Środa, 29.06.2022, Imieniny: Benita, Piotr, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

RMF24: Rosja proponuje Ukrainie traktat pokojowy

21.04.2022, 13:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
RMF24: Rosja proponuje Ukrainie traktat pokojowy
Fot. pixabay.com/jorono-1966666

"Wszystko idzie w kierunku wymiany jeńców i oddania Mariupola. Natomiast trudno to nazwać sukcesem Rosjan" - tak w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Zbigniew Parafianowicz komentował aktualną sytuację na wschodzie Ukrainy. Dziennikarz nakreślił jednak czarny scenariusz: „jeśli nie dojdzie do porozumienia o wymianie na jeńców rosyjskich, jeżeli nie będzie humanitarnego rozwiązania, obawiam się, że Rosjanie użyją broni chemicznej w Mariupolu”.

 

Zauważa, że jeśli dla Rosji jedyną metodą na "wykurzenie" obrońców Azowstalu, będzie broń chemiczna, to byłaby to czerwona linia, po której prezydent Rosji ostatecznie wypisałby się ze wspólnoty międzynarodowej. A co zrobiłby Zachód, gdyby wojsko rosyjskie użyło takiej broni na tych terenach? "Nic by nie zrobił. Dalej by zaostrzał sankcje" - odpowiedział korespondent wojenny, który kilka dni przed wywiadem wrócił z ostrzeliwanego Charkowa.

 

Tomasz Terlikowski zapytał swojego gościa, czy widzi szanse na rozpoczęcie rozmów pokojowych. Zbigniew Parafianowicz wyjaśnił, że Rosja będzie wysuwać takie propozycje "aby wyjść z twarzą z tego konfliktu, który jednoznacznie przegrywa". Dodaje, że według niego rozwiązaniem pokojowym nie jest teraz zainteresowana Ukraina. "Oni są zainteresowani rozejmem separatystycznym, a nie porozumieniem, w którym przyznają się do utraty terytoriów na wschodzie czy południu Ukrainy. Po czymś takim Zełenski z bohatera stałby się postacią, rozliczaną za przekazanie okupantom znacznych obszarów kraju" - powiedział dziennikarz. Stwierdził również, że w sytuacji pata Władimir Putin jest w bardziej komfortowej sytuacji, bo "nie musi się z niczego tłumaczyć przed społeczeństwem".

 

Reportażysta zwrócił uwagę na bardzo złą sytuację gospodarczą Ukrainy. Aktualnie jest to kraj z odciętym dostępem do mórz Azowskiego i Czarnego, zablokowanym terminalem cargo. Zbigniew Parafianowicz uważa, że z czasem ta sytuacja doprowadzi do zmęczenia i spadku zaufania do władz w Kijowie. "Ludzie zaczną zadawać pytania władzom i próbować te władze rozliczać" - powiedział.

 

Cała rozmowa wkrótce na RMF24.pl

 

RMF24

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ EDEK
  Piątek, 22.04

  Koliński bzdury opowiadasz .Kacap tak samo kłamie .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0478839874268