Piątek, 29.05.2020, Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Wyborcy podpowiadają. Witold Wróblewski spotkał się z mieszkańcami dzielnicy Nad Jarem

09.10.2018, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wyborcy podpowiadają. Witold Wróblewski spotkał się z mieszkańcami dzielnicy Nad Jarem
Fot. Ryszard Biel

Jestem jedynym kandydatem, który przedstawił propozycję finansów miasta na następną kadencję - mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga starający się o reelekcję, podczas spotkania z mieszkańcami Nad Jarem. Ten jest konieczny, bo jak wynika z głosów uczestników, elblążanie dla przyszłego prezydenta mają już przygotowaną całą listę zadań.

Witold Wróblewski rozpoczął przedwyborcze tournée po dzielnicach Elbląga. Obecny prezydent kandydujący na to stanowisko w październikowych wyborach zaczął od Nad Jarem. W poniedziałek wieczorem, w towarzystwie kandydatów na radnych z listy KWW Witolda Wróblewskiego z Okręgu nr 2, spotkał się z mieszkańcami tej dzielnicy.

Elblążanie, którzy przyszli na spotkanie z prezydentem "przynieśli" na nie problemy swojej okolicy, a także pomysły na działania w przyszłej kadencji. Czego więc oczekują mieszkańcy Nad Jarem od nowego prezydenta? Jak wynika z wypowiedzi osób, najczęściej są to sprawy związane z remontem dróg i organizacją ruchu oraz komunikacji miejskiej.

Czy w zamysłach władz miasta jest skrzyżowanie ulic: Królewiecka, Piłsudskiego, Legionów? To trudne skrzyżowanie. Szczególnie w godzinach szczytu, z Legionów wyjechać w Królewiecką graniczy z cudem

- mówił jeden z mieszkańców.

Dla poprawy bezpieczeństwa dzieci, które chodzą do SP nr 11, należałoby wydłużyć czas świateł na przejściach dla pieszych przy ul. Ogólnej. To jednia dwuetapowa, trzeba się uwijać, aby nie utknąć na torach

- podkreślała mieszkanka.

Jeszcze kolejny dopytywał się o połączenie autobusowe z CRW Dolinka i Bażantarnią. - W tej chwili jest on utrudniony - podkreślał mężczyzna. Pozostali uczestnicy spotkanie podkreślali konieczność wprowadzenia dodatkowych działań na rzecz poprawy jakości powietrze, podsumowali plan wykorzystania budownictwa społecznego dla seniorów, którzy mieliby potrzebę zamiany mieszkań, czy pytali o oszczędności w spółkach miejskich.

Prezydent podkreślała, że jeśli uda mu się wygrać wybory, to w kolejnej kadencji będzie kontynuował swoją politykę realizowania głównie tych inwestycji, na które uda się pozyskać fundusze zewnętrzne. Jak przypominał, w tej kadencji udało mu się pozyskać 242 mln zł na różne realizacje.

W przyszłej kadencji zamierza uruchomić z budżetu miasta kolejne ok. 60 mln zł, co pozwoli na pozyskanie dofinansowania w wysokości 400 mln zł. Wśród planowanych zadań są już między innymi: modernizacja krytego lodowiska, budowa zbiornika retencyjnego, kompleksu basenowego przy ul. Spacerowej czy rewitalizacja parku Dolinka.

W tej kadencji największym zadaniem był wiadukt. W przyszłej już nie będziemy budowali wiaduktów. Będzie natomiast budowa nowego bloku operacyjnego i modernizacja oddziałów szpitala miejskiego. To też wielomilionowa inwestycja. Jednak planuje również, aby sukcesywnie te najgorsze skrzyżowań były realizowane

- mówił Witold Wróblewski.

Prezydent zachęcał również elblążan do udziału w wyborach. Jak podkreślał, będzie wdzięczny za głosy oddane na niego i radnych z jego listu, ale ważne, aby mieszkańcy w ogóle poszli do głosowania.

