Środa, 27.09.2023, Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Sędziowie przerwali rozprawy w akcji poparcia dla Igora Tulei. Sprawa zainteresowała prezesa SO w Elblągu

10.06.2020, 09:42:43 Rozmiar tekstu: A A A
Sędziowie przerwali rozprawy w akcji poparcia dla Igora Tulei. Sprawa zainteresowała prezesa SO w Elblągu
REKLAMA

Prezes Sądu Okręgowego w Elblągu Piotr Żywicki zażądał od przewodniczących wszystkich wydziałów w tym sądzie, informacji, czy jakiekolwiek posiedzenia lub rozprawy rozpoczęły się niezgodnie z terminem - ustalił Onet. Chodzi o ustalenie czy elbląscy sędziowie wzięli udział w akcji solidarności z sędzią Igorem Tuleyą.

W środę Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego miała zdecydować, czy uchyli sędziemu Igorowi Tulei immunitet. Wnioskowała o to Prokuratura Krajowa, która chciała postawić sędziemu trzy zarzuty związane z wydanym przez niego orzeczeniem. Finalnie Izba Dyscyplinarna zdecydowała, że wniosek prokuratury oddali. Uznała też, że sędzia Tuleya działał zgodnie z prawem i swoimi kompetencjami.

Zanim jednak do wydania tej decyzji poszło, w obronie sędziego Tuleyi trwały protesty w całej Polsce. Stowarzyszenie "Iustitia" zaapelowało do sędziów, by dziś o godzinie 9 rano na 30 min. przerwali rozprawy, by wyrazić swoją solidarność z sędzią Tuleyą. W tym czasie w wielu miejscach sędziowie wychodzili przed budynki sądów z plakatami i transparentami wspierającymi Igora Tuleyę.

Po protestach w obronie sędziego Tulei, do przewodniczących wydziałów w SO w Elblągu dotarło datowane na dziś pismo od prezesa tego sądu Piotra Żywickiego. Na funkcję powołał go jesienią 2017 r. Zbigniew Ziobro.

W dokumencie, do którego dotarł Onet prezes pisze: "czy w dniu 9 czerwca 2020 r. między godz. 8.30 a godz. 10 miały miejsce jakiekolwiek przypadki nieterminowego rozpoczęcia posiedzeń lub rozpraw głównych albo rozpraw odwoławczych, jeśli tak, to proszę podać, czym było to spowodowane". Prezes Żywicki chce też ustalić, czy "ewentualne nieterminowe rozpoczęcie posiedzeń lub rozpraw nie spowodowało nadmiernego zagęszczenia osób oczekujących przed salami".

Więcej na: Onet.pl

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Dr
  Środa, 10.06

  Do ukarania!! Tyle przywilejów i zero odpowiedzialności. Może ja też na znak protestu przerwę operacje wycięcia wyrostka?

 2. 2
  +6
  ~ Janos
  Środa, 10.06

  To wszyscy sędziowie chcą przekazywać nasze pieniądze ***om?

 3. 3
  --10
  ~ Asssssd
  Środa, 10.06

  Od razu tego prezesa na bruk polityka Pana Ziobry to zastraszanie wszystkich w koło kto ma inne zdanie niż PiS i Pan Ziobro...

 4. 4
  --1
  ~ kkk
  Środa, 10.06

  Prezes zawsze był karierowiczem, pewnie za prl by wydawał wyroki na opozycję. A jak dobrze pamiętam, to jak sam prowadził rozprawy, to jakoś się nie przejmował opóźnieniami rozpraw i ich odraczaniem. Może ktoś ma dojście do protokołów rozpraw, kiedy prezes się spóźniał, lub odwoływał wokandy?

 5. 5
  +3
  ~ Pracodawca
  Środa, 10.06

  Nie było świadczenia pracy, nie ma płacy.

 6. 6
  --5
  ~ Sim
  Środa, 10.06

  Jeszcze parę lat temu o Sądzie Okręgowym w Elblągu mówiło sie, że tu realizuje się wspaniale projekty, takie jak budowy budynków w Ostródzie, Iławie i oczywiście w Elblągu. Remonty w zabytkowych obiektów prowadzone wzorowo. Ciekawe dni otwrte dla Elblążan i wiele innych ciekawych inicjatyw. A teraz Sądy elbląskie tez są sławne, bo aresztuje się togi, prześladuje się pracownikow. Takie czasy.

 7. 7
  +3
  ~ dumny
  Środa, 10.06

  za przerwe w pracy potracic z wynagrodzenia

 8. 8
  --1
  ~ Mariusz Lewandowski
  Środa, 10.06

  Pan Koronowski jak wiedzę plecie opowieści z mchu i paproci. W elbląskim sądzie przynajmniej jeden z przewodniczących wydziałów wydawał orzeczenia w gabinecie gdy pod salą rozpraw czekały strony postępowania. Czy może być większe przewinienie sędziego ? Tego geniusza temidy nikt nawet nie próbował pociągnąć do odpowiedzialności. W zasadzie skoro wtedy kolegium sądu uznało że nic się nie stało to o co ta ***oburza ? Jak się chce psa uderzyć kij się zawsze znajdzie a w tym wypadki nasi sędziowie są mistrzami aportowania. Są też sprawnymi odwracaczami rzeczywistości ale Pan Żywicki może spokojnie raportować że protestu Jusititi w Elblągu nie było. I bardzo dobrze …

 9. 9
  +1
  ~ wolne sady
  Środa, 10.06

  Wymiar sprawiedliwości według pisu.Pamietamy wypadek Szydło ? Ginące dowody ,niemożliwość odczytania predkosci z jaką jechała Audi :) matactwo. Tak wyglad wymiar sprawiedliwości .ZWYKŁY CZŁOWIEK Z PISOWCEM JEST Z GÓRY PRZEGRANY. Rozumiecie to wyborcy pisu ? Czy jeszcze nie ? Sedziowie pisowscy zawsze beda dawac wyroki zgodnie z interesem pisu a tych niezaleznych trzeba sie pozbyć!

 10. 10
  +1
  ~ karzeł k
  Środa, 10.06

  Ludzie ktorzy tu negatywnie wypisuja sie na temat sedziów ,piłują gałaż na ktorej sami siedza.Problem w tym ze oni sa tak ciemni ze tego nie rozumieją.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0917859077454