Poniedziałek, 16.09.2019, Imieniny: Edyta, Kamil, Korneliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Stefan Rembelski pozwał Witolda Wróblewskiego za "jedyny komitet bezpartyjny". Wyrok poznamy jeszcze dziś

03.10.2018, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Stefan Rembelski pozwał Witolda Wróblewskiego za "jedyny komitet bezpartyjny". Wyrok poznamy jeszcze dziś
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA

Stefan Rembelski, kandydat KWW Kukiz'15 pozwał swojego kontrkandydata, prezydenta Witolda Wróblewskiego za wypowiedzi, które ukazały się na łamach info.elblag.pl i kilku innych lokalnych portali. W środę (3 października) przed południem rozpoczął się proces w trybie wyborczym. Wyrok poznamy jeszcze tego samego dnia o godzinie 14. To pierwsza taka sprawa w tej kampanii wyborczej.

Stefan Rembelski pozwał Witolda Wróblewskiego za rozpowszechnianie nieprawdziwych, jego zdaniem informacji, które ukazały się w artykułach opublikowanych na portalach: info.elblag.pl, portel.pl i bogatyelblag.pl, po dwóch konferencjach zorganizowanych przez obecnego prezydenta starającego się o reelekcję 25 i 28 września. Chodzi o wypowiedzi dotyczące tego, że komitet wyborczy Witolda Wróblewskiego, jest jedynym w tych wyborach samorządowych komitetem obywatelskim, bezpartyjnym, a jego kandydaci na radnych nie reprezentują partii politycznych.

Bezpartyjnym komitetem wyborczym jest również nasz komitet, o czym świadczy, chociażby nazwą tj. Komitet Wyborczy Wyborców, a ponadto powszechnie wiadome jest, że Kukiz 15 nie jest partią polityczną, ale ruchem obywatelskim zainicjowany przez Pawła Kukiza i niekorzystającym z subwencji budżetowych. Nieprawdziwe informacje rozpowszechniane przez Witolda Wróblewskiego mogą mieć znaczący wpływ na wynik wyborczy naszego komitetu, ponieważ wprowadzają W błąd potencjalnych wyborców zainteresowanych odpartyjnieniem samorządu. Wypowiedzi te są szczególnie naganne ponadto z tego powodu, że kandydat na Prezydenta Miasta Witold Wróblewski jest oficjalnie popierany przez partię polityczne tj. PSL i SLD czego dowodzi M.in. publiczne poparcie kandydatury Witolda Wróblewskiego przez prezesa PSL Władysława Kosiniak Kamysza i przewodniczącego SLD Włodzimierza Czarzastego

- przekonuje w pozwie Stefan Rembelski i domaga się sprostowania wypowiedzi na łamach trzech portali.

Podczas dzisiejszej rozprawy powód nie pojawił się na sali sądowej. Obecny był natomiast pozwany w towarzystwie swojego mecenasa. Witold Wróblewski tłumaczył, że jego słowa odnosiły się do komitetów lokalnych, elbląskich, a Kukiz'15 jest formacją ogólnopolską. Adwokat prezydenta dodał, że na profilu na FB pana Rembelskiego jest wprost napisane, że Kukiz'15 jest organizacją polityczną.

Mówiąc, że jesteśmy jedynym komitetem obywatelskim, miałem na myśli lokalny, elbląski komitet obywatelski. Formacja Kukiz'15 nie jest formacją elbląską, a ogólnopolską, mającą swoją reprezentację w sejmie i zgłaszającą swoje postulaty polityczne. Nie miałem złych intencji, nikogo nie chciałem urazić. Jeżeli ktoś z członków komitetu Kukiz'15 bądź ich sympatyków poczuł się urażony, to przepraszam

- mówił Wróblewski.

Prezydent przyznał również, że rzeczywiście PSL, a także SLD, Stronnictwo Demokratyczne, OPZZ, ZNP i LKP poparły jego kandydaturę na prezydenta Elbląga w jesiennych wyborach. Jednak poparcie kandydata nie oznacza startowania z list tych partii czy stowarzyszeń, dodał prezydent.

Wyrok sądu w tej sprawie poznamy dziś o godz. 14.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0


Komentarze do artykułu (35)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +38
  ~ Yataman
  Środa, 03.10

  Rozumiem, że nie przeszkadza to Kukiz15 że na ich listach jest przewodniczący partii Stronnictwo Demokratyczne oraz osoby które do parlamentu starowały z listy Kukiz15?

 2. 2
  +21
  ~ obiektywny
  Środa, 03.10

  Brawo Panie Prezydencie, nic dodać, nic ująć.

 3. 3
  +4
  ~ no tak
  Środa, 03.10

  Pochodzący z PSL i popierany przez partie polityczne Wróblewski jest straaaaasznieee bezpartyjny. RotFl.

 4. 4
  +18
  ~ Wyborca Świadomy
  Środa, 03.10

  I am sorry Panie Prezydencie. Powodzenia!

 5. 5
  +15
  ~ doradca
  Środa, 03.10

  Panie Stefanie - może lepiej skoncentrujcie się na muzyce; będzie łatwiej o sukcesy.

 6. 6
  +1
  ~ Życie
  Środa, 03.10

  Wielu tych co rządzili i chce nadal być a robią byle było powinno zniknąć.

 7. 7
  +10
  ~ lit
  Środa, 03.10

  To oczywiste, że komitet Wróblewskiego jest komitetem lokalnym, bezpartyjnym. a to że popierają go partie to chyba jasne. W Krakowie Majchrowskiego popiera również PO. Pozostali startują pod szyldem KO, PiS i Kukiz 15. O co chodzi panu Rembelskiemu KW Kukiz15? O rozpoznawalność.

 8. 8
  +11
  ~ dobrze zaczynasz
  Środa, 03.10

  rzewiście powód do pozwu. Ty sie qrwa skup na programie nie pozwach zwłaszcza, o jakieś prikoły

 9. 9
  +4
  ~ pytam się
  Środa, 03.10

  To jak to jest komitet bezpartyjny, a przynależność do PSL?

 10. 10
  0
  ~ pytam się również
  Środa, 03.10

  Jak to jest, że w błyskawicznym tempie przybywają punktacje? to, że obecny prezydent ma większą rozpoznawalność to wiadomo, ale tu chodzi o prawo i o meritum sprawy. Czy można usprawiedliwiać tym, co się miało na myśli, a tyle treści poszło na wizję.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.