Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Prof. Bugaj dla Radia ZET: Scenariusz ulicznych protestów w reakcji na drożyznę jest prawdopodobny

06.08.2022, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Prof. Bugaj dla Radia ZET: Scenariusz ulicznych protestów w reakcji na drożyznę jest prawdopodobny
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. KMP w Elblągu)

- Scenariusz ulicznych protestów w reakcji na drożyznę jest prawdopodobny. Obawiam się jednak sytuacji, kiedy opozycja wygra wybory i co potem? Podtrzyma wszystko, co wymusza na rządzie? - pyta ekonomista prof. Ryszard Bugaj w rozmowie z reporterem Radia ZET Rafałem Miżejewskim.


- Klasa średnia cierpi przede wszystkim poprzez wysokie raty kredytów, ale jest to stosunkowo wąska, niezbyt liczna grupa. Rząd, bez większego zastanowienia, przygotował dla nich rozwiązania, które niosą za sobą daleko idące konsekwencje finansowe. To dla części tych osób było potrzebne, ale nie jestem przekonany, czy wakacje kredytowe powinny być dla wszystkich - mówi profesor Ryszard Bugaj.


- Teraz drożyznę najbardziej odczują osoby z dołu drabiny finansowej. To jest uderzenie w podstawy ich egzystencji materialnej. Trzeba się spodziewać fali niezadowolenia z ich strony. Bardzo duża część emerytów jest bardzo uboga i w nich to bardzo uderzy - dodaje ekonomista.


W rozmowie z Radiem ZET prof. Ryszard Bugaj mówi o możliwych politycznych konsekwencjach aktualnego kryzysu, związanego ze skutkami inflacji.


- Problemy w PiS zaczną się, kiedy ich poparcie spadnie poniżej 30 procent. Wtedy zacznie się wewnętrzny ferment. Wyzbyłem się jakichkolwiek sympatii do PiS-u, a kiedyś traktowałem ich jako substytut prawdziwej lewicy - mówi prof. Bugaj.

 

Radio ZET

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --4
  ~ kolko
  Sobota, 06.08

  Panie Bugaj nie pleć durnot ,co to drogo to tylko w POLSCE A PO może sobie potupać a nie wygrać .dziś durnych już nie znajdzie ,tUSEK obiecał młodym młodzi brali dziadków na wybory i co wyszło zmywak ,młodzi na szparagach ,nasz magister pracował u koreańczyka oprawiał ryby . w Gdyni .

 2. 2
  +8
  ~ kjm
  Sobota, 06.08

  Zaczął mówić ludzkim głosem, a nie tak dawno był ich wielkim orędownikiem, co zresztą potwierdził w tym wywiadzie. Ciekawe ilu jeszcze tak postąpi? Zaraz się dowiemy że nikt na nich nie głosował.

 3. 3
  +5
  ~ Wet
  Sobota, 06.08

  Panie Bugaj, ci emeryci i renciści którzy mają niskie świadczenie raczej nie będą protestowac. Ci zdrowsi raczej będą szukać roboty. Protestuje raczej ci ze sporym portfelem.

 4. 4
  0
  ~ anty Tusk
  Niedziela, 07.08

  Oj ,Bugaj,Bugaj,...komuny juz nie ma a ty to tak niby liberal,niby sld,niby profesor? Kim jestes sugerujac taka sytuacje,dazych do koryta jak dawniej wraz ze zlodziejami i sprzedawczykami z( PO) !!!

 5. 5
  +1
  ~ Daxx
  Niedziela, 07.08

  Następni straszą, już jedni straszyli brakiem cukru i ludzie jak pacany pobiegli kupowali po 20 kg i dalej kupują. Nie dajny sobie wmówić to co media sugerują. Bo oni to wysysają z palca.

 6. 6
  +4
  ~ tvpłże
  Niedziela, 07.08

  Pis spowodował biede w Polsce i tyle. Żadna wojna ! Tłuste koty sie natuczyły ze az stały sie leniwe a teraz boja się że będa SIEDZIEĆ.

 7. 7
  --5
  ~ Ak
  Niedziela, 07.08

  To niech zagłosuje na PO, bo ja pamiętam jak było 2 zł do rety. A drogo było, i niskie zarobki i na dodatek bezrobocie wysokie. Rodzinne 20 zł w zależności od dochodu, albo wogole. Nigdy więcej bandy złodzieji. Gdzie OFE Amberd Gold złodziej podpierał zlodzieja, o reszcie nie wspomnę... Tusk nas wyprowadzi do niemca za parobasa, on tylko widzi wschód i zachód... A jeżeli chodzi o ceny to wszędzie jest drogo w W. B itp...

 8. 8
  +1
  ~ milka
  Poniedziałek, 08.08

  kolko jakis ty głupi

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2940409183502