicy Nad Jarem
Fot. Ryszard Biel

Jestem jedynym kandydatem, który przedstawił propozycję finansów miasta na następną kadencję - mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga starający się o reelekcję, podczas spotkania z mieszkańcami Nad Jarem. Ten jest konieczny, bo jak wynika z głosów uczestników, elblążanie dla przyszłego prezydenta mają już przygotowaną całą listę zadań.

Witold Wróblewski rozpoczął przedwyborcze tournée po dzielnicach Elbląga. Obecny prezydent kandydujący na to stanowisko w październikowych wyborach zaczął od Nad Jarem. W poniedziałek wieczorem, w towarzystwie kandydatów na radnych z listy KWW Witolda Wróblewskiego z Okręgu nr 2, spotkał się z mieszkańcami tej dzielnicy.

Elblążanie, którzy przyszli na spotkanie z prezydentem "przynieśli" na nie problemy swojej okolicy, a także pomysły na działania w przyszłej kadencji. Czego więc oczekują mieszkańcy Nad Jarem od nowego prezydenta? Jak wynika z wypowiedzi osób, najczęściej są to sprawy związane z remontem dróg i organizacją ruchu oraz komunikacji miejskiej.

Czy w zamysłach władz miasta jest skrzyżowanie ulic: Królewiecka, Piłsudskiego, Legionów? To trudne skrzyżowanie. Szczególnie w godzinach szczytu, z Legionów wyjechać w Królewiecką graniczy z cudem

- mówił jeden z mieszkańców.

Dla poprawy bezpieczeństwa dzieci, które chodzą do SP nr 11, należałoby wydłużyć czas świateł na przejściach dla pieszych przy ul. Ogólnej. To jednia dwuetapowa, trzeba się uwijać, aby nie utknąć na torach

- podkreślała mieszkanka.

Jeszcze kolejny dopytywał się o połączenie autobusowe z CRW Dolinka i Bażantarnią. - W tej chwili jest on utrudniony - podkreślał mężczyzna. Pozostali uczestnicy spotkanie podkreślali konieczność wprowadzenia dodatkowych działań na rzecz poprawy jakości powietrze, podsumowali plan wykorzystania budownictwa społecznego dla seniorów, którzy mieliby potrzebę zamiany mieszkań, czy pytali o oszczędności w spółkach miejskich.

Prezydent podkreślała, że jeśli uda mu się wygrać wybory, to w kolejnej kadencji będzie kontynuował swoją politykę realizowania głównie tych inwestycji, na które uda się pozyskać fundusze zewnętrzne. Jak przypominał, w tej kadencji udało mu się pozyskać 242 mln zł na różne realizacje.

W przyszłej kadencji zamierza uruchomić z budżetu miasta kolejne ok. 60 mln zł, co pozwoli na pozyskanie dofinansowania w wysokości 400 mln zł. Wśród planowanych zadań są już między innymi: modernizacja krytego lodowiska, budowa zbiornika retencyjnego, kompleksu basenowego przy ul. Spacerowej czy rewitalizacja parku Dolinka.

W tej kadencji największym zadaniem był wiadukt. W przyszłej już nie będziemy budowali wiaduktów. Będzie natomiast budowa nowego bloku operacyjnego i modernizacja oddziałów szpitala miejskiego. To też wielomilionowa inwestycja. Jednak planuje również, aby sukcesywnie te najgorsze skrzyżowań były realizowane

- mówił Witold Wróblewski.

Prezydent zachęcał również elblążan do udziału w wyborach. Jak podkreślał, będzie wdzięczny za głosy oddane na niego i radnych z jego listu, ale ważne, aby mieszkańcy w ogóle poszli do głosowania.

