Środa, 18.05.2022, Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Papież przyjął rezygnację abp. Sławoja Leszka Głódzia. Zastąpi go biskup elbląski Jacek Jezierski

13.08.2020, 13:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Papież przyjął rezygnację abp. Sławoja Leszka Głódzia. Zastąpi go biskup elbląski Jacek Jezierski

Papież Franciszek mianował bp Jacka Jezierskiego administratorem apostolskim archidiecezji gdańskiej. Biskup elbląski zastąpi abp. Sławoja Leszka Głódzia.

- Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację księdza arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia z posługi arcybiskupa metropolity gdańskiego. Mianował administratora apostolskiego archidiecezji gdańskiej sede vacante w osobie biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego - poinformowała dziś, 13 sierpnia, Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Decyzja papieża oznacza, że abp Głódź przechodzi na emeryturę. Biskup elbląski zostanie tymczasowym administratorem archidiecezji gdańskiej. Będzie pełnił on tę funkcję do czasu, aż papież nie wybierze nowego metropolity gdańskiego.

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ masakra
  Czwartek, 13.08

  za co ten głódź dostanie kilkanaście tysięcy emerytury i wysoką odprawę, to skandal flaszki

 2. 2
  +4
  ~ !!!!!
  Czwartek, 13.08

  Złodziejstwo

 3. 3
  +7
  ~ Twój email
  Czwartek, 13.08

  Nie napisaliście nic o przywilejach arcybiskupa, jakie otrzyma pop przejściu na „zasłużoną” emeryturę ? Własny browar i gorzelnię to na pewno, ale jakie uposażenie będzie mu przysługiwało ?

 4. 4
  --9
  ~ Dobry pasterz.
  Czwartek, 13.08

  Arcybiskup Głódź to jeden z najrozsądniejszych hierarchów. Świetny organizator pracy archidiecezji, lubiany przez wiernych i szanowany przez większość duchownych. W ostatnim czasie był obiektem zjadliwych ataków ze strony zawistników zazdrosnych o jego pozycję. Moi bliscy i znajomi z Trójmiasta twierdzą, że będzie im go brakować. Dziwię się niektórym komentującym, którzy tak poniżają oddanego kościołowi arcybiskupa.

 5. 5
  +13
  ~ Głos Ludu
  Czwartek, 13.08

  Do „Dobry pasterz” być może masz rację, ale to również osoba która lubi alkohol i to za bardzo, poniżająca innych,nie słuchająca wiernych, bardzo konserwatywna w swoich poglądach, pobierająca duże pobory z WP ( przecież ma stopień wojskowy - nie wiem za co ), obrażająca innych, kłamliwa i manipulująca. Historia zna już genialnych organizatorów, strategów, za którymi lud tęsknił - było takich sporo za naszą zachodnią i wschodnią granicą ( oczywiście to nie ta skala i inny poziom ), ale biskup powinien być osoba sznowaną, wrażliwą na innych, otwartą, Powinien być wzorem do naśladowania a jako żołnierz - Bóg, honor, ojczyzna. Reasumując totalnie się z Tobą nie zgadzam, takich księży jak on w ogóle nie powinno być w naszym kraju.

 6. 6
  +2
  ~ wice
  Piątek, 14.08

  Jak biskup mowi to nawet Bóg milknie. Kto to powiedzial?

 7. 7
  --1
  ~ Janko Muzykant
  Piątek, 14.08

  A mnie Arcybiskup Głódź się podobał. Głosił mądre kazania, a jak trzeba było to i kombajnem kierował i zbierał zborze. Był w swych wypowiedziach ostry, ale przecież Chrystus powiedział ,że on na świat nie przyszedł po to by była sielanka, ale aby być jak ogień i woda. Trzeba być radykalnym jak był Jezus Chrystus, który nie owijał w bawełnę, tylko faryzeuszom mówił w oczy co o nich myśli.

 8. 8
  +1
  ~ mis
  Sobota, 15.08

  widzicie ile emerytury dostal pijaczyna i nierob cale zycie zerowal na innych a wy wyznawcy ile macie emerytury za ciezka charowe?

 9. 9
  0
  ~ Maseczka
  Sobota, 15.08

  Flaszka Głódź nie zapomniał o dobrach doczesnych. Niech mu watroba służy...

 10. 10
  0
  ~ Antycypis
  Sobota, 15.08

  Pamiętam jak sam się mianował generałem WP. Niezłe co...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.81612300872803