Wtorek, 5.12.2023, Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Drożyzna na stacjach benzynowych. Przed nami kolejne podwyżki cen paliw?

01.10.2021, 20:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Drożyzna na stacjach benzynowych. Przed nami kolejne podwyżki cen paliw?

Na stacjach benzynowych coraz większa drożyzna. Ceny paliw w tym tygodniu podskoczyły. Eksperci nie mają dobrych informacji i zapowiadają kolejne podwyżki. Kierowcy bezradnie rozkładają ręce. - Chyba zdziwiłbym się, gdyby ogłoszono jakąś obniżkę. Obecnie wszystko drożeje w takim tempie, coraz trudniej znaleźć w domowym budżecie wydatki, na których można zaoszczędzić - mówią elblążanie.

 

Średnie ceny paliw, jak informuje BM Reflex, kształtują się obecnie na poziomie odpowiednio dla: benzyny bezołowiowej 95 - 5,83 zł/l (+3 gr/l), bezołowiowej 98 – 6,00 zł/l (+1 gr/l), dla oleju napędowego - 5,73 zł/l (+9 gr/l) i autogazu - 2,96 zł/l (+11 gr/l). Tylko w tym tygodniu o średnio 9 i 11 groszy na litrze zdrożały diesel i autogaz. 

 

Odczuli to również kierowcy w Elblągu, choć na różnych stacjach cenniki kształtują się trochę inaczej. Przykładowo obecnie za olej napędowy na stacji E.Leclerc zapłacimy 5,61 zł, a na stacji Lotos już 5,79 zł/l (diesel) lun 5,99 zł/l (diesel Dynamic). W tych samych miejscach "95" kosztuje 5,74 zł/l i 6,09 zł/l. Ceny LPG w Elblągu kształtuje się od 2,94 do 3,09 zł za litr. Jest drogo, a kolejna podwyżka przed nami.  
 

Nie unikniemy w najbliższym czasie dalszych zmian cen paliw na stacjach w górę. O ile na dużej części stacji sprzedaje się paliwo z nowych i droższych dostaw, to na część stacji nowe dostawy dopiero trafią i tu niestety możemy zaobserwować skokowy nawet kilkunastogroszowy wzrost cen paliw. Średnio w przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach mogą wzrosnąć od 5 do 10 groszy na litrze. O ile w poprzednim tygodniu na rynku hurtowym notowaliśmy wzrosty cen diesla przy względnie stabilnych cenach benzyny, to w tym tygodniu już w przypadku obu paliw mamy wzrosty cen hurtowych o 18 – 19 groszy na litrze netto. To pokazuje, że wciąż pozostaje miejsce do wzrostu cen paliw na stacjach

- czytamy w raporcie BM Reflex.

 

Elblążanie również nie mają zdłudzeń, że ceny paliw mogą ich jeszcze zaskoczyć. 
 

Dojeżdżam do pracy, dowożę dzieci do szkoły i na zajęcia dodatkowe. Z auta nie zrezygnuje, nie pozostaje mi nic innego jak płacić więcej. Nie powiem jednak, że te podwyżki nie są coraz bardziej uderzają mnie po kieszeni. Niestety obawiam się, że czekają nas kolejne

- mówi pan Mariusz, kierowca z Elbląga. 
 

- Szczerze, to już przywykłam. Zresztą uważam, że paliwo powinno być drogie. Tylko gdzie alternatywa w postaci infrastruktury dla elektryków - dodaje pani Ewa, mieszkanka Elbląga.

Co na ten temat sądzą Czytelnicy info.elblag.pl? Piszcie w komentarzach.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (24)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --12
  ~ POlakos
  Piątek, 01.10

  To bardzo dobra wiadomość, teraz każdy ma 2 lub trzy auta, ciagle korki, ciagle masa samochodów. Paliwo powinno być po 10 zł, wtedy by sie skonczyły przejażdzki do sklepu 2 ulice dalej i jazda do pracy do której dłużej się jedzie niż idzie. BIerze się auto jak jest potrzebne !!

 2. 2
  +21
  ~ Kryspin
  Piątek, 01.10

  Z tego wszystkiego tylko Morawiecki i Obajtek się cieszą. Wpływy z VAT z drożejącego paliwa i wszystkich pochodnych rosną. Z tego powodu i inflacja ich nie martwi. A my płacimy.

 3. 3
  +11
  ~ EBlinger
  Piątek, 01.10

  w Elblągu juz dawno ceny są z kosmosu, u nas ceny jak na stacjach przy drogach ekspresowych.....otworzyć MRG to się zmieni

 4. 4
  --14
  ~ Rowerzysta
  Sobota, 02.10

  Ja też się cieszę, płacić za blachosnrody... ha ha ha.

 5. 5
  +19
  ~ Twój email
  Sobota, 02.10

  W 2010 roku ówcześni posłowie PiS, Błaszczak i Szydło, zorganizowali na jednej z warszawskich stacji benzynowych konferencję prasową, na której straszyli rosnącymi cenami paliw i wskazywali winnego tej sytuacji. Co ciekawe, Bezprawie i Niesprawiedliwość, gdy było w opozycji, proponowało obniżenie akcyzy na paliwa. JAROSŁAW WIELKI ZBAWCA na konferencji prasowej w sierpniu 2011 roku wystąpił z kanistrem, na którym były opisane elementy składające się na cenę paliwa na stacji benzynowej. Pieniądze muszą jednak płynąć do GRUPY SPRAWUJĄCEJ WŁADZĘ, bo ma ona wielkie potrzeby. Ponadto rachunki rządzącym wystawia szara eminencja krajowej polityki OJCIEC MUCHOMOR, a NAWIEDZONY ANTONI szefujący komisji zajmującej się sprawami science fiction tez ne będzie ściemniał za darmo ! NIE BAĆ PiS !!!

 6. 6
  +16
  ~ ***** ***
  Sobota, 02.10

  Macie swoja sekte zlodziejsko pisowska

 7. 7
  +6
  ~ Kradną, ale się dzielą
  Sobota, 02.10

  PiS-dzielstwo live. "Platforma kradła" - i oni zamknęli "setki tych złodziei" - więzienia pękają wręcz w szwach. PiS też wprawdzie kradnie (na masową skalę), ale się dzieli. - A w przerwach chodzą razem na popijawy u Mazurka.

 8. 8
  +11
  ~ Ghhha
  Sobota, 02.10

  PiS to super partia co wy chcecie na pewno wygra kolejne wybory bo i tak na nich zagłosują sprzedawczyki za 500+ i 13 emerytury

 9. 9
  --4
  ~ Qwertz
  Sobota, 02.10

  Na karte dużej rodziny sa zniżki 8gr/l na Orlenie i Lotosie. Zawsze to ciut taniej.

 10. 10
  --9
  ~ parafijan patryjota
  Sobota, 02.10

  No i gitara, a piwko za peło tak tanie było?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0759761333466