Kolejne spotkanie Witolda Wróblewskiego z mieszkańcami zaplanowano na środę (10 października) na godz. 18.30. Odbędzie się ono w hotelu Arbiter (Plac Słowiański). 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 11

%54.5 %45.5


Galeria / Witold Wróblewski spotkał się z mieszkańcami dzielnicy Nad Jarem. ( zdjęć 8 )
Dodano: 2018-10-09 | Fot. Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (34)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +23
  ~ !!!!!
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  Wicia jesteśmy z Tobą

 2. 2
  +13
  ~ Nic nowego tylko przypominam
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  Rene Takie same tłumy jak na wszystkich innych spotkaniach.Polacy są nieodpowiedzialni i lekceważą wszystkich i wszystko nie interesują się własnym otoczeniem i miejscem w którym żyją .Pozniej jak trwoga to do Boga na wszystko narzekamy takim jesteśmy społeczeństwem i nic i nikt nas nie zmieni.Wynosimy to z własnych domów i środowisk

 3. 3
  +13
  ~ wyborca
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  To jedyny rozsądny kandydat na urząd Prezydenta miasta. Pokazał w tej kadencji, że z tak trudnej finansowo sytuacji w jakiej był Elbląg można miasto wyprowadzić, realizując przy tym nie małe inwestycje. Elblążanie nie narażajcie Elbląga na powtórkę z historii miasta /Nowaczyk, Wilk/ PO i PIS zaufajcie osobie sprawdzonej i zagłosujcie na W. Wróblewskiego. Wygrać musi rozsądek a nie karierowiczostwo i politykierstwo.

 4. 4
  +7
  ~ kłamstwo zniechęca
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  ~klakierzy spod 3 i 4 - zniechęcenie do aktywności politycznej wynika z bezsilności wyborcy - oddał głos i jest zbędny. Słuchając tych próśb wróbel powinien być czerwony ze wstydu. Ma w sztolni lud , a lud ma w sztolni bezsilną "aktywność". Poza "wiaduktem" , to tylko kilka połatanych dziur w jezdni po wieloletnich monitach. co do "wyprowadzenia z trudnej sytuacji finansowej" - niczego nie wyprowadził a jedynie odsuwa spłatę w czasie. Na prawie 400 mln spłacił 10% - wielki sukces. Lenistwo, woluntaryzm i kłamstwo są wszechobecne w gabinecie na 3 piętrze UM. Gdyby był uczciwy, to już dzisiaj prośby były by spełnione, bo to kwestia gospodarności i chcenia. Rzeczywiście wolę lenia od klęczona z pis, ale to mało.

 5. 5
  +17
  ~ dobry wyborca
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  A kto jak nie prezydent wie ile kasy zostało w Mieście. Plany można snuć , ale liczy się rzeczywistość. Nie znamy powodów dla których pan prezydent chce przesunąć spłatę 100 milionów złotych o 6 lat. Dowiemy się jak nowy prezydent wejdzie i zrobi audyt.Ciekawe ile kosztuje wynajęcie sali w Spółdzielni nad Jarem.

 6. 6
  +13
  ~ Do Was gazeto
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  Po co Wy o tym piszecie? Proszę o prawdziwą odpowiedź? Ile tam było osób?

 7. 7
  +43
  ~ Prorok Igor
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  Żaden anonimowy troll internetowy nie miał odwagi przyjść na spotkanie i prosto w oczy powiedzieć że coś Witold źle zrobił?! Wróblewskiego obronią czynny nie obiecanki cacanki ! BRAWO za wiadukt, zmniejszenie zadłużenia po Wilku ma mój głos!

 8. 8
  +13
  ~ Mieszkaniec
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  Jak na 4 lata kadencji to zainteresowanie dokonaniami żadne nawet żałosne, wstyd pokazywać te tłumy

 9. 9
  +7
  ~ MOHEROWNIA
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  Widać, że na spotkania chodiz tylko moherownia. Może w końcu zogarnizujesz spotkanie dla młodych, i spytasz się, czego im brakuje w Elblążkowie???

