Czwartek, 2.04.2020, Imieniny: Maria, Franciszek, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Nauczyciele w służbie cywilnej. Broniarz: "Traktuję to w kategoriach represji za ogromny strajk"

20.05.2019, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nauczyciele w służbie cywilnej. Broniarz: "Traktuję to w kategoriach represji za ogromny strajk"

- To pomysł zły i nieprzemyślany – tak propozycję wcielenia nauczycieli do korpusu służby cywilnej komentuje dla money.pl Sławomir Broniarz. - Są różnice między tym, co w naszych warunkach oznacza, a co powinno oznaczać bycie urzędnikiem służby cywilnej – podkreśla szef ZNP.

 

Nauczyciele widzą poważne konsekwencje włączenia ich w korpus służby cywilnej. - Na te pomysły trzeba patrzeć całościowo, biorąc pod uwagę również kontekst – zaznacza w rozmowie z money.pl Sławomir Broniarz, przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego.

 

Jak przypomina, już jakieś dwa tygodnie temu do komisji legislacyjnej Sejmu zgłoszony został projekt, aby odebrać nauczycielom prawo do strajku

. - Zaznaczę, że jedną z konsekwencji włączenia nauczycieli do służby cywilnej jest brak możliwości strajku. Tak więc w ciągu dwóch tygodni pojawiają się dwa pomysły o wspólnym mianowniku

– zaznacza Broniarz.

Autorzy pomysłu podchodzą w sposób bardzo wąski, wychodzą z założenia, że to załatwi sprawę, bo odbierze nauczycielkom prawo strajku. - To represja, która mogła się zrodzić tylko po prawej stronie sceny politycznej - podkreśla szef ZNP. – Traktuję to w kategorii retorsji za obrony strajk nauczycieli, strajk de facto niezakończony. Próbę uprzedzenia pewnych zdarzeń, które mogą mieć miejsce we wrześniu poprzez zastraszenie nauczycieli tego rodzaju zapowiedziami.

 

Szef ZNP odniósł się również do podnoszonej kwestii prestiżu i ochrony członków korpusu służby cywilnej. - Już dziś jestem traktowany jako funkcjonariusz publiczny zgodnie z art. 53. Karty Nauczyciela. – zaznaczył – Mówiąc wprost, nie będąc urzędnikiem, już jestem traktowany jako pracownik korpusu cywilnego i podlegam szczególnej ochronie - tłumaczył.

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ Nauczycielka
  Poniedziałek, 20.05

  A ja tam mogę być w służbie cywilnej, jeśli będę godziwie zarabiać. Pan Broniarz tutaj myli się bardzo występując w imieniu wszystkich nauczycieli.

 2. 2
  +17
  ~ pytam się
  Poniedziałek, 20.05

  Panie Broniarz daj pan już spokój z tymi swoimi wywodami. Nauczyciel nie ma prawa strajkować i to wszystko, w Niemczech to załatwili szybko, dosyć.Kto panu w końcu pokaże gdzie pana miejsce ? Rodzice i uczniowie maja dosyć.

 3. 3
  +4
  ~ Nie miec
  Poniedziałek, 20.05

  W Niemczech nauczyciel zarabia ok 3 razy więcej

 4. 4
  0
  ~ Joluś
  Poniedziałek, 20.05

  Ciekawi mnie co powie komentator "~ pytam się", gdy nauczyciele, podobnie jak w Niemczech zaczną pracować tylko 8 godzin dziennie, a dziećmi na wszelkiego typu wyjściach, wyjazdach i wieczorkach, zajmować będą się rodzice. Mam nadzieję, że nauczyciel przyjdzie do pracy na godz. 08,oo i opuści szkołę o godz. 16,oo, bo takiej pensji jak w Niemczech jeszcze długo nie będzie. Nie będzie pensji, nie będzie pracy.

 5. 5
  +5
  ~ rufioo
  Poniedziałek, 20.05

  To jedź do Niemiec.

 6. 6
  +14
  ~ nauczyciel
  Poniedziałek, 20.05

  proszę pana my już panu dziękujemy..raz wystarczy!!!

 7. 7
  +13
  ~ nauczycielka 1
  Poniedziałek, 20.05

  P. Broniarz kieruje się zasadą : im gorzej ( w oświacie) tym lepiej ( dla mnie)

 8. 8
  +6
  ~ do Nie Niemiec
  Poniedziałek, 20.05

  ale i pracuje 2,3 razy więcej.

 9. 9
  +9
  ~ Janko Muzykant
  Poniedziałek, 20.05

  Lepiej jak będą w służbie cywilnej, niż na służbie u PO.

 10. 10
  +5
  ~ blendi
  Poniedziałek, 20.05

  W Niemczech wszystkie grupy zawodowe zarabiają lepiej, więc to kiepski przykład. Zarobki polskich nauczycieli powinno się porównywać do krajów spoza strefy euro ew. krajów Eurpy Środkowo-Wschodniej (Węgry, Czechy, Słowacja, Litwa, Ukraina).

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.