Czwartek, 13.08.2020, Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

"Uderzył mnie z pięści w skroń". Jak wyglądały napady na granicy polsko-rosyjskiej?

13.04.2015, 10:30:24 Rozmiar tekstu: A A A
"Uderzył mnie z pięści w skroń". Jak wyglądały napady na granicy polsko-rosyjskiej?

W ostatnim czasie dochodziło do napadów na granicy Grzechotki-Mamonowo. Rosjanie żądali stałej opłaty za przejazd do ich kraju. Gdy Polacy odmawiali posłuszeństwa byli bici i zastraszani. Są już pierwsze aresztowania. - Będziemy egzekwować od władz obwodu kaliningradzkiego to, żeby chronić bezpieczeństwo Polaków i integralność ich własności. To sprawa ważna i symboliczna - podkreśla w tvn24.pl szef MSZ, Grzegorz Schetyna. 

W ostatnim czasie do takich zdarzeń doszło już trzykrotnie. Kierowcy, którzy jadą do Obwodu Kaliningradzkiego po paliwo i papierosy są zastraszani tak, by płacić haracze napastnikom.

Zaczął mówić do mnie po rosyjsku. Powiedziałem, że go nie rozumiem, to mnie uderzył z pięści w skroń. Miałem otwarte drzwi, wsiadłem szybko do samochodu, wtedy zobaczyłem, że z przodu stoi trzeci mężczyzna, który celuje do mnie z krótkiej broni

- relacjonuje w tvn24.pl jeden z poszkodowanych kierowców.

Napastnicy żądają od ofiar po 100 Euro miesięcznie za wjazd do ich kraju. Gdy słyszą odmowę, zaczynają bić pałkami czy nawet bronią pneumatyczną. - W jednym przypadku był to nóż, którym pocięto opony samochodu. W drugim przypadku była to pałka, kij bejsbolowy - mówi w tvn24.pl Rajmund Kobiela z prokuratury rejonowej w Braniewie.

Do tej pory zatrzymano czterech mężczyzn. Jeden Polak i Rosjanin, którzy są podejrzani o udział w wymuszeniach rozbójniczych, zostało aresztowanych na trzy miesiące.
 

Źródło : tvn24.pl

MM

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ cieciorka
  Poniedziałek, 13.04

  No właśnie "...Polak..." takiego egzemplarza powinni na środku rynku w mieście pokazywać i napiętnować. Podać do publicznej wiadomości i imię i nazwisko tego Polaka i zawiadomić jego ojca i matkę braci i rodzinę , znajomych i sąsiadów....przez miesiąc z ambony podawać jego dane .....

 2. 2
  +8
  ~ ELBLĄG 1959
  Poniedziałek, 13.04

  KONIEC KOŃCÓW TEN POLAK BĘDZIE ZAJECHANY PRZEZ RUSKICH. W PIOSENCE JEST COŚ JAK ,,NIE WIERZ NIGDY KOBIECIE"" A JA BYM ZAŚPIEWAŁ NIE WIERZ NIGDY SOWIECIE.

 3. 3
  +2
  ~ pampi - ZAWADA
  Poniedziałek, 13.04

  Nie wiem czy to nie są prowokację , tak , jak ten przejazd motocyklistów ??/

 4. 4
  --2
  ~ antyIdiota
  Poniedziałek, 13.04

  do zorany łeb pampi ZAWADA- a przejazd polski motocyklistów do katynia co rok to też jest prowokacja?

 5. 5
  +4
  ~ Polak prawdziwy
  Poniedziałek, 13.04

  dziwi mnie fakt, że ataki były na terenie ruskim i świadkowie mówią, że to ruscy gadając po rusku ich atakowali, a aresztowano oprócz ruska (jednego) to też Polaka (może to i zdrajca ale znając życie...) - potem będzie tak jak z tymi meksykańcami co zaatakowali Polkę na plaży w Trójmieście i Polacy staneli w jej obronie - meksykańce pocięli naszych nożami ale to Polaków wsadzili do aresztu a meksykańców wypuścili - podobnie było jak ruscy atakowali Polaków podczas prowokacyjnego przejścia w Warszawie na Euro2012 - Polaków do paki a ruscy wolni - niedługo się dowiemy, że rusek jest na wolności, a bedzie się robiło z Polaka napastnika - w państwie rządzonym przez zdRadziecki rząd, gdzie "polskość to nienormalność" (słowa tuska), Polacy są gnębieni a ci co nas atakują mają PObłażanie...

 6. 6
  +2
  ~ Polak prawdziwy
  Poniedziałek, 13.04

  a to ich rozbestwienie bierze się stąd, że dobrze wiedza, że jak coś to POlicja aresztuje Polaków a ich wypuści... - więc czy żyjemy w Polsce czy w obcym kraju????

 7. 7
  +4
  ~ Polak prawdziwy
  Poniedziałek, 13.04

  i już sie odezwał ruski szpion "antyIdiota" - porównujesz kacapie Polskich patriotów spokojnie oddających cześć Polskim bohaterom i przekazujacych dary dla polonii na wschodzie, z bandami kryminalisów od putina, których lider jak i dalsza część mają zakaz wjazdu do Unii Europejskiej, a Finlandia cały ten gang zakwalifikowała jako organizacje przestępczą - tyPOwy ruski szpion...

 8. 8
  --1
  ~ Rambo-11
  Poniedziałek, 13.04

  Pierwsze to nie był Polak tylko multi multi multi ***- dymany w wolnym czasie przez swoich Panów ze wschodu, myślę że koło domu chodzi na czworaka na smyczy .

 9. 9
  +3
  ~ ok
  Poniedziałek, 13.04

  podobno 4 osoby są aresztowano z Braniewa?

 10. 10
  +1
  ~ Obiektywny
  Poniedziałek, 13.04

  do Polak prawdziwy o jakich bohaterach mówisz o tych co poszli do niewoli jak ...... i o tych co dali się zarznąć jak ........ .A przyrzekali że będą bronić ojczyzny do ostatniej kropli krwi co więcej naród całkiem nieźle im ze to płacił.Było wielu bohaterów w tamtym czasie ale w tym zachowaniu to ja bohaterstwa żadnego nie widzę.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.