 10. 10
  --2
  ~ Damian
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  Co nie masz planowa dzielnica w Elblągu.

 11. 11
  +17
  ~ czarna dziura
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  kunktator i oportunista który zabagnił ostatecznie sprawę ciepła, dopłaca stale do wybudowanej do spółki z kolesiem Modrzewiny, realizuje projekty tylko te z myślą o wyborach, lekceważy notorycznie głosy mieszkańców, wydaje się ludziom najrozsądniejszym kandydatem, straszne. Jak zawsze władzuchna zadbała by alternatywy nie było Rąbalski nie ma programu, błaznuje,Wilk chce nas sprzedać Enerdze i i interesują go głównie pisie cele nie miasto i nie mieszkańcy, Missan w ogóle nie ma na nic pomysłu nawet na siebie, to może rzeczywiście kunktator i oportunista to optymalny wybór. Wynegocjował z bankiem miniratkę i ogłosił wielki sukces, cóż można zrobić lepszego dla miasta

 12. 12
  +12
  ~ Tygrys.
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  Będzie z rabatem dla emerytów i rencistów , cebula i buraki z modrzewiny. Wizytówka miasta tramwaje?????? Olsztyn wydał ostatnio 210 000 000zl na 24 nowe, prezydencie ile zarabia motorniczy na waszych ukochanych bagnach a ile w naszym kochanym mieście????

 13. 13
  +5
  ~ serdecznie pozdrawiam
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  Czy przedłużenie czasu działania świateł wymaga interwencji prezydenta nie może tego załatwić pan Jurek czy p Basia z wydziału komunikacji. I te odwieczne skrzyżowania i drogi, co wys...ć się bez nich nie możecie, największa bolączka Elbląga. Dzięki rondom wiaduktom i robionym wciąż na nowo tym samym drogom poziom życia w mieście wzrósł niesamowicie tak jak i dzięki tramwajom na 12 lutego. Żadnych rozwojowych inwestycji tylko przekop mierzei dla którego nawet planów zagospodarowanie i funkcjonowania nie stworzono. Ci wszyscy kandydaci to totalna kaszana, tylko i..... może pójść na takie wybory. Tych jest u nas dostatek więc sukces murowany.

 14. 14
  --7
  ~ oszukiwany wyborca
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  Panie Wróblewski ładnie tak wyborców robić w konia? Co na liście z Jaru robi dyrektor i wicedyrektorka SP 11, przecież oni nie moga łączyć obecnej pracy z funkcją Radnego! Chce ich pan pozbawić pracy w szkole, albo stracili pana zaufanie? Nie sadzę!

 15. 15
  +8
  ~ szajba wolska
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  To teraz miasto zajmuje się budową ifrastruktury szpitalnej a nie budżet centralny? Tak to oni nigdy budżetu nie zepną choćby się zes......

 16. 16
  +4
  ~ Jacek
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  Pomysły są dwa, fundusze z zewnątrz i ustawienie świateł na skrzyżowaniu. To jest miasto w agonii. I tak od 29 lat, coraz gorzej.

 17. 17
  +5
  ~ do Mama Karoliny
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  chcąc oddać głos na rembelskiego znaczy że wilk popadł w nie łaske?

 18. 18
  +9
  ~ JAAAAAAAAAA
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  dziękujemy panu wróblewskiemu za zorganizowanie Miejska Wycieczka Rowerowa na ponad 100 tyś miasto liczba max 50 osób może brać udział w wycieczce BRAWOOOOOOOO to są kpiny

 19. 19
  +9
  ~ Cenzor
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  Spokojnie historia pokazuje ze Cenzura zawsze przegra , czas zapomnieć o zmierzchlych czasach i ubeckich metodach, chyba komus naprawdę się pomieszaly czasy

 20. 20
  +12
  ~ wist
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  Więcej osób za stołem prezydialnym, niż na sali?