Kolejne spotkanie Witolda Wróblewskiego z mieszkańcami zaplanowano na środę (10 października) na godz. 18.30. Odbędzie się ono w hotelu Arbiter (Plac Słowiański). 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 11

%54.5 %45.5


Galeria / Witold Wróblewski spotkał się z mieszkańcami dzielnicy Nad Jarem. ( zdjęć 8 )
Dodano: 2018-10-09 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (34)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +23
  ~ !!!!!
  Wtorek, 09.10

  Wicia jesteśmy z Tobą

 2. 2
  +13
  ~ Nic nowego tylko przypominam
  Wtorek, 09.10

  Rene Takie same tłumy jak na wszystkich innych spotkaniach.Polacy są nieodpowiedzialni i lekceważą wszystkich i wszystko nie interesują się własnym otoczeniem i miejscem w którym żyją .Pozniej jak trwoga to do Boga na wszystko narzekamy takim jesteśmy społeczeństwem i nic i nikt nas nie zmieni.Wynosimy to z własnych domów i środowisk

 3. 3
  +13
  ~ wyborca
  Wtorek, 09.10

  To jedyny rozsądny kandydat na urząd Prezydenta miasta. Pokazał w tej kadencji, że z tak trudnej finansowo sytuacji w jakiej był Elbląg można miasto wyprowadzić, realizując przy tym nie małe inwestycje. Elblążanie nie narażajcie Elbląga na powtórkę z historii miasta /Nowaczyk, Wilk/ PO i PIS zaufajcie osobie sprawdzonej i zagłosujcie na W. Wróblewskiego. Wygrać musi rozsądek a nie karierowiczostwo i politykierstwo.

 4. 4
  +7
  ~ kłamstwo zniechęca
  Wtorek, 09.10

  ~klakierzy spod 3 i 4 - zniechęcenie do aktywności politycznej wynika z bezsilności wyborcy - oddał głos i jest zbędny. Słuchając tych próśb wróbel powinien być czerwony ze wstydu. Ma w sztolni lud , a lud ma w sztolni bezsilną "aktywność". Poza "wiaduktem" , to tylko kilka połatanych dziur w jezdni po wieloletnich monitach. co do "wyprowadzenia z trudnej sytuacji finansowej" - niczego nie wyprowadził a jedynie odsuwa spłatę w czasie. Na prawie 400 mln spłacił 10% - wielki sukces. Lenistwo, woluntaryzm i kłamstwo są wszechobecne w gabinecie na 3 piętrze UM. Gdyby był uczciwy, to już dzisiaj prośby były by spełnione, bo to kwestia gospodarności i chcenia. Rzeczywiście wolę lenia od klęczona z pis, ale to mało.

 5. 5
  +17
  ~ dobry wyborca
  Wtorek, 09.10

  A kto jak nie prezydent wie ile kasy zostało w Mieście. Plany można snuć , ale liczy się rzeczywistość. Nie znamy powodów dla których pan prezydent chce przesunąć spłatę 100 milionów złotych o 6 lat. Dowiemy się jak nowy prezydent wejdzie i zrobi audyt.Ciekawe ile kosztuje wynajęcie sali w Spółdzielni nad Jarem.

 6. 6
  +13
  ~ Do Was gazeto
  Wtorek, 09.10

  Po co Wy o tym piszecie? Proszę o prawdziwą odpowiedź? Ile tam było osób?

 7. 7
  +43
  ~ Prorok Igor
  Wtorek, 09.10

  Żaden anonimowy troll internetowy nie miał odwagi przyjść na spotkanie i prosto w oczy powiedzieć że coś Witold źle zrobił?! Wróblewskiego obronią czynny nie obiecanki cacanki ! BRAWO za wiadukt, zmniejszenie zadłużenia po Wilku ma mój głos!

 8. 8
  +13
  ~ Mieszkaniec
  Wtorek, 09.10

  Jak na 4 lata kadencji to zainteresowanie dokonaniami żadne nawet żałosne, wstyd pokazywać te tłumy

 9. 9
  +7
  ~ MOHEROWNIA
  Wtorek, 09.10

  Widać, że na spotkania chodiz tylko moherownia. Może w końcu zogarnizujesz spotkanie dla młodych, i spytasz się, czego im brakuje w Elblążkowie???

 10. 10
  --2
  ~ Damian
  Wtorek, 09.10

  Co nie masz planowa dzielnica w Elblągu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.