 21. 21
  +9
  ~ kolo
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  Cosik mi się zdaje że reelekcji nie będzie.

 22. 22
  +11
  ~ Żarty
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  Wystarczy porównać kasę na inwestycje i inwestycje w Elblągu i olsztynie. To dwa równorzędne miasta to fikcja. Jak długo amfiteatr będzie nieczynny wstyd i policzek dla Elbląga.

 23. 23
  +12
  ~ pampi - ZAWADA
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  Kurcze na sąsiednim osiedlu na Zawadzie , mamy jakieś szaleństwo wyborcze . Chcę wejść do mieszkania , a na klamce wisi ulotka Pan Rudnickiego, zresztą Wojciecha . Otwieram skrzynkę pocztową... Rudnicki , boję się w nocy otworzyć ...lodówkę .

 24. 24
  +10
  ~ Wikary.
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  I tak oto mańkuty, giwonty i spółka, zniszczyliście gospodarczo, ekonomicznie, społecznie miasto Elbląg. A jeszcze wam mało, oby zdrowy rozsądek mieszkańców pokazał wam środkowy palec.

 25. 25
  --11
  ~ jarowiec
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  Ja głosuję na Piotra Derlukiewicza. Dał się poznać jako radny kompetentny. Mówi z sensem i to co myśli.

 26. 26
  +10
  ~ Też oszukany wyborca
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  Do Oszukiwany Wyborca- to nie wszyscy dyrektorzy. Jest jeszcze dyrektorka przedszkola i wicedyrektorka kolejnej szkoły. Na pewno znajdą inwestorów.

 27. 27
  --11
  ~ bez zacietrzewienia
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  Nie chcesz głosować na dyrektora głosuj na kogoś innego i nie bądź hipokrytą. Dyrektorzy byli, są i będą na listach różnych opcji z racji swej popularności w danym okręgu. Jak ci się nie podoba udaj się do swojego posła i przekonaj go, by lobbował za zmiana prawa.

 28. 28
  +13
  ~ Asrr
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  Może teraz obowiązkiem każdego dyrektora jest start w wyborach?

 29. 29
  +11
  ~ Dociekliwosc
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  A tak z ciekawości zapytam. Czy to było spotkanie z prezydentem Elbląga czy kandydatem na prezydenta Elbląga? Kto zapłacił za salę? Komitet wyborczy czy urząd miejski? Pytam się bo jak z prezydentem to powinno być opłacone z UM, a jak z kandydatem to z KW. Jeżeli było to spotkanie z kandydatem to każda promocja musi być opłacona z KW czyli powinien to być artykuł sponsorowany.

 30. 30
  +5
  ~ do redakcji
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  wpisy o panu ze zdjęcia, który zmienił opcję? Obecnie zasiada w radzie miejskiej jako radny partii opozycyjnej do poglądów p.prezydenta. Przydałoby sie wytłumaczenie wyborcom, którzy na niego głosowali

 31. 31
  +5
  ~ Piotr D
  Ponad tydzień temu, Wtorek, 09.10

  Boże, jaki ważny i nadęty jest ten pan z lewej strony!!!

 32. 32
  +5
  ~ ciekawski
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  a mnie ciekawi czy ci dyrektorzy (podlegli temu prezydentowi) na tą kampanię biorą urlopy? czy tak w godzinach rpacy za pensyjkę robią pijar swojemu wodzowi? dziekaw, ciekawe...

 33. 33
  0
  ~ Do do redakcji
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  W po jest pelnomjudaszy np obecny vice prezydent Jacuś albo tancerz Antoni

 34. 34
  --2
  ~ flro
  Ponad tydzień temu, Środa, 10.10

  To że Derlukiewicz wybrał Wróblewskiego jest najlepszą odpowiedzią na kogo trzeba głosować. Piotr od wielu lat zajmuje się problemami tego miasta i skoro dokonał takiego wyboru to coś znaczy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.